Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4. математика.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.85 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Організаційний момент

 

II. КОНТРОЛЬНА РОБОТА

1. Математичний диктант (для обох варіантів)

• Збільш 24 на 15.

• Зменш 57 на 12.

• Знайди суму чисел 8 і 6.

• Зменшуване — 83, від’ємник — 40, знайди різницю.

• Дізнайся, на скільки 17 більше, ніж 8.

• Запиши, скільки хвилин в одній годині.

• На скільки сантиметрів 1 м більше, ніж 1 см?

• На скільки копійок одна копійка менша, ніж одна гривня?

• Запиши вираз і знайди його значення:

а) до 45 додай різницю чисел 30 і 10;

б) від числа 70 відніми суму чисел 23 і 7.

2. Розв'яжи задачу

1 варіант Мама купила 12 мандаринів, а апельсинів — на 4 менше. Скільки апельсинів купила мама?

2 варіант Бабуся спекла 14 пиріжків з сиром, а з капустою — на 5 пиріжків менше. Скільки пиріжків з капустою спекла бабуся?

3. Розв'яжи приклади

1 варіант

2 варіант

75 + 20

60 + 36

63 + 16

40 + 27

42 + 17

59 - 14

87 - 16

78 - 45

87 - 80 + 5

96 - 82

16 - 9 + 5

43 + 20

14 - 8 + 7

8 + 5 + 43

49 - 40 + 5

95 - 40

4. Розв'яжи геометричну задачу

1 варіант Накресли два відрізки. Довжина першого — 6 см, а довжина другого — на 2 см менша.

2 варіант Накресли два відрізки. Довжина першого — 4 см, а довжина другого — на 3 см більша.

Додаткове завдання

Від числа 88 відняли задумане число і дістали 55. Знайди задумане число.

Шкала оцінювання

1 з.— 2,5 бали: по 0,25 бала за вираз.

2 з.— 2,5 бали: 1 бал за хід розв’язання;

0,5 бала за правильність обчислень (по 0,5 бала за дію);

0,5 бала за пояснення.

3 з.— 2,5 бали: по 0,25 бала за дію.

4 з.— 2,5 бали: 0,5 бала за правильність обчислень;

2 бали за побудову відрізків (по 1 балу за відрізок).

Додаткове завдання — 2 бали.

Офтальмологічна пауза

 

III. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЛОГІЧНИХ ЗАДАЧ

• Колоду розпиляли на 7 частин. Скільки разів пиляли колоду? (6)

• Трійка коней пробігла 5 кг. По скільки кілометрів пробіг кожен кінь? (5)

• По небу летіли горобець, ластівка і джміль. Скільки всього птахів летіло? (2)

• У морі плавали 9 пароплавів. 2 пароплави пристали до берега. Скільки пароплавів у морі? (9)

 

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Урок 22.

Тема. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ (ознайомлення). ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

 

Мета: ознайомити учнів із задачами на дві дії; закріпити вміння розв'язувати прості задачі, знаходити значення виразів з буквеними даними; розвивати спостережливість, уміння міркувати, порівнювати; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 32, завдання 176; 177)

Завдання 176

— Прочитайте вирази, у яких від’ємник — 8.

Завдання 177

— Скільки тижнів Івась був у бабусі? Скільки днів Івась був у бабусі?

2. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи

3. Аналіз допущених помилок, виконання відповідних завдань

4. Гра «Математична естафета»

На дошці заздалегідь у три стовпчики написані приклади. Учні об’єднуються у три команди (за кількістю рядів у класі, але кількість учнів у кожному ряду має бути рівною). Перші учасники гри від кожної команди одночасно підходять до дошки, розв’язують перший вираз зі свого стовпчика, потім повертаються на свої місця, віддавши крейду іншому членові команди. Виграє команда, яка швидше і без помилок виконає своє завдання.