Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Корекційні програми.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.51 Mб
Скачать

Вправа «Колаж»

Мета: усвідомлення факторів, які впливають на здоров’я людини в цілому, формування відповідальної поведінки.

Хід вправи. Учасники діляться на дві підгрупи. Тренер. Виріжте з журналів ілюстрації для плакатів « Шкідливі звички» та «Здоровий спосіб життя». Після закінчення групи презентують створені плакати.

Підбиття підсумків

Мета: закріпити сформовані на занятті навички, дати можливість кожному учаснику висловити свою думку.

Хід вправи. Запитання для обговорення:

  • Що корисного ви дізналися сьогодні на занятті?

  • Яка інформація, на вашу думку, була найбільш важливою і доцільною?

Вправа «Струм»

Мета: створення позитивного емоційного фону, підвищення інтеграції та згуртованості учнів

Хід вправи: Учні у колі беруться за руки. Ведучий починає передавати струм – потискуючи лівою рукою руку сусіда праворуч. Учасники передають струм по колу поки він не повернеться у ліву руку ведучого.

ЗАНЯТТЯ №7

ЧОГО ТИ ЧЕКАВ

І ЩО ОТРИМАВ ВІД ТРЕНІНГУ

Мета і хід заняття: на підсумковому занятті підліткам-учасникам тренінгу

пропонується анкета «Чого ти чекав і що отримав від Тренінгу»

Вправа «Ви про мене ще не знаєте такого…»

Мета: продовження знайомства учасників, налаштування на позитив.

Орієнтовний план

  1. Вправа «Ви про мене ще не знаєте такого… « - 5 хв.

  2. Вправа «Зворотний зв’язок» - 10 хв.

3. Вправа «Відкритий мікрофон» - 10 хв.

4. Вправа «Анкета» - 15

5. Вправа «Ритуал прощання» - 10 хв.

Зворотний зв’язок

Тренер пропонує учасникам пригадати, що вони робили упродовж усіх тренінгів за програмою. Аналізуються очікування учасників.

Вправа «Відкритий мікрофон»

Мета: надати можливість усім учасникам висловити свої враження від проекту і побажання з його удосконалення.

Вправа «Анкета»

Мета: отримати відгуки від проведеного тренінгу для його удосконалення.

Що ти очікував(ла) і що отримав(ла) від тренінгу?

1. Чого ти чекав (ла) від тренінгу?

2. Чи знав (ла) ти раніше, що таке тренінг?

3. Чи відповідало те, що відбувалося під час проведення тренінгу, твоїм

очікуванням?

4. Що саме тобі сподобалось?

5. Що саме тобі не сподобалось?

6. Чи змінився (лась) ти як людина і особистість протягом проведення тренінгу?

7. Якщо змінився (лась), то як саме?

8. Хто із учасників тренінгу, на твою думку, також змінився (лася)? хто найбільше?

9. Які із вправ тренінгу найбільше вплинули на тебе? на групу?

10. Чи бувало тобі нецікаво на заняттях? коли?

11. Чи бувало тобі лячно під час проведення тренінгу? коли?

12. Чи жалкуєш ти за чимось, що відбувалось під час тренінгу? за чим саме?

13. Що з того, що ти отримав (ла) у групі під час занять, ти можеш використати у своєму повсякденному житті сьогодні?

14. Чи легше тобі стало аналізувати особливості поведінки оточуючих людей?

15. Чи став (ла) ти краще розуміти себе?

16. Чи були тобі потрібні такі з заняття?

17. Як ти вважаєш, чи потрібен тобі ще один цикл занять тренінгу?

18. Які проблеми ти хотів (ла) б обговорити?

19. Ким в ході занять ти переймався найбільше?

20. Що ти хотів би побажати собі? іншим учасникам тренінгу? ведучому?

21. Найважливіша подія для тебе в ході занять тренінгу. У чому вона полягала?