Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4. математика.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.85 Mб
Скачать

Урок 55.

Тема. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ

 

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати прості і складені задачі на множення; закріплювати прийоми множення числа 2, вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 70-71, завдання 434; 435)

Завдання 434

— Прочитайте рівності; нерівності, у яких поставили знак «більше»; знак «менше».

Завдання 435

— Розкажіть задачі за малюнками та їх розв’язання.

2. Усна лічба

1) Обчисліть значення виразів.

2) Робота з таблицею.

Доданок

5

19

12

 

18

 

15

Доданок

19

5

 

17

 

28

25

Сума

 

 

30

35

44

36

 

3) Робота над задачею.

На один чоловічий костюм потрібно 3 м тканини. Скільки тканини знадобиться на два такі костюми? на три такі костюми? на п’ять?

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Повторімо склад числа!

— Подивіться на числа верхнього ряду. Яку закономірність побачили? (Кожне наступне число збільшується на 2.) Запишіть ще 3 числа.

11_13_15_17

— Подивіться на картки нижнього ряду. Яку закономірність побачили? Запишіть ще 3 числа.

6_7_8_9

4. Математичний диктант

— Знайдіть добуток, якщо перший множник 2, другий — 5.

— Знайдіть добуток чисел 2 і 7.

— Помножте 2 на 9.

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як знаходити значення виразів на дії різних ступенів.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 71-72)

Завдання 436

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 437. Колективне опрацювання матеріалу

— Розгляньте записи й поясніть обчислення.

Робиться висновок про значення виразів на дії різних ступенів.

Завдання 438. Коментоване розв'язування прикладів

Завдання 439. Колективне розв'язання задачі Розбір умови задачі, запис скороченої умови.

Завдання 440.

1) Колективне розв’язування задачі. Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

2) У класі 9 двомісних парт. Одне місце порожнє. Скільки учнів сьогодні у класі?

Колективно складається план розв’язання задачі.

План

1) Скільки міст на 9 двомісних партах?

2) Скільки учнів сьогодні в класі?

— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на перше питання плану? Чому?

— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на друге питання плану? Чому?

Завдання 441

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки всього коліс у 5 двоколісних велосипедів?

2) Скільки всього коліс у цих велосипедів?

Завдання 442

Один учень біля дошки виконує завдання з коментуванням.