- •«Педагогічний екперимент»
- •Вибір експериментального та контрольного класів
- •Аналіз і розробка необхідних матеріалів для забезпечення проведення експерименту.
- •Результати якості знань учнів 6 та 8 класів до експерименту
- •Рівень якості знань учнів 6 та 8 класів в залежності від проведеного уроку географії
- •Висновки
- •Нестандартний урок для 6 класу. Тема: Значення вод суходолу для природи та людини. Охорона вод Світового океану.
- •Хід уроку
- •IV. Узагальнення окремих фактів, подій, явищ
- •Роботи в групах «Мореплавці»
- •V. Повторення й узагальнення понять і засвоєння системи знань
- •Гідросфера
- •Роботи в группах «Фахівці»
- •VI. Підведення підсумків
- •Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- •VII. Домашнє завдання
- •Картки для кожної команди «Мореплавці»
- •Картки для команд «Фахівці»
Нестандартний урок для 6 класу. Тема: Значення вод суходолу для природи та людини. Охорона вод Світового океану.
Мета: навчальна: систематизувати і узагальнювати знання отримані в ході вивчення теми, вибирати головне, робити висновки, виявити значення води для природи і людини;
розвивальна: розвивати часово-просторові уявлення і практичні вміння учнів працювати з географічною картою та атласом;
виховна: переконання учнів у необхідності охорони води, почуття колективізму, взаємоповаги, справедливості; сприяти формуванню екологічної свідомості, географічної культури, прагнення до гармонії, дбайливе ставлення до води та природи, особисту відповідальність за охорону навколишнього середовища.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: фізична карта світу, атласи, карточки із завданнями.
Хід уроку
Епіграф: Вода – красота всей природы. Вода жива, она бежит или волнуется ветром, она движется и дает жизнь и движение всему ее окружающему. (С. А. Аксаков)
І. Організаційний момент
Клас поділено на п’ять команд. Перед кожною стоїть табличка з назвою корабля, на якому експедиція Ф. Маґеллана здійснювала подорож. У ході виконання завдань команди по черзі відповідають на запитання вчителя, в команді учасники також відповідають по черзі (усі учні матимуть змогу відповісти на запитання).
ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів
Добрий день, дорогі друзі! Сьогодні у нас незвичний урок, тому що ми під час уроку відправимося в подорож на кораблях по гідросфері. Ми будемо говорити про звичну і незвичну, важливу і необхідну речовину – воду. Подивіться на карту нашої планети. Дві третини поверхні Землі займає вода. Без неї не можливе життя на нашій планеті.
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку
Сьогодні у нас остання тема в розділі гідросфера і звучить вона так: Значення вод суходолу для природи та людини. Охорона вод Світового океану. Але перед тим як розкрити значення води для природи і людини, ми узагальнимо знання з теми гідросфера.
Мета нашого уроку: навчитися систематизувати і узагальнювати знання отримані в ході вивчення теми, вибирати головне, робити висновки, виявити значення води для природи і людини;розвивати часово-просторові уявлення і практичні вміння учнів працювати з географічною картою та атласом.
IV. Узагальнення окремих фактів, подій, явищ
Роботи в групах «Мореплавці»
У подорож ми вирушаємо на п’яти кораблях: «Сан-Антоніо», «Вікторія», «Сантьяґо», «Консепсьон», «Трінідад».Нам потрібно поділитися на 5 команд, щоб в кожній команді було приблизно 5 чоловік. І необхідно вибрати капітанів кораблів.
Але перш ніж вирушити в мандри, перевіримо, що ви знаєте про першу навколосвітню подорож. Кожна команда повинна вибрати капітана, який дасть відповідь на 1 запитання.
Чому вам запропоновано назвати свої команди саме так?
Коли і ким було здійснено першу подорож навколо світу?
Звідки розпочалось і де завершилось це плавання?
Скільки тривала перша навколосвітня подорож?
Які основні проблеми стояли на шляху першопрохідців?
Бесіда: Про першу навколосвітню подорож ви знаєте, а зараз перевіримо свої знання з теми «Гідросфера» і дізнаємось про готовність команд здійснити подорож.
Запитання до команд:
Водна оболонка Землі.
Назвати складові частини гідросфери.
У якій частині гідросфери знаходиться найбільше води
Яка частина вод планети припадає на океан?
Які води називаються водами суходолу?
Як називається заглиблення, яким вода річки тече постійно?
Площа, з якої річка збирає свої води.
