Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки 1-70 6 кл.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.13 Mб
Скачать

V. Узагальнення і систематизація знань

Лабораторне дослідження № 8

Тема: Будова квітки

Мета: познайомитися з будовою та різноманітністю квіток; навчитись їх визначати.

Обладнання й матеріали: зразки чи малюнки рослин, які мають різні типи квіток, лупа, підручник, зошит.

Хід роботи

1. Уважно розгляньте наявні у вас квітки. Знайдіть маточку, тичинку, квітконіжку, квітколоже, оцвітину.

2. У зошитах замалюйте схему будови квітки, на якій позначте головні елементти квітки.

3. Відберіть квітку, яка має тичинку. В ній відокремте тичинку, а на ній знайдіть тичинкову нитку та пиляк. Намалюйте тичинку, а на ній позначте тичинкову нитку та пиляк.

4. З квітки з маточкою відокремте маточку. Знайдіть на ній зав’язь, приймочку маточки, стовпчик.Замалюйте в зошит маточку та позначте основні її елементи.

5. Наявні у вас квітки розподіліть на дві групи. В першу зберіть квітки, які мають просту оцвітину, а іншу — з подвійною оцвітиною.

6. Знайдіть серед квіток правильні й неправильні за симетрією, одностатеві квітки та двостатеві.

7. На основі отриманих данних заповніть таблицю

Рослина

Тип оцвітини

Кількість члеників оцвітини

Двостатева чи одностатева

Тип симетрії

8.Зробіть висновок про взаємозвязок будови та функцій квітки.

Vі. Домашнє завдання.

1. Опрацювати матеріал підручника.

2. Підготувати міні-проект «Квіти і комахи».

Урок № 37

Тема: Суцвіття. Запилення

Мета: надати учням знання про відомі типи і засоби запилення квіткових рослин, розглянути суцвіття, як пристосування до більш ефективного запилення; розвивати в учнів класу вміння давати порівняльну характеристику; виховувати відповідальне ставлення до оточуючого середовища.

Обладнання і матеріали: таблиця «Суцвіття», «Способи запилення рослин»

Базові поняття і терміни: запилення, перехресне запилення, штучне запилення, самозапилення, прості суцвіття, складні суцвіття.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа «Німий малюнок». Підпишіть частини квітки

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Квіти – прикраса нашої землі. Вони такі різні і такі чарівно- приваблюючі. Одні мають яскраво забарвлені віночки і приємний запах, інші не мають ні запаху, ні яскравого забарвлення.

Англійський вчений Чарльз Дарвін 27 років свого життя присвятив вивченню способів запилення покритонасінних рослин.

Можливо ви чули і про те, що квіти баобаба - рослини, яку називають восьмим дивом світу,- розпускаються і цвітуть тільки одну ніч. Вони запилюються лемурами та кажанами , які ласують їхнім нектаром. Пилок берези переноситься на відстань до 400 км., а дуба-700км. Чому ж рослини запилюються різними способами? Можливо у них виникли певні пристосування до запилення? Про це ми спробуємо дізнатися на нашому уроці.

ІV. Вивчення нового матеріалу