- •Коучинги
- •Мұғалімге өзгеріс керек пе?
- •Коучинг Бағалау. Бағалау түрлері
- •Коучинг Ынтымақтастықта оқыту оқушылардың ізденушілік, танымдық іс-әрекеттерін белсендіру әдістерінің бірі
- •Дарынды балалармен жұмыс жасау технологиясы
- •Коучинг
- •II уровень
- •Оценивание. Виды оценивания
- •II уровень
- •Коучинг
- •Влияние диалогического обучения на преодоление
- •Барьеров в обучении
- •II уровень
- •Коучинг Оценивание в обучении
- •II уровень Коучинг Зачем нам нужно меняться?
- •VIII. Рефлексия (5 пальцев)
- •III уровень Тема урока
- •Оценочный лист Учащегося 6 класса
- •Cабақ тақырыбы Білім деңгейін анықтау. Ойын сабақ
- •III уровень
- •III уровень Тема урока Деление окружности на равные части
- •III уровень Тема урока Производная и её применение в различных областях науки
- •II уровень Тема урока Человек в виртуальном пространстве
- •Сабақ тақырыбы
- •Сабақ тақырыбы Балалардың бақыты. Сырбай Мәуленов
- •Тема урока По следам фосфора
- •1 Вариант
- •2 Вариант
- •Оценочный лист
- •Сабақ тақырыбы с.Сейфуллин ,,Ақсақ киік`` өлеңі
- •Тема урока
- •Сабақ барысы / Ход урока:
- •Сабақ тақырыбы
- •III уровень Урок обобщения Южная Америка
- •Задания для путешествия на вершину Анд
- •I Орг. Момент. Психологический настрой.
- •II. Самоопределение к деятельности.
- •III.Изучение нового материала.
- •IV Работа в группах.
- •V. Физминутка.
- •VI. Закрепление
- •VII . Домашнее задание.
- •VIII. Рефлексия. Формативное оценивание учащихся.
- •IiIуровень Тема урока Предложения с обращениями
- •III уровень Тема урока «Колосок» украинская народная сказка
- •Сабақ тақырыбы Тараудағы сабақтың орны
- •Сабақ тақырыбы Туған жер құдіреті («Бала Шоқан»). Сапарғали Бегалин
- •III уровень Тема урока Завершение присоединения Казахстана к России
- •Ход урока
- •Побуждение.
- •II. Осмысление
- •III. Рефлексия
- •Тема урока Казахская литература в XVIII веке
- •III уровент Тема урока
- •1. Мини тест:
- •2. Индивидуальная работа по уровням. Приложение 4
- •Приложение 5 Карта деятельности группы №1
- •III уровень
- •II уровень Тема урока «Береги платье снову, а честь смолоду». «Мысль семейная» в повести а.С.Пушкина «Капитанская дочка»
- •Сабақ тақырыбы
- •Спорт дүкенінде. Сын есім
Коучинг Ынтымақтастықта оқыту оқушылардың ізденушілік, танымдық іс-әрекеттерін белсендіру әдістерінің бірі
Коучинг жоспары
|
|||||
Күні:29.03.2016 Өтетін орны: Астана қаласы, №60 мектеп-лицейі |
|||||
Тақырыбы |
Ынтымақтастықта оқыту оқушылардың ізденушілік, танымдық іс-әрекеттерін белсендіру әдістерінің бірі |
||||
Мақсаты |
Коуч сессия қатысушылары ынтымақтастықта оқыту арқылы оқушылардың ізденушілік, танымдық іс-әрекеттерін белсендіру және де күнделікті сабақта пайдалану арқылы оқу үрдісін жақсарту, оқушылардың қызығушылықтарын арттыруға жетелеу. |
||||
Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері:
|
-ортада жайлы әрекеттестікті орнату , әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасау; -өз идеяларын зерделеп, өзара әрекеттестікті орнату; -мұғалімдердің белсене қатысуына көмектесу;
|
||||
Оқытудың нәтижесі
Күтілетін нәтиже
|
Сабақ соңында әр мұғалім топтық жұмыстың маңызын түсініп, топтық жұмыстың оңтайлы жақтарын тәжірибесінде пайдалануға ұмтылады; ортада жайлы әрекеттестік орнатады , әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасайды; -өз идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнатады; -мұғалімдер белсене қатысады; •Білу. ынтымақтастықта оқыту арқылы бірлескен жұмысты ұйымдастыру туралы білімдерін толықтырады. • Қолдану, түсіну және талдау: өз тәжірибесінде мұғалім топтық жұмысты тиімді пайдалана білуге дағдыланады, оқытудың тиімді әдіс - тәсілдерін тиімді пайдалана алатынын көрсете алады, топта бірлесе отырып жұмыс істей отырып, өзгенің ойын құрметтей білуге үйренеді. • Бағалау: Өзін - өзі, өзгені бағалауды үйренеді. |
||||
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, миға шабуыл, Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс, АКТ, СТО, оқытудағы басқару және көшбасшылық.
|
||||
Ресурстар |
Интернеттен қосымша материалдар
|
||||
Қолданылған құралдар: |
ватман, А4 парағы, АКТ, маркер, түрлі-түсті қағаздар, суреттер, стикерлер
|
||||
Коучинг барысы |
|||||
|
Коуч әрекеті |
Мұғалім әрекеті |
Уақыты |
||
1
2
3
4 |
Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Мұғалімдер шеңберге тұрып, «Мен мұғаліммін» деген сөзді әр түрлі интоннациямен айтады: көңілді, таңғалу, ренжу, немқұрайлы....
Топ құру: түрлі-түсті түтікшелер арқылы топқа бөлу
Ой қозғау «Команда» жөніндегі фильмды тамашалау 1.Осы фильмды тамашалап болған соң қалай ойлайсыздар, тақырып не жөнінде болмақ? 2. Қалай ойлайсыздар сіздер мына көріністен қандай іс-әрекетті байқадыңыздар? 3. Топтық жұмыс тәсілді қаншалықты жиі және қалай қолданасыздар?
|
Мұғалімдер әртістік шеберліктерін көрсетеді. Шеңберге тұрып «Мен мұғаліммін» деген сөзді әр түрлі интоннациямен айтады.
Түрлі-түсті түтікше арқылы топтарға бөлініп отырады.
Талқылау-мұғалімдер өз идеяларын зерделейді өзара әрекеттестікті жақсартуға, топтық жұмыстың қарқынды өтуіне ықпал етеді, белсенді түрде қатысады.
Олар топтық жұмыстың тиімділігі туралы ой бөліседі
|
2 минут
2 минут
4 минут
|
||
5 |
Тақырыпты хабарлау Презентациямен танысу: тақырыбы, мақсаты, міндеті. |
Жаңа ақпаратпен танысады. |
5 минут
|
||
6 |
Сергіту сәті. |
Көңілді әуенмен билейміз.
|
2 минут |
||
7 |
"Қозғалмалы станциялар" Станцияларға (топтарға) ватман таратылады. Постерді әзірленуге – 7 минут; қорғауға – 5 минут беріледі 1 станция. Топта жұмыс істеу ережелері 2 станция. Топтық жұмыстың тиімділігі мен маңызы 3 станция.Топтық жұмыстың тиімсіздігі. |
Мұғалімдер сұрақтарды талдап, өз ойларымен бөліседі. Әр станциядағы сұрақтарға өзіндік көзқарастарын білідіреді. Осының алдында жұмыс жасаған топтардың жазғанына тоқталып, өз ойларын жазады. Егер де ойлары сәйкес келсе, бағыттаушы сызық қоюға болады. Осылайша барлық станцияны өтіп болғанша жүреді.
|
9 минут + 6 минут |
||
8 |
|
Мұғалімдер сұраққа жауап бере отырып, сабақ барысындағы тақырыптан алған әсерлерін зерделей отырып, шынайы түрде жауап береді.
|
3 минут |
||
9 |
Бүгінгі сабаққа рефлексия жазуды ұсынамын (кір қыстырғышқа ілуді ұсынамын)
|
рефлексия жазады.
|
2 минут
|
||
Қыдырмоллаева Бибигүл Төлегенқызы
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
І деңгей
Коучинг-сессия
