Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
безпека.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.42 Mб
Скачать

1.Організаційна частина.

2.Розповідь про вулиці свого села.

— Діти, в якому селищі ми живемо?

— Яке наше селище? Велике чи мале?

— Важко уявити наше селище без транспорту. Які види транспорту ви бачили на вулицях нашого селища?

3.Фізкультхвилинка.

Швидко стали по порядку,

Розпочнем мерщій зарядку.

Покрутили головою,

Стали всі, немов до бою,

Крила в боки розвели

Й полетіли, попливли.

Ліва, права, ліва, права —

Роблять ніжки наші вправи.

Не лінуйтесь, присідайте,

Ви здоров'ячко зміцняйте,

Щоб хвороби оминали,

Смутку й слабкості не знали.

4.Пам’ятка для пішохода.

1. Пішоходи повинні ходити тільки по тротуару.

2. Пішоходи повинні ходити тільки по правому боці тротуару.

3. Іти потрібно спокійним кроком.

4. Вулицю переходити тільки на зелений сигнал світлофора.

5. Кататися по проїжджій частині дороги на велосипеді забороняється.

5.Рухлива гра «Кмітливий пішохід»

Діти-пішоходи з м’ячами в руках переходять перехрестя: повинні по ходу закинути м’яч у зелений отвір світлофора. Хто влучить у червоний — залишає гру, хто в жовтий — має право ще раз кинути м’яч.

6..Підсумок заняття.

Прогулянка вулицею дитячого садка.

Мета: уточнити уявлення дітей про вулиці, дорозі, тротуарі, про вантажних і легкових автомобілях.

Матеріал: макет вулиці, іграшкові автомобілі (вантажні, легкові), фігурки будинків, дерев, людей.

Хід заняття:

Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами будемо гуляти по вулиці. Вона широка, красива. На вулиці багато машин. Ми підемо парами один за одним.

Діти парами йдуть «на вулиці» (за тієї її частини, яка зображує тротуар). Вихователь зупиняє дітей і проводить з ними бесіду.

Вихователь: Подивіться, яка наша вулиця широка, красива. Що ви бачите на вулиці? (відповіді дітей) Так, тут багато дерев, дорожныезнаки, вдома. Подивіться на дорогу. Що ви бачите? (відповіді дітей) По дорозі їде багато машин. Машини однакові чи різні? Які машини ви бачите? Машини бувають вантажні та легкові. Що возять вантажні автомобілі? А легкові?

Дидактична гра «Вантажна чи легкова»

Мета: закріпити уявлення про вантажних і легкових автомобілях.

Вихователь указкою показує автомобілі, діти називають вид транспорту.

Вихователь: Хлопці, а де їдуть машини? (відповіді дітей) Так, вони їдуть по дорозі. Вона широка або вузька? Місце, де ходять люди називають тротуаром. Ми з вами йдемо по тротуару. Хто запам'ятав, як називається місце, де ходять люди? (відповіді дітей) Тепер ми з вами знаємо, що машини їздять по дорозі, люди ходять по тротуару. Машини ніколи не заїжджають на тротуар. Чому? (міркування дітей)

Вихователь: Сьогодні ми ходили по улицею. Вона широка, красива, на ній багато машин. Їздять вони по дорозі. Люди ходять по тротуару. Вони йдуть, не заважаючи один одному. Но вулиці є високі і низькі. Тепер ми з вами знаємо, як поводити себе на вулиці.

Гра «Хто швидше збереться».

Мета: удосконалювати навички ходьби та бігу; виховувати увагу, пам’ять, організованість.

Матеріал:свисток,прапорці.

Хід гри

Діти шикуються у дві колони напроти вихователя. На умовний сигнал (свисток, змах прапорцем) або команду «Кроком руш!» діти ходять колонами одне за одним або в своїй колоні переши­ковуються у пари і ходять парами. На команду «Усі розійшлись!» вони розбігаються майданчиком (залою). На команду вихователя «Стій!» усі зупиняються і заплющують очі. Вихователь (змінюючи місце). Раз, два, три, швидко шикуйтесь у колони біля мене! Виграє ланка (колона), яка швидше збереться. Гра повторюється. Рекомендації до гри Після кількох повторень гру можна ускладнити, об’єднавши дітей у 3–4 підгрупи. Кожна група шикується в колону по одному перед прапорцем свого кольору. За сигналом вихователя (свисток, удар у бубон) діти почина­ють ходити та бігати майданчиком (залою). Після команди «На місця!» діти повертаються до свого прапорця і стають біля нього в колону. Вихователь називає, яка підгрупа швидше повернулась у колону. Після 2–3 повторень вихователь дає ко­манду «Стій!» Діти зупиняються і заплющують очі, а вихователь у цей час змінює місця прапорців. Після команди «На місця!» діти розплющують очі та поспішають стати в колону проти свого прапорця. Виграють ті, хто першим став у колону.