Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки 1-70 6 кл.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.13 Mб
Скачать

V. Узагальнення і систематизація знань

Демонстрування досліду, що підтверджує вплив мінеральних речовин на розвиток рослин.

Закласти досліди, що надали б можливість простежити вплив різних умов на ріст і розвиток рослинного організму.

Для досліду взяти чотири невеликі квіткові горщечки. Два з них наповнити добре промитим річковим піском, решту - ґрунтом.

У горщики висадити по дві насінини помідор, що почали проростати. Насінини мають бути однакового розміру. Надалі проростки, що виростають в одному горщику з піском, а в іншому - із ґрунтом, поливаюти: одні - розчином мінеральних солей, інші - контрольні - звичайною водою.

Приготування розчину: в 1 л охолодженої кип’яченої води розчинити 1 г натрієвої (або амонійної) селітри та 0,7 г калій хлориду. Солі перемішати до їх цілковитого розчинення, а потім додати до розчину 1 г гранульованого суперфосфату. Підживлення здійснювати приблизно один раз на десять днів, в інший час дослідні рослини, так само, як і контрольні, поливати звичайною водою.

Спостерігати за різницею росту рослин.

Vі. Домашнє завдання.

1. Опрацювати матеріал підручника.

2. Дослідницький практикум «Вегетативне розмноження рослин». Способом вегетативного розмноження посадити дома рослину, доглядати за нею і записувати її розвиток.

Урок № 36

Тема: Квітка – орган статевого розмноження

Мета: продовжити формувати знання учнів про розмноження рослин; ознайомити з будовою квітки як органа статевого розмноження; розвивати увагу, спостережливість, уяву; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища та рослин рідного краю.

Обладнання і матеріали: таблиці «Будова квітки», зразки чи малюнки рослин, які мають різні типи квіток, лупа, підручник, зошит.

Базові поняття і терміни: квітка, статеве розмноження, тичинка, маточка, зав’язь.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Поміркуйте! Білі, жовті, фіолетові, рожеві, червоні – яких тільки не побачиш у природі. Але квіток із зеленим забарвленням пелюсток майже немає, чому це так?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Проблемне питання:

— Чи задумувались ви колись про те, яке значення для рослини мають квітки.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Будова квітки

Квітка – це орган насінного розмноження рослини.

Робота з підручником з одночасним заповненням таблиці.

Частина квітки

Будова

Функції

Квітконіжка

Видозмінене стебло пагона, на якому розташована квітка; квітки без квітконіжок називаються сидячими (соняшник, подорожник )

Розташування квітки

Квітколоже

Вісь квітки , на якій розташовуються всі частини квітки , за формою може бути опуклим, видовженим, укороченим, плоским або увігнутим .

Вісь квітки, на якій розташовуються інші частини квітки

Чашолистки (чашечка )

Зовнішня частина подвійної оцвітини, що складається з чашолистків , видозмінені листки переважно зеленого кольору;може бути роздільнопелюсткова або зрослопелюсткова

Захист внутрішніх частин квітки до їхнього розкривання

Пелюстки

( віночок)

Внутрішня , яскраво забарвлена частина подвійної оцвітини , що складається з пелюсток , утворєються вільно - або зрослопелюстковий віночок квітки

Сприяють запиленню

Тичинки

Репродуктивні органи квітки ; тичинка складається з пиляка й тичинкової нитки

Утворення пилкових зерен

Маточка

Репродуктивна частина квітки, складається із зав'язі і приймочки , які розташовані на стовпчику

Утворюються насінні зачатки