Ізянський
дошкільний
навчальний
заклад
«День
світлофора»
Мета: навчальна - ознайомити зі значенням світлофора і його сигналами;
закріпити назву червоного, жовтого, зеленого кольорів, вчити малювати предмети круглої форми; розвиваюча - розвивати зорове сприйняття, дрібну моторику, інтерес до ПДР; виховує - виховувати культуру поведінки дітей на дорогах.
Матеріали:cвітлофор,ілюстрації.
Хід заняття
1.Бесіда з дітьми про світлофорі.
Знайомимо дітей зі світлофором. Розповісти, як виглядає світлофор; пояснити для чого він потрібен.
2.Питання для бесіди:
- Для чого потрібен світлофор?
- На яке світло світлофора потрібно переходити вулицю?
- На яке світло світлофора дорогу переходити не можна?
- Що означає жовтий світло світлофора?
3.Гра «Запали вогники світлофора»
Діти повинні в віконця на макетах світлофора вставити в потрібному порядку вогники потрібного кольору, вибравши їх із запропонованих.
4.Розглядання картини: «Вулиця міста»
- Хто намальований на картині?
- Де їдуть машини?
- Де йдуть люди?
- Як називають людей, які йдуть по тротуару?
- Як називають людей, які керують машинами?
- Як повинні вести себе і пішоходи, і водії? Чому?
5.Дидактична гра «Назви кольору світлофора знизу вгору і зверху вниз».
6.Підсумок заняття
Вивчення вірша «Світлофор»
Мета: продовжувати закріплювати знання дітей про правила дорожнього руху , про те, що світлофори керують складним рухом транспорту і пішоходів на вулицях та дорогах; розучити з дітьми вірш про «світлофор» напам’ять з дітьми;виховувати культуру поведінки дітей на вулицях та дорогах; розвивати пам’ять, мислення, зв’язне мовлення.
Матеріал: світлофор, ілюстрації.
Хід заняття
1.Організаційний момент.
2.Читання вірша «Світлофор».
СВІТЛОФОР
Має три веселі ока,
Що розміщені високо.
Як моргне червоним – стій!
Переходити не смій.
Світить - жовтим треба стати
І хвилинку почекати.
Як моргне зеленим - йди,
Швидко впевнено завжди.
3.Бесіда за змістом вірша
-Про що вірш?
-Скільки кольорів у світлофора?
-Який колір у світлофора безпечний?
4.Фізкультхвилинка.
Встали рівно біля парт. Починаємо наш старт. Руки вгору, руки вниз, Подивились пильно скрізь. Головою покрутили, Потім разом всі присіли. Піднялись, понагинались І здоровими зостались.
5.Заучування вірша напам’ять.
6.Підсумок заняття.
Рухлива гра «Червоний,жовтий,зелений».
Мета: закріпити і повторити з дітьми правила дорожнього руху; профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Завдання: В ігровій формі навчати дітей правилам дорожнього руху. Дати уявлення про призначення світлофора, його сигналах. Формувати навички правильної поведінки на дорозі. Виховувати культуру безпечної поведінки на вулицях і дорогах, бажання вивчати і дотримуватись правил дорожнього руху. Обладнання: кружечок зеленого,жовтого,червоного кольору.
Хід гри
Гравці шикуються в дві шеренги, одна проти одної на відстані 8-15 кроків. Ведучий стає між шеренгами збоку. В руках у нього два гуртка на паличках: один жовтого кольору, а другий з одного боку червоного, з іншого зеленого кольору — це і є «світлофор».
Ведучий читає дітям вірші Сергія Михалкова:
Якщо світло запалюється червоний,
Значить, рухатися… (небезпечно).
Світло зелений каже:
«Проходьте, шлях… (відкритий)».
Жовте світло — попередження —
Чекай сигналу для… (руху).
Слова, поставлені в дужках, вимовляють хором діти.
Потім ведучий показує зелений кружок світлофора. Побачивши його, всі починають марширувати на місці. Якщо ведучий покаже гурток жовтого кольору — плескають у долоні, а побачивши гурток червоного кольору, стоять нерухомо. Той, хто помилиться і неправильно виконає рух, робить крок вперед і продовжує грати вже поза загального ладу. Хто не виконує рух — теж помилився і робить крок вперед. За помилку вважається навіть спроба до неправильного руху. Ведучий змінює сигнали довільно і в різному темпі.
Гра триває 5-8 хвилин. Хто в підсумку залишився стояти на місці, той і виграв. Хлопці, зробили кілька кроків вперед, вважаються такими, що програли. Можна зробити гру та командною. В якій команді до кінця гри більше дітей залишаться стояти на місці — та і виграла.
«Дорожні
знаки»
Мета: Познайомити дітей з правилами дорожнього руху; допомогти дітям розуміти дорожню символіку та її специфіку (на прикладі дорожніх знаків); розвивати у дітей самостійнысть, швидкість реакції, кмітливість. Матеріали: Малюнки із зображенням дорожніх знаків. Хід заняття: 1.Читання розповіді "Навіщо потрібні дорожні знаки?" Мурахи - істоти хоч і маленькі, але розумні й працьовиті. Цілий день бігають вони по мурашиним доріжках. Одні - з поклажею в будинок, до мурашника. Інші - геть, із сміттям і без нічого. Ніхто ні з ким не свариться, не стикаються. І все тому, що у мурашок свої правила руху. Дотримуються вони строго! Втім, якщо мураха на мураху в поспіху і налетить, утрату слабкий - аж надто вони легкі да малі! Машини теж снують з ранку до вечора. Біжать з вантажем або перевозять людей. Відпочивають в гаражах, а підкріплюються на бензоколонках. Вони дуже сильні. Вони летять по дорогах, як стріла, ревуть, немов дикі звірі. Вони копають глибокі ями, піднімають колоди, як сірники, і гасять пожежі. Якщо дві машини налетять один на одного або на людину, трапиться біда. Люди і машини кожен день зустрічаються на вулиці. Щоб не заважати один одному, вони придумали правила - як себе вести на дорогах. Машини дотримуються цих правил суворо. Якщо на переході горить для них червоне світло - встають як укопані. Пропускають тебе вперед, на інший бік вулиці. Стоять, гурчать, тільки і чекають зеленого світла, щоб знову рвонутися вперед. Машини вірять, що і люди будуть дотримуватися закони вулиці. Не переходити її, де попало. На переході не бігти на червоне світло, палаючий для пішоходів. Чи не вибігати раптово на дорогу. Машини не очікують цього і не можуть відразу зупинитися. Машини не порушують договір з людиною.
