Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
kotova.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
284.16 Кб
Скачать

2. Робота по темі.

Гра з м'ячем 13.1. «Що звучить образливо?» (10 хв.).

Мета: ознайомити учнів з поняттям «критика».

Матеріали: Картки з фразами, м'яч.

Психолог кидає м'яч по черзі кожному учаснику і вимовляє по одній фразі, а всі намагаються запам'ятати, що при цьому відчували. Фрази психолога:

- Ти завжди погано працюєш

- Ти ніколи не робиш домашнє завдання

- Ти щоразу перебиваєш

- Ти - ледар

- Ти ніколи не вітаєшся

- Ти - дурний

При обговоренні психолог ставить запитання: Чи було образливо? Які ви відчували емоції? Які слова особливо ображають? Що змушує людей критикувати інших? Чи потрібна критика? Чи завжди критика буває почута? Чому?

Вправа 13.2. «Я – повідомлення» (14 хв.).

Мета: відпрацювати навички правильного реагування на критику.

Матеріали: нема.

Психолог: «Спробуйте повідомити про своє невдоволення, не ображаючи партнера. Скажіть попередні фрази так, щоб не образити партнера, наприклад: «Я не задоволений вашою роботою», «Я переживаю, коли мене перебивають» і т.д.».

Робиться висновок про те, що Я - повідомлення дозволяє іншому слухати вас і спокійно реагувати. Я - повідомлення передбачає відповідальність мовця за свої думки і почуття, а Ти - повідомлення спрямоване на звинувачення іншої людини.

3. Аналіз заняття (6 хв.).

Психолог: «Чи часто ви використовуєте Я - повідомлення, даючи можливість іншим людям дізнатися про ваші почуття? Чи вмієте ви контролювати свої висловлювання?».

4. Домашнє завдання (3 хв.).

Психолог: «Спробуйте позбутися шкідливих звичок і тим самим перевірити свою силу волі і самоконтроль».

Психолог бажає кожному мужності - змінювати те, що можна змінити в собі.

Заняття 14. (45 хв.) «Азбука змін».

Мета: Закріпити в учнів отримані знання. Допомогти учасникам повірити в свої сили.

Матеріали: Зошити із записами.

Хід заняття.

Привітання (5 хв.).

1. Обговорення домашнього завдання (5 хв.).

За бажанням учасники розповідають, від яких звичок вони позбулися, чи легко їм вдалося це зробити.

Психолог: (підбиває підсумок сказаному). «Кожен з нас є володарем величезних запасів внутрішньої енергії. Правда, ми іноді не маємо до них доступу. Але ніхто не зможе нам допомогти змінитися на краще, якщо ми самі цього не захочемо. Дуже важливо повірити в себе. Той, хто наважується змінити себе, гідний великої поваги, і він - сильна людина».

2. Робота по темі.

Вправа 14.1. Складаємо «Абетку змін» (9 хв.).

Психолог: «Проаналізуйте свої знання і складіть «Абетку змін». Азбука ця незвичайна - слова будемо підбирати за алфавітом, а дії будемо описувати, опираючись на свої знання і свій досвід. Першим у нашій абетці потрібно поставити слово на букву А, наприклад - Аналіз (можна інше, запропоноване учасниками). Поясніть, що означає аналізувати свої вчинки».

Далі йде слово на букву Б і т.д. Учням пропонується самим придумувати слова до азбуки і пояснювати їхнє значення. Якщо діти не можуть, то можна їм запропонувати такі: Відвертість, Знання, Інтерес, Колектив, Особистість, Мрія, Надія і т.д.

Вправа 14.2. «Намалюємо життя» (10 хв.).

Ведучий пропонує учням намалювати життя так, як вони його уявляють. Малюнок виконується колективно на дошці або на великому аркуші ватману. Малюнок може містити в собі символи, картинки, слова - все, за допомогою чого можна показати найважливіше в житті.

Гра 14.3. «Я кидаю тобі м'яч» (7 хв.).

Учні стають в коло і кидають один одному м'яч, називаючи на ім'я того, кому кидають, і вимовляючи слова: «Я кидаю тобі квітку (слона, цукерку ...). Той, кому кинули м'яч, повинен гідно відповісти.

3. Аналіз заняття (6 хв.).

Питання для обговорення:

Чи важко було складати абетку? Чому? Чи важко намагатися змінити себе? У чому полягають ці труднощі? Від чого залежить успіх наших змін.

4. Домашнє завдання (3 хв.).

Психолог: «Продовжуйте складати азбуку змін, спираючись на свій особистий досвід подолання труднощів».

Повторне діагностування

Кінцевою ланкою цього дослідження є повторне діагностування тривожності за тестом Філіпса. Для того, щоб виявити результативність здійсненої корекційної програми повторне діагностування необхідно провести наступного дня після останнього заняття.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]