- •Відділ освіти, молоді та спорту Сарненської рда Сарненський районний методичний кабінет
- •Сарни, 2016
- •Для вчителів загальноосвітніх шкіл та шкіл з профільним та поглибленим вивченням математики, студентів коледжів, технікумів, фізико-математичних факультетів педагогічних вищих навчальних закладів.
- •Розділ 1. Позакласна робота учнів на уроках математики
- •1.1.Роль і завдання позакласної роботи з математики
- •Основні завдання позакласної роботи з математики
- •1.2. Принципи організації позакласної роботи з математики
- •1.6. Математичний гурток як основна форма позакласної роботи з математики
- •1.7. Факультативні заняття з математики
- •1.8. Використання інтерактивних технологій в позакласній роботі
- •Структура і методика інтерактивного уроку
- •2.1. Математичний експрес : «Сім Чудес Рівненщини»
- •Дубенський замок
- •Зупинка «Рівняння»
- •2.2 Гра «Що? Де? Коли?»Для учнів 5 класів «Сторінками улюблених казок»
- •Раунд 1 «Хто швидше?»
- •Раунд 2 «Математика в казках»
- •Раунд 5 «Математика в загадках»
- •Раунд 6 «Конкурс капітанів»
- •Раунд 7 «Конкурс вболівальників»
- •Література
2.1. Математичний експрес : «Сім Чудес Рівненщини»
Мета:
Прищеплення інтересу до математики як елементу загальнолюдської культури; популяризація серед учнів цікавих завдань, розвиток пізнавального інтересу, інтелекту.
Формування національної свідомості, любові до рідного краю, духовної спадщини українського народу.
Розвиток в учнів навичок спілкування і спільної діяльності.
Обладнання: комп’ютер, проектор, презентація «Сім чудес Рівненщини»
Перебіг заходу
Вступне слово вчителя
Вітаю всіх присутніх у цій залі. Сьогодні ми здійснимо віртуальну подорож і відвідаємо сім історико-культурних пам’яток нашого краю, які за підсумками Всеукраїнської акції «Сім чудес України» заслужили почесне звання «Сім чуде Рівненщини».
За кожною партою – чудова сімка учнів .
Хочу вас трошко проінформувати: число 7 символізує таємницю, а також вивчення невідомого і невидимого. Це 7 чудес світу, 7 правлячих планет, 7 днів тижня, 7 нот гами, 7 кольорів веселки, а також 7 смертних гріхів. Недарма сім днів Божественного творіння, сім нот гармонії представляють сімку досконалим числом. Згідно з народним повір’ями, сьомий син сьомого сина наділений неймовірною магічною силою.
Сім – це цифра везіння, магічне і священне число, яке уособлює мудрість, святість і таємне знання. Тут поєдналися такі властивості особистості, як старанність і поетична душа, схильність до аналітичного мислення і сильна інтуїція, багата фантазія, жива яскрава уява. Володарі 7 талановиті, емоційні і допитливі, мають гарне почуття гумору і схильність до винахідництва.
Тож розпочнемо нашу математичну подорож і я сподіваюсь, що мої учні покажуть гарні знання з обов’язкових результатів навчання, проять ті властивості особистості, про які я щойно розповідала. Бажаю всім успіну!
Кому – недудь із вас відомі назви історико – культурних пам’яток нашого краю, які віднесені до семи чудес Рівненщини?
У 2007 році Видавничий дім «ОГО» та телерадіокомпанія «Рівне 1» організували мультимедійний проект «Сім чудес Рівненщини». Саме тоді було визначено сім чудес, з якими ви можете ознайомитися детальніше.
Переможці мультимедійного проекту «Сім чудес Рівненщини»:
Вузькоколійна залізниця «Антонівка - Зарічне» (Володимирецький-Зарічненський райони)
Тараканівський форт (Дубенський район)
Історико – культурний комплекс м. Остріг
Заповідник «Поле Берестецької битви» (с. Пляшева Радивилівського району)
Свято – Троїцький жіночий монастир (м. Корець)
Замок князів Любомирських (м. Дубно)
Свято – Троїцький чоловічий монастир (с. Межиріч Острозького району)
С
вято-
Троїцький Межирицький чоловічий монастир
Був заснований монахами Києво-Печерської Лаври, про що вперше згадується після 1240 року в літописі. Головною святинею монастиря є Межирицька ікона Божої Матері („Жизнєподательница”), написана ще у 14 ст. і привезена від Вселенського Патріарха князем Острозьким. Чоловічий монастир тут діє з 1991 року.
Блок 1
За допомогою п’яти двійок, чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 1.
Відповідь: 1=2+2-2-2:2
За допомогою п’яти двійок, чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 6.
Відповідь: 6=2+2+2+2-2
3. За допомогою п’яти двійок, чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 7.
Відповідь: 7=22:2-2-2
4. За допомогою п’яти двійок, чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 12.
Відповідь: 12=2•2•2+2+2
5. За допомогою п’яти двійок, чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 14.
Відповідь: 14=2•2•2•2-2
6. За допомогою п’яти двійок, чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 15.
Відповідь: 15=22:2+2+2
7. За допомогою п’яти двійок, чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 11.
Відповідь: 11=22:2+2-2
8. За допомогою чотирьох трійок, чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 6.
Відповідь: 6=3+3•3:3
9. За допомогою чотирьох трійок, чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 8.
Відповідь: 8=3•3-3:3
10. За допомогою чотирьох трійок,чотирьох арифметичних дій і дужок (у разі потреби) запишіть число 5.
Відповідь: 5=(3+3):3+3
