- •1. Проблемне запитання
- •3. Фізкультхвилинка
- •5. Підсумок уроку
- •1. Вступне слово вчителя
- •2. Робота за підручником (с. 43–44)
- •3. Фізкультхвилинка
- •6. Підсумок уроку
- •1. Вступне слово вчителя
- •2. Робота за підручником (с. 43–49)
- •3. Складання правил взаємин однолітків
- •4. Фізкультхвилинка
- •5. Повідомлення вчителя
- •6. Тестування
- •7. Підсумок уроку
- •1. Повідомлення вчителя
- •2. Робота за підручником (с. 66–69)
- •3. Робота в зошиті (с. 18)
- •4. Підсумок уроку
- •1. Повідомлення вчителя
- •2. Робота за підручником (с. 32)
- •3. Фізкультхвилинка
- •4. Робота в зошиті (с. 19, № 1)
- •Віл передається через кров!
- •5. Підсумок уроку
- •1. Вступне слово вчителя
- •2. Робота за підручником (с. 50–51)
- •3. Фізкультхвилинка
- •4. Продовження роботи за підручником
- •6. Підсумок уроку
- •1. Проблемне запитання
- •2. Робота за підручником (с. 79–82)
- •3. Фізкультхвилинка
- •4. Робота в зошиті (с. 21, 23)
- •5. Підсумок уроку
- •1. Розгадування загадок
- •2. Робота в групах
- •3. Робота за підручником (с. 83–86)
- •4. Фізкультхвилинк
- •5. Аналіз ситуацій
- •7. Підсумок уроку
Тема. Традиції збереження здоров’я у сім’ї
Мета: розширити уявлення учнів про сім’ю як чинник здоров’я; пояснити учням значення сімейних традицій збереження здоров’я; спонукати дітей до виконання обов’язків щодо старших і молодших членів своєї родини; виховувати піклування про здоров’я всіх членів родини, повагу до старших членів родини.
Хід уроку
1. Проблемне запитання
Учитель. Здоров’я — одне з джерел радості. Чому говорять, що здоров’я починається в родині?
2. Робота за підручником (С. 38–42)
Читання тексту.
— Розгляньте малюнок на с. 38.
— Чому ви радієте, коли здорові?
— Що вам неприємно?
— Що ви робите, коли важко дихати?
— Що ви робите, коли хочеться пити?
— Що ви робите, коли зголоднієте?
— Що ви робите, коли занедужаєте?
— Чи погоджуєтесь ви з думкою, що скільки б не витрачав, а здоров’я не зменшується?
— Чому говорять, що здоров’я — неоціненний скарб?
— Чому бездумно витрачати його не слід?
— Чому здоров’я цінніше за будь-які статки і багатства?
— Які прислів’я про це свідчать?
— Чи говорите ви в родині про здоров’я?
— Як почуваються всі члени ваших родин?
— Хто з ваших рідних мав міцне здоров’я, жив довго й щасливо?
— Які вітальні слова в день народження тата, мами або друзів ви зазвичай кажете? Чого їм бажаєте насамперед? — Чому упродовж століть люди вважають сім’ю тим місцем, де їм найкраще і найбезпечніше?
— Про що дбають батьки?
Читання вірша Тетяни Бойченко.
— Чому, коли народжується син, сягає радість до вершин?
— Чому радіють мама, тато, дід?
— Чому, коли народжується доня, несе вона з собою втіху, лад, затишок, любов під стріху?
— Розгляньте малюнок на с. 39.
— Що дають діти сім’ї?
— Що діти отримують від батьків?
— Що роблять батьки для дітей?
— Чому мама і тато — найрідніші люди?
— Як у сім’ї піклуються про вас?
— Як усі турбуються, коли ви хворієте?
— Розгляньте малюнок на с. 40.
— Чого вас навчили батьки?
— Кому ви розповідаєте про шкільні справи?
— Хто допомагає вам долати труднощі в навчанні, вчить дружити?
— Хто показав вам, як пришивати ґудзика?
— Хто розказав про далекі країни?
— З ким ви ходили до лісу, дивилися святковий салют, саджали картоплю чи збирали виноград?
— Коли ви зрозуміли, що ваші рідні — дуже шановані люди?
— Розгляньте малюнок. Що роблять діти? Складіть речення за малюнком.
— Хто для вас є прикладом?
— Які приказки і прислів’я різних народів світу про повагу до батьків вам відомі?
— Вивчіть українські приказки і прислів’я про повагу до батьків.
— Чи згодні ви з цими перлинами народної мудрості? Поясніть їх.
— Розгляньте малюнок на с. 42.
— Хто є в родині?
— Хто що робить? Складіть відповідні речення.
— Що ви можете розказати про маму й тата?
— Розкажіть, де працюють ваші батьки.
— Чого навчили вас дідусь і бабуся?
— Чому саме в родині ви зростаєте здоровими та щасливими?
— Як почувається дитина у сім’ї? — Чому дитина у сім’ї почувається захищеною?
— Чому дитина у сім’ї відчуває тепло і любов рідних?
— Чому дитина у сім’ї розвивається як неповторна особистість?
3. Фізкультхвилинка
Равлик
Онде равлик повзе, Свою хатку везе. Хатка в равлика чудна — На спині стоїть вона. Коли равлик спочиває, — Ріжки й ніжку в ній ховає. |
(Руки вниз. По черзі ліве і правеплече вперед.) (По черзі ліве і праве плече назад.) (Руки до плечей. Звести й розвести лікті.) (Показати.) (Руки до плечей, лікті розвести.) (Звести лікті, «сховати» голову.) |
4. Робота в зошиті (С. 12–14)
1) № 1. Тест «Так чи ні?»
Як ви вважаєте, чому держава повинна піклуватися про здоров’я своїх дітей?
Тому що зі здорових дітей виростуть здорові та розумні дорослі громадяни.
Якщо будуть хворіти й голодувати діти, країні буде соромно перед іншими державами.
Якщо діти нездорові, народ не має майбутнього.
2) № 2. Розгляньте схему на с. 12. Стрілки вказують у напрямку від батька до сина.
Чи правильними є твердження? Познач «+», «–».
Іван і Микола — рідні брати;
Іван — дід Петра; Антон і Петро — рідні брати;
Іван — батько Олега.
Микола та Андрій — двоюрідні брати;
Антон і Олег — двоюрідні брати;
3) № 3. Оберіть правила, яких ви дотримуєтесь удома.
Враховую настрій інших.
Пещу рідних своєю любов’ю, цим захищаю їх від злих сил.
Дотримуюсь домашніх традицій, не виявляю своїх амбіцій
Не соромлюся поступитися навіть молодшому.
3. Ніколи не дозволяю собі насміхатися над недоліками іншої людини.
4. Не намагаюся бути «кращим» за всіх.
8) № 2. А як би ти вчинив?
• Мама прийшла втомлена з роботи, а ти...
• Ти зустрів на вулиці дівчинку — однокласницю. Вона йшла з магазину і несла важку сумку, а ти...
• Тобі треба терміново звернутися до вчительки, а вона розмовляє з іншим учителем...
• Тебе образила однокласниця, а ти...
• Однокласниця захворіла, а ти...
• Першокласник впав у калюжу, а ти...
• Ти у дверях зіткнувся з однокласницею...
