Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4. математика.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.85 Mб
Скачать

Урок 31.

Тема. ЗАДАЧІ, ЯКІ ДВІЧІ МІСТЯТЬ ВІДНОШЕННЯ «НА... БІЛЬШЕ» («менше»). ПОНЯТТЯ «ДОВЖИНА» І «ШИРИНА» ПРЯМОКУТНИКА. САМОСТІЙНА РОБОТА

 

Мета: ознайомити учнів із задачами, які двічі містять відношення «на... більше» («менше»), з поняттями «довжина» і «ширина» прямокутника; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 44, завдання 248;249)

Завдання 248

— Скільки потрібно складальників?

Завдання 249

— Прочитайте, якими цифрами позначено прямокутники і трикутники.

2. Робота за таблицею

Числа

Знайти

Числа

Знайти

50 і 10

різницю

50 і 1

різницю

13 і 75

суму

23 і 23

суму

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

95; 90; 85; ?; ?.

4. Математичний диктант

• У першому стовпчику 16 прикладів, у другому — 12 прикладів. Скільки всього прикладів у двох стовпчиках?

• В одному стовпчику 12 прикладів, а в другому — на 5 прикладів менше. Скільки прикладів у другому стовпчику?

• У двох стовпчиках 43 приклади. Скільки прикладів у другому стовпчику, якщо в першому стовпчику їх 13?

• Учень мав розв’язати 35 прикладів. Увечері він розв’язав 14 прикладів. Скільки прикладів йому залишилося розв’язати?

• Після того, як учень розв’язав 32 приклади, йому залишилося розв’язати 25 прикладів. Скільки прикладів він мав розв’язати?

• Учень мав розв’язати 56 прикладів, після того, як він розв’язав декілька прикладів, йому залишилося розв’язати 24 приклади. Скільки прикладів розв’язав учень?

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що таке «довжина» і «ширина» прямокутника.

 

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 44-45)

Завдання 250

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 251. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Завдання 252. Самостійне виконання завдання

Учні креслять три відрізки; перший завдовжки 8 см, другий — на 2 см довший, а третій — на 3 см довший від другого. На скільки сантиметрів перший відрізок коротший за третій?

Завдання 253

Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 254. Усне виконання завдання

Розгляньте малюнок. Покажіть одне одному ширину прямокутника, довжину прямокутника.

Учні вимірюють довжину і ширину.

— На скільки сантиметрів ширина прямокутника менша за його довжину?

Завдання 255*. Самостійна робота

Під час перевірки один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

— Сума двох чисел — 20. Якщо від одного числа відняти 4, а до другого додати 4, то обидва доданки будуть рівні. Знайдіть ці числа. (6 і 14)

Завдання 256

Учні будують прямокутник, ширина якого 3 см, а довжина — 6 см. Знаходять його периметр.

Учитель звертає увагу на те, що периметр прямокутника обчислюється так: Р = а + а + в + в, де Р — периметр; а — ширина прямокутника; в — довжина прямокутника.