- •Князь Святослав та його походи
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1. Історичний портрет князя.
- •2. Завойовницькі походи князя.
- •VI. Домашнєзавдання
- •Князь святослав та його походи
- •«Християнська релігія і церква в житті Давньоруського суспільства»
- •Хід уроку
- •Християнська релігія і церква в житті давньо-руського суспільства
- •III. Проведення практичного заняття
- •1.Передумови запровадження християнста як державної релігії.
- •2. Володимир Великий Святитель Київської Русі.
- •3.Розквіт православної церкви
- •Vі. Закріплення та систематизація вивченого матеріалу
- •Vіі. Домашнє завдання
- •1.1. Митці давньоруської епохи.
- •2. Опрацювання твору «Слово про похід Ігорів»
- •3. Володимир Мономах та «Повчання дітям»
- •Vі. Підсумок уроку
- •Літописи та твори давньоруської літератури « Повчання дітям», « Слово о полку Ігоревім», як історичні джерела.
- •Хід уроку
- •(У ході уроку вчитель висвітлює на екрані мультимедійну презентацію, де містяться план, уривки історичних текстів та домашнє завдання.)
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •V. Підсумки уроку
- •VI. Домашнєзавдання
- •«Зовнішня політика князя Данила Романовича»
- •Хід уроку
- •Зовнішня політика Данила Романовича
- •V. Закріплення знань учнів
- •Vі. Домашнє завдання
- •Взаємовідносини населення України в хіv – XV ст..»
«Християнська релігія і церква в житті Давньоруського суспільства»
Варіант 1
Мета:
- розповідати про політику Володимира Великого; проаналізувати факти і події, оцінювати їх значення;
- формувати навички самостійної роботи з використанням різних джерел інформації, складання порівняльних таблиць.
- сприяти вихованню в учнів таких рис як самостійність, пізнавальна активність, почуття патріотизму , любові та поваги до історії свого народу.
Тип уроку: урок практичного заняття.
Форма проведення: практичне заняття.
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
ІІІ. Практичне заняття.
Про яку подію йдеться в літописі, та в якому році вона відбулася?
“Боже великий, що сотворив небо і землю! Поглянь на новії люди свої! Дай же їм, господи, узнати тебе, істинного бога, як ото узнали землі християнськії, і утверди в них віру правдиву і незмінную. (А) мені поможи, господи, проти врага-диявола, щоб надіючись на тебе і на твою силу, одолів я підступи його”.
Скласти хронологічний ланцюжок «Впровадження християнства на Русі.»
Скласти порівняльну характеристику християнства та язичництва. Результати занести до таблиці.
Риси, притаманні християнству та язичництву |
|
Язичництво |
Християнство |
|
|
Скласти розгорнутий план відповіді. Чому Володимир надав перевагу християнству?
ІV. Домашне заняття.
Опрацювати відповідний параграф.
Християнська релігія і церква в житті давньо-руського суспільства
Варіант 2
Мета: з’ясувати роль християнської церкви вжитті давньоруського суспільства ; визначити причини запровадження християнства як державної релігії Київської держави; установити зв'язок між церквою та державною владою; з’ясувати загальні риси й відмінності між язичництвом та християнством. Розвивати вміння працювати з картою, історичними документами, текстом підручника, давати оцінку історичним явищам.
Виховувати почуття патріотизму на прикладі життя й діяльності історичних діячів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань з елементами практичної роботи.
Навчально-методичне забезпечення: підручник (В. А. Смолій, В. С. Степанков. Історія України. 7 клас. — К., 2007); дидактичні матеріали; мультимедійний центр; роздавальний матеріал.
Oсновні поняття: пантеон, християнство, монотеїзм, язичництво, мораль, централізована держава.
Очікувані результат. Після уроку учні зможуть:
назвати передумови та причини запровадження християнства, як державної релігії Київської Русі;
вдосконалять навички роботи з історичною картою;
навчаться працювати з різними історичними джерелами;
вдосконалять вміння аналізувати історичні документи;
зможуть визначати відмінні риси християнства та язичництва;
набудуть навички участі у визначенні та аргументуванні своєї позиції;
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку
Учитель оголошує тему практичного заняття, нагадує його особливості, форми роботи на уроці й правила, яких необхідно дотримуватися учням.
На цих горах постане святе місце
(Андрій Первозваний)
ІІ. Актуалізація опорних знань
Опитування за допомогою методу «мікрофон».
- Як ви вважаєте про яке місто сказані ці слова?
- А чому його називають святим?
-Коли і де виникло християнство?
-Яким спочатку було ставлення в Римській імперії до християнства?
- Хто з Київських князів першим охрестився у Візантії ?
-Яка книга була головною для християн?
