Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Obrazotvorche_mistetstvo_4_klas.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
12.98 Mб
Скачать

5. Практична робота

Вправи на оволодіння технологією витинанки проводяться під керівництвом учителя без нанесення попереднього малюнка.

(Звучать українські народні пісні ).

Виконання практичної тематичної роботи в техніці витинанки.

Робота виконується учнями самостійно, за власним задумом.

6. Підсумок уроку

Вчитель аналізує роботи.

7. Домашнє завдання

Принести кольоровий папір, ножиці, клей.

Учням – мистецтвознавцям підготувати повідомлення про кращі архітектурні споруди рідного краю.

Урок 12 Дата______________

Урок 12. Місто мрій. Архітектура як будівельне мистецтво.

Практичне завдання: створити образ будинку своєї мрії.

Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися − планувати свої дії, доводити роботу до кінця; загальнокультурної − дотримуватися духовно – моральних основ життя; громадянської – бережливе ставлення до людей; предметних компетентностей – ознайомити дітей з новим видом образотворчого мистецтва – архітектурою та засобами художньої виразності в архітектурі; розширити знання дітей про гігантські архітектурні споруди, які є шедеврами світового значення.

Обладнання: проектор, комп’ютер.

Візуальний ряд: фотографії архітектурних споруд.

Матеріали та інструменти: альбом для малювання, кольорові олівці або кольоровий папір, ножиці, клей.

Техніка виконання: графіка або аплікація

Тип уроку − комбінований.

Хід уроку

  1. Підготовка робочих місць до уроку

  2. Організація класу. Створення емоційного настрою.

  3. Оголошення теми і мети уроку. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні на уроці кожен з вас матиме можливість помріяти, подумки зазирнути у майбутнє і спробувати себе в ролі архітектора. А хто такі архітектори? Що вони створюють?

  1. Вивчення нового матеріалу

Словникова робота

- На цьому уроці ми ознайомимось ще з одним видом мистецтва – мистецтвом архітектури.

Архітектура – слово грецького походження. Воно означає будівельне мистецтво, проектування і будівництво споруд.

- З яких матеріалів будують будинки? Поміркуємо, впливають на зовнішній вигляд будинків чи будівельні матеріали з яких вини зведені?

Для створення твору архітектурного мистецтва необхідні зусилля людей різноманітних спеціальностей. Давайте спробуємо перерахувати професії, пов’язані з будівництвом: архітектор, кресляр, інженер, кранівник, бульдозерист, монтажник, тесляр, скляр, муляр, електрик, сантехнік, зварник, водій…

Отже: архітектори створюють в уяві та зоображають на папері майбутню будівлю, інженери – будівельники виконують для неї технічні креслення і розрахунки, щоб будівля була міцною та надійною. А ще багато людей створюють матеріали. Необхідні для будівництва – цеглу і бетон, скло і метал, дерев′яні вироби, керамічну плитку.

Робота з підручником с.55 Діти читають про Палац Фердинан Шеваля

- Чи може будинок відображати образ? Мати настрій, характер? Пропоную розглянути наступні світлини на яких зображені дуже цікаві будинки.

Учитель. Житлова чи громадська архітектура емоційно впливає на людину гармонією форм і красою оздоблення.

При створенні архітектурного образу важливі розміри та пропорції будівлі, ритм і фактура. Зважаючи на її красу, архітектуру називають «музикою, що застигла в камені

Перегляд фотографій з будинками в основі яких нестандартні ідеї, природні форми.

- Які будинки, ви б хотіли, щоб були в нашому місті?

- А чи замислювалися ви, яким в майбутньому буде ваш дім?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]