Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 Школа відкрита для всіх.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
25.6 Mб
Скачать

4. Практична робота

Учні малюють орнамент рушника. Робота проходить під українську народну пісню «Пісня про рушник».

5. Підсумок уроку

Вчитель організовує виставку робіт і конкурс оригінальних назв. Виставляє оцінки, мотивуючи кожну.

6. Домашнє завдання

Намалювати композицію «Рушничок мій, рушничок».

Зображення зимових дерев

Урок образотворчого мистецтва у 5 класі

Автор: Півторак С.В.,

вчитель образотворчого мистецтва.

Мета: сформувати в учнів уявлення про способи зображення зимової природи через організацію практичних вправ і самостійного пошуку; створення умов для формування повних і яскравих уявлень про способи зображення зимових дерев, які можуть бути затребувані при виконанні тематичної композиції; розвивати зорове сприйняття і логіку мислення через рішення проблемної ситуації; виховувати самостійність та мотивацію до навчання.

 Обладнання: демонстраційні, роздаткові, комп'ютер, «Зимовий пейзаж в твори відомих художників», музичний супровід, аркуші формату А-5 (3-4 на кожного), фарби, олівці, гумки, кисті, баночки з водою, палітри.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

1. Організаційний момент

Налаштування на активну роботу на уроці.

Вчитель: Доброго дня, діти! Підніміть праву руку ті, хто хоче навчитися сьогодні красиво малювати. Підніміть ліву руку ті, хто сьогодні хоче активно працювати на уроці. Я дуже рада, що всі хочуть бути активними і хочуть красиво малювати!

2. Актуалізація досвіду учнів

Завдання: назвати ознаки зимового лісу. Чим зимові дерева відрізняються від літніх і осінніх дерев?

Учні висловлюють свої думки.

3. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель: Послухайте, будь ласка, цей вірш. Коли я закінчу його читати, спробуйте здогадатися, яка сьогодні буде тема уроку:

Голуби злетілися біленькі, Мабуть хтось їм хліба накришив, То вночі пройшов сніжок легенький І усе довкіл запорошив. Не спурхне сніжок цей голубами, Як весняне сонце припече, Він струмком зів’ється між горбами І в далеке море утече. (П. Воронько)

Учні називають свої варіанти відповідей.

Вчитель: Перед вами завдання  скласти речення з окремих слів, вгадати пропущене слово і назвати мету уроку.

На дошці заготовлені окремі слова для складання пропозиції «Мета  вчитися передавати в малюнку красу зимових дерев». Одне слово «краса» пропущено. Учні повинні з цих окремих слів скласти речення і вгадати пропущене слово.

Учні. Біля дошки працюють два учні (з особливими освітніми потребами і з типовим розвитком), інші діти перевіряють правильність їх дій зі своїх місць.

4. Організація художньо-пізнавальної діяльності учнів

Вчитель: Уявіть, що ви сьогодні справжні художники. З чого б ви почали малювати?

Учні міркують, пропонують план дій «очима художника». Вчитель із заготовлених заздалегідь табличок з пропозиціями становить на дошці «План дій»:

І. Малюнок олівцем дерева, замету, снігових шапок.

ІІ. Підбір кольору для зображення снігу, дерева.

5. Практична робота учнів

Учні приступають до виконання першого пункту плану дій. (5 хв.) Звучить ніжна фонова музика (фото 31). На фото синім кружечком відмічено ученицю з особливими освітніми потребами.

Фото 31. Учні під час роботи

Вчитель: Поміняйтеся малюнками зі своїми сусідами по парті та оцініть роботу один одного. Які роботи точніше передають красу зимових дерев? Спробуйте пояснити, чому? У кого виникли труднощі при виконанні першої частини плану?

Учні обговорюють малюнки.

Фізкультхвилинка

Учні пропонують варіанти зображення снігу і заметів без білого кольору та переглядають слайд-шоу із зображенням зимової природи

Вчитель демонструє різні способи і прийоми зображення зимових дерев і снігу.

Учні обирають прийом та закінчують роботу над малюнком.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]