- •V кезең. Сабақты бекіту.
- •Vι кезең. Оқушыларды бағалау.
- •Vιι кезең. Үйге 191 (а,ә )
- •1.Функциялардың алғашқы функциясын табыңдар.
- •Сабақтың барысы :
- •Ұйымдастыру .
- •Үй жұмысын тексеру.
- •Сабақтың барысы :
- •6.Қорытындылау.
- •7. Үйге тапсырма беру.№24(5-6), №26-27
- •Бағалау.
- •Сабақтың барысы:
- •1.Интегралды есептеңдер
- •2.Интеграл таңбасы ішіндегі функцияны түрлендіріп, интегралды есептеңдер
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •1.Интегралды есептеңдер
- •№39 Өздіктерінен шығару
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •2.Өздіктерінен шығару
- •Қорытынды.
- •Vі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •2.Орындарында өздіктерінен шығару
- •Қорытынды
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •2.Орындарында өздіктерінен шығару
- •Қорытынды
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақтың барысы:
- •Қорытынды
- •Сабақтың барысы:
- •Өздіктерінен шығару
- •Сабақтың барысы:
- •Өздіктерінен шығару
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •Өздіктерінен шығару
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •Өздіктерінен шығару
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •2. Функциялардың анықталу облысын табыңдар:
- •Сабақтың барысы:
- •Өздіктерінен шығару
- •Vі.Қорытындылау
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •Vі.Қорытындылау
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •Өздіктерінен шығару
- •Vі.Қорытындылау
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •2.Өздіктерінен шығару
- •Vі.Қорытындылау
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •Сабақтың барысы:
- •Қорытынды
- •Vіі. Үй жұмысы.
- •2.Жаңа сабақты меңгерту:
- •Сабақтың барысы:
- •Ұйымдастыру .
- •Қорытындылау.
- •Сабақтың барысы :
- •Ұйымдастыру .
- •Үй жұмысын тексеру.
- •Жаңа сабақты түсіндіру.
- •Қорытындылау.
- •Ұйымдастыру .
- •Үй жұмысын тексеру.
- •Сабақтың барысы
- •Сабақтың барысы
- •IV. Жаңа материалды бекіту
- •Сабақтың барысы
- •II. Тексеру жұмысы.
- •III. Жаңа тақырыпты түсіндіру.
- •IV. Жаңа материалды бекіту
- •Сабақтың барысы:
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III.Өтілген тақырыптарды қайталау
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •II.Үй тапсырмасын тексеру:
- •III. Жаңа сабақты меңгерту:
- •IV.Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •II.Үй тапсырмасын тексеру:
- •III. Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •II.Жаңа сабақты меңгерту:
- •III.Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •II.Үй тапсырмасын тексеру:
- •III. Жаңа сабақты меңгерту:
- •III.Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •II.Үй тапсырмасын тексеру:
- •III. Жаңа сабақты меңгерту:
- •III.Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III. Жаңа сабақты меңгерту:
- •III.Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •1, 2, 3, 4 Теоремаларды тұжырымдар беріңдер.
- •III.Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III. Жаңа сабақты меңгерту:
- •III.Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III.Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III. Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III. Қайталау
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III. Қайталау
- •IV.Есептер шығару
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •IV.Есептер шығару
- •1. Өзен ағысына байланысты мәселе есептер
- •2. Жылдамдыққа байланысты мәселе есептер
- •3. Жұмысқа байланысты мәселе есептер
- •4. Химиялық концентрацияға байланысты мәселе есептер
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III. Есептер шығару:
Сабақтың барысы :
Ұйымдастыру .
Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Үй жұмысын тексеру.
Жаңа сабақты түсіндіруу. Интерактивті тақтаның көмегімен түсіндіру
А) Қисықсызықты трапеция ұғымымен таныстыру.
Анықтама: Үзіліссіз, y=f(x), f(x)>0 функциясының графигімен, абсцисса осімен және x=a. x=b түзулерімен шектелген жазық фигура қисықсызықты трапеция деп аталады.
Ә) Қисықсызықты трапецияның ауданын есептеу формуласын қорытып шығару. (S=F(b)-F(a))
Б) Қисықсызықты трапецияның табанымен таныстыру. (қисықсызықты трапецияның табаны ретінде алынатын [a;b] кесіндісі)
В) Қисықсызықты трапецияның ауданын есептейтін алгоритімен таныстыру.
1. Бір координаталық жазықтықта берілген қисықтардың графиктерін салу;
2.Графигі жоғарыдан қисықсызықты трапецияны шектейтін функцияның алғашқы функцияларының бірін анықтау;
3.Қисықсызықты трапецияның төменгі табаны болатын кесіндінің шеткі нүктелерінің координаталарын анықтау;
4. S=F(b)-F(a) формуласы бойынша қисықсызықты трапецияның ауданын есептеу
Практикалық жұмыстар.
Берілген қисықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар:
№18 (1-2),
№19(1-2),
№20,
№21 (1-2)
Қорытындылау.
Қисық сызықты трапеция деп қандай фигураны айтады?
Қисық сызықты трапецияның ауданын есептеу формуласы?
Қисық сызықты трпецияның ауданын табу алгоритмі?
Үйге тапсырма беру.
№18 (3-4)
№19(3-4)
№21 (3-4)
Бағалау.
Сабақ №__8__
Күні:
Сынып: 11
Сабақтың тақырыбы: Қисықсызықты трапецияның ауданы .
Сабақтың мақсаты :
Оқушылардың қисықсызықты трапецияның ауданынтабужәне берілген функция үшін алғашқы функцияны анықтау бойынша білімдерін жетілдіру.
Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу;
Оқушылардың ойын жеткізу білуін және ой өрісін дамыту.
Сабақтың типі: Бекіту сабақ .
Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар жазылған парақтар.
Сабақтың барысы :
1.Ұйымдастыру .
Оқушыларды түгендеу. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
2.Үй жұмысын тексеру.
3.Қайталау.
Қайталауға арналған сұрақтар:
А) Қисықсызықты трапеция деп қандай фигураны айтады?
Ә) Қисықсызықты трапецияның ауданын есептеу формуласы (S=F(b)-F(a))
Б) Қисықсызықты трапецияның табаны дегеніміз не?
В) Қисықсызықты трапецияның ауданын есептейтін алгоритм
Есептер шығару
№23 , №24(1-4),№25,
Тест
Берілген қисықтармен шектелген фигураның ауданын табыңдар:
1.
y=
және у=6х-х2
сызық-мен шектелген фигураның ауданы
неге тең?
А.16 В.14 С.12 D.10 Е.8
2.y=x3,y=0,x=1,x=2 сызықтармен шектелген аудан неге тең?
A.
B.
C.
D.
E.
3.y=sinx,y=0,x=
,y=
сызықтармен шектелген аудан неге тең?
A.0.5
B.1 C.
D.
E.
4.y=ex,x=1,x=0,y=0 сызықтармен шектелген аудан неге тең?
A.1
B.eC.2e+1
D.e-1
E.
5.y=x2-4x+4 жәнеy=x сызықтармен шектелген аудан неге тең?
A.2
B.5 C.12 D.
E.
