Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МАТЕМАТИКА 1.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
747.56 Кб
Скачать

IV. Підсумки уроку

 

V. Домашнє завдання

№ 44, 45.



6 Тема. Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число

 

Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка наявності домашнього завдання

2. Завдання для опитування

1) Виконати письмово ділення: 471 : 3, 624 : 6, 506 : 6.

2) Донька зібрала 12 кг аґрусу, а мати у 4 рази більше. Скільки кілограмів аґрусу зібрали мати й донька?

3) На скільки одиниць зменшиться число 768, якщо в ньому поміняти місцями дві перші цифри?

4) Знайти суму чисел у другому і третьому прикладах, користуючись першою сумою.

9 + 5 + 8 = 22

29 + 25 + 28 =

309 + 305 + 308 =

3. Робота за картками

Картка 1 (високий рівень знань)

а) Обчислити: 325 · 4, 343 : 7.

б) На клумбі росте 5 рядів по 13 квітів й 6 рядів по стільки ж кущів троянд. Скільки всього квітів й кущів росло на клумбі? Розв’яжи задачу двома способами.

Картка 2 (достатній та середній рівень)

а) Першого дня виставу подивились 40 учнів, а другого у 3 рази більше. Скільки всього учнів подивились виставу?

б) Обчислити: 291 · 2, 696 : 4.

4. Усне розв’язання рівнянь № 51

5. Розв’язання «ланцюжків»

Поставити відповіді у порядку зростання й відгадати слово.

 

 

II. Розв’язання вправ і задач на знаходження частини від числа

1. Назвати, яку частину замальовано.

 

 

— На скільки рівних частин поділено кожний прямокутник?

— Як називається не замальована частина у прямокутниках?

— Скільки таких частин у прямокутниках? Записати, яку частину замальовано.

2. Накреслити відрізок довжиною 9 см, показати – 1/3 частину його довжини.

3. Робота з підручником. Завдання № 45

4. Розв’язання задач

1) Коментоване розв’язання задачі № 46.

2) Самостійне розв’язання задачі № 49.

(З більш слабкими учнями розв’язує задачу вчитель, учні з високим рівнем знань працюють самостійно.)

 

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Повторення алгоритму ділення трицифрового числа на одноцифрове (вправа № 47)

2. Самостійне розв’язання прикладів № 48

3. Фізкультхвилинка

4. Розв’язання задачі № 50 за таблицею

 

 

Час

Відстань

Швидкість

По озеру

2 год.

52 км

? км/год.

По річці

4 год.

124 км

? км/год.

 

IV. Підсумки уроку

 

V. Домашнє завдання

№ 52, 53.

7 Тема. Знаходження числа за його частиною. Перевірка письмового ділення множенням

 

Мета: розвивати вміння учнів виконувати письмове ділення та розв’язувати задачі, пов’язані з поняттям частина числа; розвивати логічне мислення, увагу.

Обладнання: картки з тестами, картки для усної лічби, креслення.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

Тест для перевірки знань, отриманих раніше

(Кожне завдання оцінюється 2 балами, загалом — 12 балів.)

1. Знайти частку й остачу: 60 : 8.

а)    7 (ост. 2);

б)    7 (ост . 4);

в)    6 (ост. 12);

г)    8 (ост. 4).

2. Скільки годин становить 1/4 доби?

а)    12 год.;

б)    8 год.;

в)    3 год.;

г)    6 год.

3. В одному бідоні 48 л води, а у другому — -1/3 тієї води, що є в першому бідоні. Скільки літрів води у другому бідоні?

а)    16 л;

б)    45 л;

в)    24 л;

г)    12 л.

4. У квадрата заштрихована така частина:

5. У книзі 60 сторінок. Оля прочитала третю частину книги. Скільки сторінок залишилось Ользі прочитати?

а)    20;

б)    10;

в)    40;

г)    30.

6. Знайти число, яке записане у вигляді суми розрядних доданків: 500 + 70 + 8.

а)    758;

б)    578;

в)    857;

г)    875.

 

II. Формування вміння знаходити число з його частиною

1. Задача

Відрізок AK становить 1/4 відрізка AB і дорівнює 20 мм. Знайти довжину відрізка AB.

 

 

Яку частину відрізка AB становить відрізок AK? Скільки таких четвер - тих є у цілому відрізку AB?Яка довжина однієї четвертої частини відрізка AB? Як знайти всю довжину відрізка AB?

2. Робота над задачею № 55

3. Практична робота за вправою № 56

4. Самостійне розв’язання задачі № 57