Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки 1-70 6 кл.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.13 Mб
Скачать

Урок №69

Тема. Будова та життєдіяльність організмів.

Мета: перевірити теоретичні знання й практичні навички дітей, їх уміння порівнювати за визначеними ознаками будову і процеси життєдіяльності основних груп організмів (рослин, грибів, бактерій); називати ознаки основних груп організмів (рослин, грибів, бактерій) і відмінності бактерій від рослин і грибів; розпізнавати і називати представників основних груп організмів на малюнках, фотографіях та за описом; узагальнити отриманні знання.

Обладнання і матеріали: довідкові видання, комп’ютер.

Базові поняття і терміни: довідкове видання, енциклопедія, словник, довідник, атлас, хрестоматія.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ.Актуалізація опорних знань

1.Розподілити цифри правильних відповідей у відповідний стовпчик.

Рослини

Гриби

Бактерії

1.Ростуть протягом усього життя;

2.Тип харчування автотрофний;

3.Витримують високі температури кипіння протягом кількох годин;

4.Розмножуються насінням;

5.Тип живлення гетеротрофний;

6.Позбавлені хлорофілу;

7.Поживні речовини всмоктують поверхнею тіла з навколишнього середовища;

8.До складу клітинної стінки входить хітин;

9.Запасною поживною речовиною є крохмаль;

10.Плодове тіло складається з шапки і ніжки;

11.Здатність до синтезу вітамінів;

12.Форма тіла куляста, у вигляді коми;

13.Здатні до фотосинтезу;

14.Спосіб живлення автотрофний, гетеротрофний.

  1. Порівняти ознаки основних груп організмів. Назвати відмінні ознаки бактерій від рослин і грибів.

Ознаки для порівняння

Рослини

Гриби

Бактерії

Особливості будови тіла

Живлення

Розмноження

Дихання

Ріст

Поширення

  1. Відгадай за описом.

Трапляється в лісах різного типу. Ніжка щільна, суцільна, бульбоподібна. Шапочка напівкругла, опукла, гладенька, може бути від світло-жовтого до темно-бурого забарвлення. М'якоть щільна, біла, з приємним запахом і смаком, на зламі кольору не міняє. Їстівний у свіжому, солоному, маринованому, сушеному вигляді.

Відповідь: білий гриб (боровик).

  1. Розвязування біологічних задач.

Обговорення варіантів відповідей учнів.

Завдяки чому багато видів бактерій здатні існувати в умовах, зовсім непридатних для інших організмів?

ІІІ. Підсумок уроку

Урок №70

Тема. Будова та життєдіяльність організмів.

Мета: перевірити теоретичні знання й практичні навички дітей, їх уміння називати спільні ознаки клітин рослин, тварин, грибів, бактерій; розвивати вміння робити висновки про клітину, як елементарну, структурну і функціональну одиницю живих організмів.

Обладнання і матеріали: таблиці клітин.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ.Актуалізація опорних знань

1.Порівняти будову клітин рослин, тварин, грибів, бактерій. Дані занести до таблиці.

Ознаки

Рослини

Тварини

Гриби

Бактерії

До складу клітинної стінки входить:

Наявність ядра

Наявність органел:

Спосіб живлення

Спосіб розмноження

Рухливість

Запасна речовина

Форма клітин