Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4. математика.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.85 Mб
Скачать

Урок 60.

Тема. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ

 

Мета: скласти таблицю ділення на 2; формувати обчислювальні навички учнів; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 76, завдання 474; 475)

Завдання 474

— Прочитайте вирази на ділення, які ви склали з кожного добутку.

Завдання 475

— Скільки всього туристів?

2. Усна лічба

1) Обчисліть.

— Знайдіть приклади з відповіддю 22.

— Який з цих прикладів можна записати за допомогою дії множення? Запишіть.

11 · 2 = 22

— Що означає в цьому виразі число 11? 2?

2) Обчисліть.

3) Гра «Шифрувальники».

— Розшифруйте тему уроку.

3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть отримані числа.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення числа 2.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 76-77)

Завдання 476. Колективне опрацювання матеріалу

Завдання 477. Колективне опрацювання матеріалу

— Прочитайте таблицю множення числа 2 і таблицю ділення на 2, які подано в іншій формі запису.

Завдання 478

Учні обчислюють, користуючись таблицею ділення на 2.

Завдання 479. Коментоване розв'язування задач за допомогою таблиці ділення на 2

Завдання 480*

Учні за допомогою вчителя пояснюють обчислення.

— Скільки гравців у командах? (12 - 2 = 10)

— Скільки гравців у кожній команді? (10 : 2 = 5)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування виразів за допомогою таблиці ділення на 2

1) 18 : 2 + 6

 12 : 2 + 5

 16 : 2 + 37

2) Робота над задачами.

• У бібліотеці було видано 14 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки було відвідувачів?

• У двох коробках всього 12 олівців, порівну в кожній коробці. Скільки олівців в одній такій коробці?

2. Обчислення значень виразів

3. Розв'язування задач

• Купили 9 коробок ялинкових іграшок по 2 іграшки в кожній і ще 6 кульок. Скільки всього іграшок купили?

• 18 цукерок роздали дітям по 2 штуки. Скільки дітей отримали цукерки?

• У три бідони налили 100 л молока. У перший з них — 35 л, у другій — 37 л. Скільки літрів молока налили в третій бідон?

• На пришкільній ділянці працювали 22 хлопчики і 15 дівчаток. У приміщення перейшли працювати 8 дівчаток. Скільки учнів залишилося працювати на пришкільній ділянці?

Розв’яжіть цю задачу різними способами.

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв'язування логічної задачі

Три брати вчилися в різних класах однієї школи: Іван, Сашко і Сергій. Іван був не старший від Сергія, а Сашко — не старший від Івана. Назви ім’я старшого з братів, середнього, а потім — молодшого.

Відповідь:

 

Іван

Сашко

Сергій

старший

-

-

+

середній

+

-

-

молодший

-

+

-