Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
4. математика.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.85 Mб
Скачать

Урок 19.

Тема. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

 

Мета: формувати в учнів уміння розв'язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного; складати і розв'язувати обернені задачі; розвивати навички швидкої лічби; виховувати інтерес до навчання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

 

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 29, завдання 160; 161)

Завдання 160

— Скільки боксерів у другій команді?

Завдання 161

— Прочитайте назву п’ятикутника.

2. Задачі у віршах

• Вітер листя обривав

І швиденько рахував.

8 листочків дубових

Та 7 різьблених кленових

Тихо він на землю клав

І у діток запитав:

— Скільки ж я листків зірвав? (15)

 

• Петрик книги протирав,

На полиці їх складав.

Ось поклав він 9 книг,

Потім ще 4.

Довго думав і гадав,

Скільки всіх книжок поклав? (13)

 

• Ось летять до годівниці

Чотири подружки синиці.

Сім пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було? (11)

 

• Сойка сливи обривала,

Штук 13 десь зірвала.

Дві дала малим білчатам,

Три — пухнастим зайченятам.

Діти, сойці поможіть,

Решту слив ви полічіть. (8)

Учні записують задачі у зошит у вигляді виразів (з коментуванням).

8 + 7 = 15 

13 - 2 - 3 = 8

9 + 4 = 13 

4 + 7 = 11

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

3; 6; ... ; ... ; 15; ...

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного, проведемо самостійну роботу.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 29-30)

Завдання 162

Учні з місця коментують, як добирали числа, щоб рівності були правильними.

Завдання 163

Учні розв’язують задачі. Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

Після цього задачі порівнюють і складають ще одну задачу, обернену до поданих.

Завдання 164. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Після цього складають і записують свої вирази зі значеннями 13 і 6.

Завдання 165

Учні складають і розв’язують задачу за короткою умовою і малюнком.

Завдання 166*. Самостійне виконання завдання

Учні записують усі двоцифрові числа, значення яких не змінюється від перестановки цифр у їхньому запису. (11; 22; 33; 44; 55; 66; 77; 88; 99)

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

1 варіант

1. Задача.

Гнат поклав у коробку 9 олівців і їх стало 16. Скільки олівців було у коробці?

2. Розв’яжи приклади.

3. Устав потрібні числа.

 

2 варіант

1. Задача.

Після того, як із куща троянд зрізали 9 бутонів, на ньому залишилося ще 7 бутонів. Скільки бутонів троянд було на кущі спочатку?

2. Розв’яжи приклади.

3. Устав потрібні числа.

2. Офтальмологічна пауза

 

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 30, завдання 167; 168.

Урок 20.

Тема. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 8 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ

 

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток; виконати роботу над помилками, допущеними у самостійній роботі, підготувати учнів до контрольної роботи; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.