Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Українська мова.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
47.93 Кб
Скачать

Моральні задачі:

1. Я розмовляю з учителем, гостем. Вам терміново треба звернутися до мене. Як ви вчините?

2. Ви виходите з класу і ненароком штовхнули товариша. Що ви зробите?

3. Хлопчик і дівчинка зустрілися біля дверей класу. Хто і що повинен зробити?

(Сценки виконують діти)

Зошит свій я відкриваю,

Навкоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю.

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати гарно,

До роботи я берусь.

Тема. Подовжені м'які приголосні звуки

Мета: формувати компетентності:

Ключові:

 вміння вчитися: самоорганізація  до   навчальної   діяльності;  

соціальна: вчити учнів працювати в парі (групі);  

загальнокультурна: ефективно застосовувати навички мовлення та норми мовної культури;

здоров'язбережувальна (життєві навички, що сприяють соціальному  здоров'ю)   -  слухати   пояснення   вчителя,   а   у  разі   необхідності звертатися   з    проханням    про    індивідуальне   консультування

Предметні:

ознайомити учнів з позначенням подовжених м’яких приголосних на письмі, правилом переносу слів з подовженими м’якими приголосними, закріплювати знання про приголосні і голосні звуки і букви, формувати навички грамотного письма, розвивати вміння досліджувати та аналізувати, фонематичний слух, пізнавальну активність, виховувати любов до природи та мистецтва.

 

Тип уроку: комбінований

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним будь І про кмітливість не забудь!

Читання-                                                Насіння-

Коріння-                                Знання-       

 

гілка – гілля

колос – колосся

камінь – каміння

промінь - проміння

Українська мова. Етика

2 Клас Розділ: Мова і мовлення

Автор:

Шабельна Марія Іванівна, вчитель-методист спеціалізованої загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №9 з поглибленим вивченням іноземних мов м. Білої Церкви

Тема: Вживання слів ввічливості у мовленні. Подорож у місто Милосердинськ (Королівство Чарівних Слів)

Мета: на матеріалі творів різних жанрів розкрити зміст "чарівних слів"; розвивати та удосконалювати навички правильного вживання даних слів; виробляти навички правильного літературного мовлення; прищеплювати дітям любов до рідної мови, культури спілкування; виховувати шану, повагу до людей, бажання приносити добро людям.

Обладнання: карта-маршрут (плакат), слова-написи "красиві" і "звичайні", книга "Азбука ввічливості" Л.Васильєвої, малюнок Шапокляк, лист, малюнок Феї, малюнки дітей з теми «Доброта», плакат з написом «Доброта врятує світ!».

Таблиця слів ввічливості: щасти вам, на добраніч, до побачення, дякую, добрий день, смачного, будь ласка, пробачте, ласкаво просимо, будьте здорові, щиро дякую, щасливої дороги, приємного апетиту, світлої днини, хліб-сіль.

Слова-написи: "старанні", "дисципліновані", "кмітливість", "доброта".

Тип уроку: інтегрований урок-подорож

Зупинка "Словникова"

Тлумачення слів

Милосердя – почуття моральної відповідальності, миле серце. Синоніми: добре серце, ласкаве серце, чуйне серце.

Скромність – людина, яка не має звички підкреслювати, свої позитивні якості, хвалитися своїми заслугами, вихованням.

Ввічливість – дотримання добрих манер, виявлення доброї вихованості, уважності у поведінці з іншими людьми.

Доброта – чуйність, прагнення робити добро іншим.

Хід уроку

Вчителька (співає):

"Ласкаво просимо, ласкаво просимо ",

Моя Вкраїна щиро промовля.

Ласкаво просимо, ласкаво просимо.

– Із цих чарівних слів-запросин ми сьогодні розпочинаємо наш інтегрований урок з української мови та етики, урок-подорож. Але спочатку я пропоную почати з правил культурних господарів: ви раді гостям? (Оплески)

Привітання гостям: Ми раді бачити вас !

Знайомство.

– А ще давайте, щоб нам не було сумно в дорозі, щоб поруч були добрі, мудрі, кмітливі помічники, тобто наші гості, що ми зробимо? (Познайомимось і запросимо з собою гостей в подорож).

2. Оголошення теми і мети уроку.

– Сьогодні у нас на уроці гості, а тому і урок святковий. Ми разом з ними проведемо урок-подорож. І вирушимо з нашого рідного міста Білої Церкви (табличка-напис) в Королівство Чарівних Слів, зокрема до головного його міста Милосердинська (прикріплюємо табличку-напис на ілюстрованій карті-маршруті).

– Вдумайтесь: Милосердинськ. Від яких слів походить це слово? (Миле серце).

Доберіть синоніми: добре, ласкаве, чуйне, золоте серце.

– Шлях до міста далекий. Нам слід зробити багато зупинок і може таке статися, що ми не потрапимо сьогодні до цього чарівного міста.

3. Сюрприз (правила поведінки).

Стук в двері. Заходить 2 дівчинки, несуть малюнок Шапокляк і лист в чарівному конверті від неї.

– Вам лист! (читають)

Хлопчиська і дівчиська 2 -А!

Я знаю, що ви сьогодні подорожуєте в Королівство Чарівних слів, значить, ви хочете бути вихованими і дисциплінованими. Та це ж зовсім нецікаво бути дисциплінованим, ввічливим, ніколи не бешкетувати, ні з ким не битися. Беріть приклад з мене. Я приготувала для вас чудові правила і впевнена, що знайдуться учні, які будуть їх виконувати. Якщо ви будете дотримуватися цих правил, то потрапите в Королівство Чарівних Слів дуже швидко. Отож, правила.

1 дівчинка: На уроки завжди треба запізнюватися.

2 дівчинка: Не чекайте, коли вас запитає вчитель, зразу починайте викрикувати відповідь.

1 дівчинка: В зошиті пишіть як-небудь, щоб вчителька нічого не могла розібрати.

2 дівчинка: У їдальню біжіть наввипередки і відразу починайте стукати ложкою, вимагаючи свій сніданок.

1 дівчинка: Ніколи не їжте мовчки, це нецікаво.

2 дівчинка: Можна сусіду в склянку з чаєм вкинути солоний огірок.

1 дівчинка: Домашні завдання краще не виконувати. Більше часу лишиться погуляти.

Вчителька:

– Дякуємо, дівчатка. Вам сподобався лист, діти? Візьмемо собі ці правила? Я пропоную відправити лист Шапокляк в іншому варіанті – зовсім протилежному за змістом тексті. Згодні? Це нам допоможуть наші старші друзі Оля та Наталя, які принесли цей лист.

Дякуємо, дівчатка. (Прощаємось)

4. Вчителька:

– Отож, Шапокляк ми з собою не беремо, хоч вона і написала нам, що сама мила і чарівна. Ні, в місті Милосердинську таким не місце. Там живуть ввічливі, добрі люди, і однією з них є чарівна Фея, яка супроводжуватиме нас в дорозі. (Малюнок Феї)