Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки 1-70 6 кл.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.13 Mб
Скачать

Вступ. Рослини

Урок № 1

Тема: Біологія – наука про життя

Мета: ознайомити учнів з наукою про живу природу – біологією; розвивати розуміння того, що біологія має важливе значення для вирішення проблем сьогодення, тому її вважають наукою ХХІ століття; розвивати уміння логічно мислити; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.

Обладнання і матеріали: ватмани, маркери.

Базові поняття і терміни: біологія, органічний світ

Тип уроку: Засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності до уроку. Перевірка присутніх.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Запитання до учнів:

Як ви розумієте значення слова біологія ?

Щоб отримати більш точну відповідь спробуйте розгадати ребус:

К А 134

У

,тя

(наука про життя)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Прочитайте вірш Н.Красоткіної, як ви його розумієте ?

Такий цікавий світ безмежний,

Багато в нім загадок є.

Десь вовк ступає обережний,

А лось з ріки водичку п’є.

От вранці соловей співає

Весняну пісеньку свою,

А білка сонечко стрічає,

Стрибає весело в гаю.

Летять метелики на квіти,

Гуде бджолиний дружний рій.

І дивляться на все це діти,

Бо загадковий світ такий,

Що хочеться його пізнати —

Він стільки радості несе!

І діти прагнуть розгадати

І вивчити у світі все.

Повідомити тему, мету та завдання уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Поняття про органічний світ

Як ви знаєте з курсу природознавства, жива природа – це вся сукупність організмів, які населяють Землю. Живу природу називають ще органічним світом. Сучасний органічний світ на нашій планеті об’єднує віруси, бактерії, рослини, гриби і тварини. Усі вони дуже різні, проте в них є і спільні ознаки, які можна виокремити при дослідженні їхньої будови та життєдіяльності. Вивченням живого та його ознак займається біологія.

  1. Біологія як наука

Поняття “біологія” водночас запропонували незалежно один від одного у 1802 р. французький учений Ж.Б.Ламарк та німецький учений Г.Тревіранус.

Біологія – це система наук про живу природу. Вона досліджує різноманітність живих істот, їхню будову, особливості життєдіяльності, розмноження, поширення, походження, а також класифікує їх. Сьогодні назву цієї науки слід писати великими буквами, оскільки без біологічних знань вирішити проблеми сучасного життя людини на Землі неможливо. Передусім це нові хвороби, зростання потреб людини в їжі, у чистому повітрі та воді, це й масове розмноження одних організмів і вимирання інших.

3. Значення біологічних знань у практичній діяльності людини

Робота в групах.

Скласти схему «Значення біологічних знань» у довільному форматі та захистити її.

V. Узагальнення і систематизація знань

Давньоіндійська легенда розповідає, що учитель послав свого учня до лісу принести кілька зовсім некорисних рослин. Повернувшись із лісу той сказав: “Учителю, я три дні ходив лісом і не знайшов жодної некорисної рослини”.

А як на вашу думку, вірно це чи ні?