Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки 1-70 6 кл.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.13 Mб
Скачать

V. Домашнє завдання

1. Опрацювати матеріал підручника відповідно до теми уроку.

2. Виконати завдання з теми уроку в робочому зошиті.

Урок 7

Тема. Практична робота №1 «Будова світлового мікроскопа і робота з ним».

Мета: вивчити будову світлооптичного мікроскопа та позначити його основні частини; розвивати вміння учнів працювати зі збільшувальними приладами; виховувати самостійність, спостережливість та бережливе ставлення до шкільного майна.

Обладнання і матеріали: світловий мікроскоп, підручник

Тип уроку: урок застосування вмінь і навичок

Хід уроку

І. Організаційний момент

Хід роботи

Інструктаж з БЖД

І. Вивчення будови світлового мікроскопа

1. Розглянути будову світлооптичного мікроскопа.

2. Знайти його основні частини ( окуляр, об’єктив, тубус, предметний столик, дзеркало, гвинти, штатив).

3. Позначити основні частини мікроскопа на малюнку.

Мал. Світлооптичний мікроскоп

ІІ. Правила роботи з мікроскопом

1. Поставити мікроскоп штативом до себе на відстані 5 – 10 см від краю стола.

2. В отвір предметного скла спрямувати дзеркалом світло.

3. Розташувати приготовлений препарат на предметний столик і закріпити предметне скло зажимами.

4. Користуючись гвинтом, плавно опустити тубус так, щоб нижній край об’єктива опинився на відстані 1 – 2 мм від препарату.

5. В окуляр дивитися одним оком, не закриваючи друге. Дивлячись в окуляр, за допомогою гвинтів повільно підіймайте тубус, доки не з’явиться чітке зображення предмету.

6. Після роботи прибрати мікроскоп у футляр.

7. У висновку дати відповіді на питання:

а) Визнач, у скільки разів збільшує твій мікроскоп?

б) Яку будову має світловий мікроскоп?

в) Яку функцію в мікроскопі виконує дзеркало?

ІІІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати матеріал підручника відповідно до теми уроку.

2. Виконати завдання з теми уроку в робочому зошиті.

Урок 8

Тема. Будова клітини на світлооптичному та електронно-мікроскопічному рівнях.

Мета: сформувати поняття учнів про подібність і відмінність електронного та світлового мікроскопа, будову клітин на світлооптичному і електронно мікроскопічному рівнях; розвивати вміння працювати з світловим мікроскопом; виховувати спостережливість, ціннісне ставлення учнів до навколишнього середовища.

Обладнання і матеріали: світловий мікроскоп, фотографії і малюнки електронного мікроскопа та будови клітин під світловим і електронним мікроскопами

Базові поняття: світловий мікроскоп, електронний мікроскоп

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель починає урок із суфійської філософської мініатюри «На що схожий дім?»

Молла, а Молла, - спитав Насреддина відвідувач, який нудьгував у чайхані, - скажи мені, на що схожий твій дім? Я зараз повернусь, - сказав Молла й вийшов. Бачили, як я спантеличив його своїм запитанням? Молла повернувся у чайхану, тримаючи в руці цеглину. Мій дім, - спокійно промовив він, - схожий на купу ось таких штук.

Запитання до учнів: Про що йде мова у сінквейні? (Клітина)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Ми знаємо, що всі живі організми складаються із клітин. Рослини, тварини, людина, бактерії мають різноманітні типи клітин. Наприклад, у невеликій калюжі є значна кількість клітинних організмів (одноклітинних і багатоклітинних), тіло тварин має клітини, які відрізняються від клітин рослин, а клітини ссавців відрізняються від клітин комах. Тому метою нашого уроку є виявити риси подібності та відмінності клітин між собою у світловому та електронному мікроскопі.

ІV. Вивчення нового матеріалу