- •Коучинги
- •Мұғалімге өзгеріс керек пе?
- •Коучинг Бағалау. Бағалау түрлері
- •Коучинг Ынтымақтастықта оқыту оқушылардың ізденушілік, танымдық іс-әрекеттерін белсендіру әдістерінің бірі
- •Дарынды балалармен жұмыс жасау технологиясы
- •Коучинг
- •II уровень
- •Оценивание. Виды оценивания
- •II уровень
- •Коучинг
- •Влияние диалогического обучения на преодоление
- •Барьеров в обучении
- •II уровень
- •Коучинг Оценивание в обучении
- •II уровень Коучинг Зачем нам нужно меняться?
- •VIII. Рефлексия (5 пальцев)
- •III уровень Тема урока
- •Оценочный лист Учащегося 6 класса
- •Cабақ тақырыбы Білім деңгейін анықтау. Ойын сабақ
- •III уровень
- •III уровень Тема урока Деление окружности на равные части
- •III уровень Тема урока Производная и её применение в различных областях науки
- •II уровень Тема урока Человек в виртуальном пространстве
- •Сабақ тақырыбы
- •Сабақ тақырыбы Балалардың бақыты. Сырбай Мәуленов
- •Тема урока По следам фосфора
- •1 Вариант
- •2 Вариант
- •Оценочный лист
- •Сабақ тақырыбы с.Сейфуллин ,,Ақсақ киік`` өлеңі
- •Тема урока
- •Сабақ барысы / Ход урока:
- •Сабақ тақырыбы
- •III уровень Урок обобщения Южная Америка
- •Задания для путешествия на вершину Анд
- •I Орг. Момент. Психологический настрой.
- •II. Самоопределение к деятельности.
- •III.Изучение нового материала.
- •IV Работа в группах.
- •V. Физминутка.
- •VI. Закрепление
- •VII . Домашнее задание.
- •VIII. Рефлексия. Формативное оценивание учащихся.
- •IiIуровень Тема урока Предложения с обращениями
- •III уровень Тема урока «Колосок» украинская народная сказка
- •Сабақ тақырыбы Тараудағы сабақтың орны
- •Сабақ тақырыбы Туған жер құдіреті («Бала Шоқан»). Сапарғали Бегалин
- •III уровень Тема урока Завершение присоединения Казахстана к России
- •Ход урока
- •Побуждение.
- •II. Осмысление
- •III. Рефлексия
- •Тема урока Казахская литература в XVIII веке
- •III уровент Тема урока
- •1. Мини тест:
- •2. Индивидуальная работа по уровням. Приложение 4
- •Приложение 5 Карта деятельности группы №1
- •III уровень
- •II уровень Тема урока «Береги платье снову, а честь смолоду». «Мысль семейная» в повести а.С.Пушкина «Капитанская дочка»
- •Сабақ тақырыбы
- •Спорт дүкенінде. Сын есім
Сабақ тақырыбы
Күз
Пәні: Әдебиеттік оқу Сыныбы: 3 «Ғ» Мерзімі: 26.09.15
Сабақтың тақырыбы |
Күз |
||
Мақсаты |
М. Дулатов туралы түсінік ала отырып, «Күз» тақырыбының мазмұны мен идеясын ашу. |
||
Күтілетін нәтиже |
М. Дулатов туралы білім алады, жеке ойларын ортаға салады, дәлелдей алады. |
||
Әдіс –тәсілдер мен модульдер |
Ой қозғау, СТО, Оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер,АКТ, Бағалау. |
||
Оқытудың түрі |
Жаңа сабақкүздің суреті, оқушылардың өздері салған суреттері, интерактивтік тақтадағы күздің көріністері, тірек - сызбалар. |
||
Көрнекі құралдар |
Күздің суреті, оқушылардың өздері салған суреттері, интерактивтік тақтадағы күздің көріністері, тірек – сызбалар,портреттер |
||
Сабақ жоспары |
Ұйымдастыру кезеңі |
|
|
Уақыты |
Сабақ кезеңдері Жұмыс түрлері,мазмұны |
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру |
- Балалар жылдың қазір қай мезгілі? - Күз мезгілінде неше ай бар, олардың өзара қандай айырмашылығы бар деп ойлайсыңдар? - Мінекей балалар, күз мезгіліне байланысты суреттер салып келіпсіндер, енднше күз мезгіліне байланысты 2,3 сөйлем айтып жіберейікші. - Күз мезгілінде қандай өзгерістер болады? Ендеше балалар, Н. Тілендиевтің «Құстар қайтып барады» өлеңін тыңдап, көңіл күйімізді жақсартып, Отанға, жерге, елге, сабаққа деген қызығушылығын оятып, шабыттандырамын. |
Сұрақ-жауап. Оқушылар музыка тыңдап, ақырын қимылмен қозғалады
|
|
Топқа бөлу |
4 түрлі-түсті жапырақтар бойынша топқа бөлінеді. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасы еске түсіреміз. (тырналар) |
Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана отырып, 4 топқа бөлінеді Қ
|
|
2.Сабақтың тақырыбын анықтау |
- Балалар, біз сабақтың басталуынан күз жайында айтып келеміз, құстар жайында әнде тыңдадық. Осы күз мезгіліне байланысты көптеген ақын-жазушылар әңгімелер, өлеңдер жазған. |
|
|
3.Жаңа сабақ |
- Кәне, мына портреттерден қандай жазушыларды таныдыңдар? /А. Құнанбаев, Ы. Алтынсарин, М. Дулатов портреттері/ - Иә, Абай атамыз бен Ыбырай аталарымыз көптеген оқу, білім, адамгершілік, тәлім - тәрбиеге арналған шығармаларымен таныс едік, ал мына портретте ақын, жазушымыз Міржақып Дулатов. /Қысқаша өмірбаянына тоқталып өту/ М.Дулатұлы – қазақша-орысша білім алған ақын.Ол Қостанай облысы Жангелдин ауданы Қызбел ауылында дүниеге келген. М.Дулатұлының «Оян, қазақ!», «Азамат», «Терме» атты кітаптары бар. Ақын өлеңдерінде қазақ халқын азаттыққа, теңдікке үндейді, оқуға, ғылымға тартуды, еңбекке баулуды көздейді. - М. Дулатовтың көптеген шығармаларымен біз әлі де таныса жатамыз, ал бүгін бізге беріліп отырған әңгіме: «Күз»- әңгімесі.Оқулықтарымызды ашайық. |
|
|
4.Жаңа сөздермен танысу. Мәтінмен жұмыс |
А) - Қанекей 1,2- топ мәтіннің бірінші бөлімін, 3,4-топ екінші бөлімін көзбен оқып шығайық, жаңа сөздерді түртіп алайық. Ә) Сөздік жұмысын жүргізу Шабынды - шөбі мол жер Күзем - малдың жүнін күзде қырқу Шошақ - шөмеле Желі - жерге қазықты қағып, арқанды қағып қояды Ноқта - жылқының басына кигізілетін зат. Оны қайыстан, арқаннан өріп жасайды. |
Мәтінді оқу, жұппен, топпен талқылау. Сөздік жұмысын орындау,есте сақтау
|
|
5.Сергіту сәті |
Еңбегіне қарай - құрмет, демекші біз де еңбектеніп көрейік/ Жұмбақ шешу. Қабат – қабат тоны бар, Бір тон емес оны бар. Оранғанда он тонға, Тоңбайтындай жөні бар. ( Пияз ) Күн көргенде пісем дейді, Піскен бойдан түсем дейді. ( Алма ) Жүздеген қозы көгенде, Салбырар жазда төбеңде. ( Жүзім ) Түймедей қыз, Түймедей қызды жылатар. ( Пияз ) Асыл болмаса да жасыл. Қып – қызыл қаны асыл. Қыз болмаса да шырайлы, Өседі жерге шұрайлы. ( Қызылша ) Құйрығы жасыл, қызыл қораз, Інге тығылып ұзын қораз. ( Сәбіз ) Титтей қазанның түбі тәтті. ( Жаңғақ ) Жартысын ектім, бүтінін алдым. ( Картоп ) Жетпіс қабат жейдесі, Тамақ бізге кейде осы. ( Орамжапырақ ) Өзі іште, шашбауы тыста. ( Сәбіз ) Көмген жалғыз, қазғанда сан қыз. ( Картоп Бар қаны, жоқ жаны. ( Қызылша ) Ағаш басында құлыптаулы сандық. ( Жаңғақ ) Шырайлы қызың, мұрыны ұзын. ( Сәбіз ) 40 қабат шекпені, Шешкен жанға өкпелі. Соның бәрін шешкен соң Көздің жасын төккенің. ( Пияз ) Дөп – дөңгелек доптай, Іші қызыл шоқтай. Дәмін татып көрсең, Одан дәмді жоқтай. ( Қарбыз ) |
Жұмбақ шешіп, сергіту сәтін орындау
|
|
6.Постер жасап қорғау |
- Ал балалар, оқыған мәтінімізде қандай мезгіл бейнеленген? - Иә, дұрыс айтасындар: Күз мезгілі. Олай болса оқығанымызды жұбымызбен ақылдасайық, сосын топпен талқылайық. Талқылап болсақ, 1- топ: Күзгі табиғат көрінісі 2-топ: Мәтіндегі күзгі еңбек 3-п: Жыл құстары 4-топ: Күзгі еңбек |
Топтық жұмысқа қатысып, сұраққа жауап беру
|
|
7.Қорытындылау |
Тірек сызба арқылы толықтырады
|
Интербелсенді тақтада бүгінгі сабақты қорытындылау |
|
8.Үйге тапсырма |
Бес жолды өлең құрастырады |
Үй тапсырмасын орындау |
|
9.Бағалау |
Формативті және суммативті бағалау |
Бағалауға қатысу |
|
10.Кері байланыс |
ө |
Іс-әрекетке қатысу
|
Миленина Елена Вячеславовна,
учитель географии

ұстарға
жазылған сұрақтар бойынша үй тапсырмасын
еске түсіру
Сұрақ-жауап
арқылы сабақтың тақырыбын ашу
Суреттер
арқылы жаңа тақырыппен танысу
Күз
те
жақсы жақсы түсініксіз