- •Обпилювання металу
- •Орієнтовний план проведення уроку
- •Практична робота
- •Хід уроку
- •Організаційний момент
- •Мотивація навчально-трудової діяльності учнів
- •Вивчення нового матеріалу
- •Б удова напилка:
- •Ніс. 2. Ребро. 3. Грань (робоча частина). 4. П'ятка. 5. Хвостовик. 6. Кільце. 7. Ручка закріплена на хвостику.
- •Класифікація напилків:
- •2 . За формою насічки:
- •6. Практична робота
- •Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя
- •6.3 Заключний інструктаж
- •7. Підсумок.
Рівненська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів №11
Рівненської міської ради
Обпилювання металу
план-конспект уроку з трудового навчання
Розробив:
Далюк Ярослав Йосипович,
вчитель трудового навчання,
спеціаліст вищої категорії
Рівне - 2013
План-конспект уроку з трудового навчання
8 клас
Тема уроку: Обпилювання металу
Мета уроку:
навчальна:
ознайомити учнів із інструментами для обпилювання металу,
формулювати уміння та навички по обпилюванню металу
розвиваюча
розвивати координацію та точність рухів, сприяти розвитку навичок самоконтролю
виховна
виховувати уважність, акуратність, творчий підхід, культуру праці
профорієнтаційна
формувати інтерес до процесу праці слюсаря.
Об’єкт праці: проектовані вироби з металу
Обладнання та інструменти: слюсарний верстак, лещата, напилки, надфілі, рашпілі, накладки на губки лещат, кутник, лінійка, штангенциркуль.
Методи навчання: розповідь, бесіда, демонстрація, практична робота, самоконтроль, зауваження.
Тип уроку: комбінований
Орієнтовний план проведення уроку
Організаційний момент…………………………………………………..3 хв.
Актуалізація опорних знань……………………………………………5 хв.
Мотивація навчально-трудової діяльності учнів …………………...2 хв.
Вивчення нового матеріалу ……………………………………………20 хв.
Закріплення нового матеріалу ………………………………………..4 хв.
Практична робота
Вступний інструктаж ……………………………………………….5 хв.
Самостійна практична робота учнів та інструктаж вчителя…40 хв.
Заключний інструктаж …………………………………………….2 хв.
Підсумок ……………………………………………………………………4 хв.
Прибирання робочих місць та майстерні черговими ……………...5 хв.
Хід уроку
Організаційний момент
Із дзвінком учні заходять у майстерню, займають робочі місця, одягають робочий одяг;
Перевірка присутніх по журналу;
Призначення чергових за графіком
Актуалізація опорних знань (методом бесіди з’ясовуються питання)
Який процес називають рубанням металу? (Рубання металу – це слюсарна операція, при якій заготовка розділяється на частини або із заготовки знімається незначна частина матеріалу)
Назвіть інструменти, які використовують для рубання металу? ( Зубило, крейцмейсель, молоток)
Яка будова слюсарного зубила? ( Ударна, середня, робоча частини, ріжуча кромка)
Назвіть рекомендовані кути загострення зубила для рубання металів різної твердості. (тверда сталь – 70 ͦ , сталь – 60 ͦ, латунь, мідь – 45 ͦ, алюміній та його сплави – 35 ͦ )
Обґрунтуйте залежність кута загострення зубила від твердості металу. ( Якщо рубати твердий метал, наприклад тверду сталь, зубилом з кутом загострення 35ͦ , то воно швидко затупиться. А якщо алюміній рубати зубилом з кутом загострення 70 ͦ , то заготовка буде зминатися)
Сформулюйте послідовність рубання металу в лещатах. ( 1) закріпити заготовку з розміткою дещо вище губок лещат; 2) поставити зубило під кутом 30-35 ͦ до лінії губок лещат і повернути на 45 ͦ по відношенню до поздовжньої осі губок лещат; 3) почати рубання легким ударом молотка по зубилу; 4) рубання; 5) закінчуючи рубання зменшити силу удару.)
Сформулюйте послідовність рубання металу на плиті. ( 1) поставити зубило на заготовку з припуском вертикально; 2) у процесі рубання переміщувати зубило, залишаючи його частину у прорубленій канавці; 3) закінчуючи рубання зменшити силу удару.)
Назвіть види ударів при рубанні металу ( Кистьовий, ліктьовий, плечовий)
Яких правил ТБ слід дотримуватися при рубанні металу?
