Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Корекційні програми.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.51 Mб
Скачать

Тематичний план

№ з/п

Дата проведення

Тема заняття

Кількість занять

1

Пізнай себе.

1

2

Моє самоставлення.

1

3

Моя самооцінка.

1

4

Агресія у нашому житті

1

5

Порушення поведінки і ризик покарання.

1

6

Життєві цінності

1

7

Мій життєвий шлях.

1

8

Мої надбання.

1

9

Я і мої друзі.

1

10

Моє майбутнє.

1

всього

10

ЗАНЯТТЯ 1

Пізнай себе

Мета: Знайомство з учасниками групи, створення позитивної атмосфери. Розвивати комунікативні навички та ефективну взаємодію у колективі.

Матеріали, що використовуються на занятті: стікери, фломастери, м’ячик, ватман, кольорові трикутники, картинки із зображенням емоцій.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вступне слово психолога (5 хв.)

- Сьогодні ми зібралися, щоб краще пізнати себе та інших, поділитися своїми думками, послухати і почути кожного з нас. Ми з вами живемо в чудовій країні, і кожна людина в ній неповторна і унікальна. Але у кожного з нас є свої «плюси» і свої недоліки, свої перемоги і поразки, свої переваги і прорахунки. Для того, щоб пізнати світ, треба почати із себе, відкрити світові себе. Хто з нас не ставив собі запитання: «Хто я?». Хто з нас не хотів би бути щасливим? Як би ви відповіли на ці запитання?

Тема нашого заняття так і звучить – «Пізнай себе». Ми будемо навчатися розвивати свої кращі риси характеру, викорінювати свої недоліки, сприймати життя таким, яке воно є, вірити в себе, розуміти інших, любити себе і оточуючих, вміти прощати.

Учені довели, що на всій Землі, де проживає понад 6 млрд осіб, немає жодної пари людей, які б були точною копією одне одного. Кожен із нас – єдиний у своїй неповторності на всій земній кулі. Тож сьогодні дізнаємося, наскільки ми з вами схожі чи відмінні.

На столі перед вами лежать стікери та фломастери. Впишіть своє ім'я та прикріпіть стікер до одягу.

Вправа «Знайомство» (10 хв.)

Мета: познайомити учасників заняття, сприяти згуртуванню групи та створенню позитивної атмосфери.

По колу із рук в руки учасники передають м’яч, називаючи власне ім’я і свої позитивні риси характеру.

  • Які почуття, емоції виникли у вас під час цієї вправи?

Правила роботи групи (10 хв.)

Мета: показати необхідність вироблення і дотримання певних правил, за якими будується взаємодія людей у групі.

Психолог пропонує учасникам назвати правила, які, на їхню думку, потрібні для ефективної роботи на заняттях. Усі пропозиції обговорюються, тільки після того, як уся група приймає правило, психолог записує його фломастером на ватмані.

  1. Добровільна участь у виконанні вправи.

  2. Говорити тільки про себе, свої почуття.

  3. Вміти слухати одне одного.

  4. Бути толерантним.

  5. Виключення будь-якого тиску на учасників групи.

  6. Бути активним.

  7. Кожна думка має право на існування.

Вправа «Хто я» (15 хв.)

Мета: отримати початкову інформацію про учасників, довести, що всі люди відмінні.

Кожному учаснику пропонується коротенько розповісти про себе, свої пріоритети, нахили, принципи, хобі, тощо.

  • Що нам дало виконання цієї вправи?

Кожна людина відрізняється від іншої і особливостями характеру, і звичками, і мріями, і зовнішнім виглядом, і багато чим іншим.

Вправа «Групове інтерв’ю» (15 хв.)

Мета: розширити інформацію про учасників заняття, вчити учнів взаємодіяти одне з одним.

Кожному з учасників колеги по черзі ставлять запитання (дотримуючись правил групи).

  • Кому було важко задавати питання?

  • Чи важко було відверто відповідали на запитання?

Вправа «Емоції» (15 хв.)

Мета: навчити учасників розпізнавати емоції один одного за невербальними ознаками, допомогти учасникам відчути себе розкутим, вільним.

За допомогою кольорових трикутників учасники об’єднуються у чотири підгрупи. Кожна підгрупа отримує картки із зображенням різних емоцій. За допомогою міміки потрібно передати емоцію, що зображена на картинці. По черзі, кожна група показує, решта відгадують емоцію.

Емоції: задоволення, радість, захват, агресія, гнів, злість, досада, здивування, провина, горе, страх, образа, смуток, невпевненість, розчарування.

  • Які почуття у вас виникли під час виконання цієї вправи?

Вправа «Мені приємно, коли….» (10 хв.)

Мета: створити довірливу обстановку у групі, зняти напруження.

Кожен учасник групи продовжує речення: «Мені приємно, коли,..».

  • Що нового ми дізналися після виконання цієї вправи?

Підсумок заняття (10 хв.)

Мета: отримати зворотній зв’язок від учасників групи.

  • Які враження ви отримали від заняття?

Учасники пишуть свої враження на аркушах. Кожен по черзі промовляє вголос своє враження та прикріплює свій аркуш до дошки.

ЗАНЯТТЯ 2