- •Проблемне запитання
- •3. Фізкультхвилинка
- •4. Продовження роботи за підручником (с. 8–11)
- •6. Підсумок уроку
- •1. Вступне слово вчителя
- •2. Робота в групах
- •3. Продовження розповіді вчителя
- •6. Практична робота «Ставлення до людей, які мають проблеми зі здоров’ям»
- •7. Підсумок уроку
- •1. Вступне слово вчителя
- •2. Робота за підручником (с. 17–21)
- •Фізкультхвилинка
- •4. Продовження роботи за підручником (с. 21)
- •6. Підсумок уроку
- •1. Проблемні запитання
- •2. Робота за підручником (с. 19–20)
- •3. Фізкультхвилинка
- •4. Робота в зошиті (с. 8, № 2)
- •5. Підсумок уроку
- •1. Проблемні запитання
- •2. Робота за підручником (с. 22–24)
- •3. Фізкультхвилинка
- •4. Ознайомлення із правилами здорового харчування
- •5. Робота в зошиті (с. 9, № 1)
- •6. Підсумок уроку
- •1. Вступне слово вчителя
- •2. Робота за підручником (с. 27–28)
- •3. Фізкультхвилинка
- •4. Гра «Завжди, іноді, ніколи»
- •5. Хвилина міркувань
- •7. Підсумок уроку
- •1. Вступне слово вчителя
- •2. Робота за підручником (с. 28–31)
- •3. Фізкультхвилинка
- •5. Підсумок уроку
3. Фізкультхвилинка
Вправа «Скинь втому»
Стань, широко розставивши ноги, трохи зігни їх у колінах, нахились і вільно опусти руки, розправ пальці, схили голову до грудей, трішки відкрий рота. Покачайся в різні боки. Різко тряхни головою, ногами, тілом. Ти струсив втому!
4. Ознайомлення із правилами здорового харчування
Запам’ятайте основні правила здорового харчування:
1) Приймати їжу слід 4 рази на день. Три прийоми їжі є основними — сніданок, обід, вечеря, а четвертий — другий сніданок, або полуденок, є додатковим.
2) Якщо заняття в школі проводяться в першу зміну, ти повинен пообідати після повернення зі школи додому, а якщо в другу зміну — перед тим, як іти до школи.
3) Ніколи не забувай вимити руки з милом перед вживанням їжі, а після прийому їжі прополоскати рот теплою водою.
4) Твоя їжі повинна бути різноманітною, містити усі необхідні компоненти.
5) Ніколи не переїдай, навіть якщо їжа дуже смачна. Це шкодить твоєму шлунку.
6) Не вживай на ніч чай, каву, какао. Вони збуджують нервову систему. 7) Цукерки, морозиво, солодку воду краще заміни на овочі та фрукти, вони корисні для організму. Достатньо однієї цукерки й однієї склянки солодкої води на день.
8) Не забувай, що тобі потрібно випивати 2–3 л води щодня.
5. Робота в зошиті (с. 9, № 1)
— З’єднайте попарно групи продуктів з відповідними табличками.
М’ясо, риба, бобові, яйця, гриби- Містять дуже багато цукру. Нашому організму вони не потрібні —. ми отримуємо достатньо цукру і жирів з інших продуктів
Солодощі - Роблять наше волосся і шкіру красивими і здоровими
Молочні продукти- Допомагають нашим зубам і кісткам рости, роблять їх міцними і здоровими
Овочі і фрукти- Роблять наші м’язи сильними та здоровими
Хліб і круп’яні вироби - Дають нам сили та енергію
6. Підсумок уроку
— З чого складається їжа?
— Яке значення білків для організму людини?
— Яке значення вуглеводів для організму людини?
— Яке значення жирів для організму людини?
— Які вітаміни вам відомі?
— Яке значення вітамінів для організму людини?
— Що таке мінеральні солі?
— Яке їх значення для організму людини?
— В яких продуктах вони містяться?
— Скільки води ви випиваєте протягом дня?
— Яку воду вживають у ваших родинах: з крана, з криниці, кип’ячену, придбану у крамниці в пляшках? Чому?
— Чому треба вживати різноманітну їжу
Тема. Практична робота: вибір якісної їжі. Вибір корисної для здоров’я їжі
Мета: поглибити знання учнів про корисну та якісну їжу та її позитивний вплив на збереження й зміцнення здоров’я дорослих і дітей; вчити встановлювати зв’язок між харчовою цінністю і корисністю продуктів та фізичним розвитком, самопочуттям; ознайомити з основами культури харчування, вчити планувати свої дії щодо визначення якості їжі; виховувати прагнення берегти своє здоров’я.
Хід уроку
1. Вступне слово вчителя
Учитель. Про що слід подбати, забезпечуючи свій організм поживними речовинами? Основна наша турбота повинна полягати в тому, щоб у продуктах містилися всі необхідні компоненти.
Продукти харчування також мають бути свіжими, чистими, якісними, щоб вони своєчасно і легко засвоювалися організмом.
Кажуть, що кожна людина має власні потреби в їжі. Чому? Для росту організму потрібно більше поживних речовин, ніж для підтримання його життєдіяльності. Тому діти повинні споживати їжу, багату на поживні речовини. Вибираючи їжу, слід враховувати, щоб страви містили різноманітні складові компоненти. Хлопчики витрачають більше енергії, а тому потребують більше поживних речовин, ніж дівчатка. Люди, які одужують після хвороби, потребують більше поживних речовин, ніж здорові, а ті люди, які багато працюють (фізично чи розумово), затрачаючи багато енергії, мусять її поповнювати за рахунок повноцінної їжі.
