- •План-конспект проведення занять з студентами мнау з дисципліни «Безпека життєдіяльності»
- •Порядок проведення занять.
- •Організаційний момент – 3 хв.
- •2. Викладення матеріалу теми - 72 хв.
- •3. Підведення підсумків – 5 хв.
- •1. Загальний аналіз ризику і проблем безпеки.
- •2. Головні етапи кількісного аналізу та оцінки ризику.
План-конспект проведення занять з студентами мнау з дисципліни «Безпека життєдіяльності»
Тема № 5. «Застосування ризик-орієнтованого під-ходу для побудови імовірнісних структурно-логіч-них моделей виникнення та розвитку надзвичайних ситуаціях»
Навчальна мета: ознайомити студентів з загальними аналізом ризику і проблем безпеки складних систем, які охоплюють людину, об’єкти техносфе-ри та природне середовище; індивідуальним та груповим ризиком; концепт-цією прийнятного ризику; розподілом підприємств. установ та організацій за ступенем ризику їхньої господарської діяльності щодо забезпечення безпеки та захисту населення і територій від НС; головними етапами кількісного ана-лізу та оцінки ризику; визначенням базисних подій, ідентифікацією ризику; розробкою ризик-стратегії з метою зниження вірогідності реалізації ризику і мінімізації можливих негативних наслідків; вибором методів та інструментів управління виявленим ризиком.
Час: 2 години.
Місце проведення: аудиторія.
Навчально-матеріальне забезпечення: плакати, стенди, наочні приладдя.
Література: 1. Желібо Є. П., Заверуха Н.М., Зацарний В.В. Безпека життєдіяльності: Навч. посібник для студентів вищих закладів освіти Украї-ни І – ІV рівнів акредитації. За ред. Є.П. Желібо і В.М. Пічі. – Київ: «Караве-ла»; Львів: «Новий Світ – 2000», 2001. – 320. 2. Желібо Є. П., Заверуха Н.М., Зацарний В.В. Безпека життєдіяльності: Навч. посіб. За ред. Є.П. Желібо. 4 – е вид. – К.: Каравела, 2005. – 344 с. 3. Скобло Ю.С., Соколовська Т. Б., Мазо-ренко Д. І., Тіщенко Л. М., Троянов М. М. Безпека життєдіяльності: Навча-льний посібник для вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації. - Київ: Кондор, 2003. – 424 с.: іл. ISBN 966 – 7982 – 10 – 6. 4. З.М. Яремко «Безпека життєдіяльності», Навчальний посібник, -Київ, Центр навчальної літератури. 2005, - 320с.
Порядок проведення занять.
Організаційний момент – 3 хв.
перевіряю присутніх;
оголошую тему та мету заняття, питання, яки мають вивчатися.
2. Викладення матеріалу теми - 72 хв.
Питання, які вивчатимуться:
1. Загальний аналіз ризику і проблем безпеки.
2. Головні етапи кількісного аналізу та оцінки ризику.
3. Підведення підсумків – 5 хв.
оголошую оцінки; відповідаю на запитання;
указую на питання, які вимагають підвищеної уваги на самопідготовці.
Завдання на самопідготовку:
Основні завдання науки про безпеку людини, історія ії розвитку.
Концепція безпеки життєдіяльності.
Сукупність законів, правил, принципів сучасної безпеки життєдіяльності як науки.
Концепції абсолютної безпеки життєдіяльності.
Концепція допустимого ризику життєдіяльності.
Теорія ризику.
(Ризик. Індивідуальний та соціальний ризик. Концепція ризику.
Оцінка рівня ризику. Визначення та вимірювання ризику.
Методи визначення ризику. Прийнятий ризик та безпека.
