Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МАТЕМАТИКА 1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
747.56 Кб
Скачать

4. Фізкультхвилинка

5. Самостійна робота за вправою № 28, взаємоперевірка

 

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Робота над задачею № 30

Прочитати умову задачі, питання до задачі; розглянути схеми, подані нижче, пояснити, як міркував кожний учень, складаючи план розв’язання задачі.

I спосіб

34 · 9 — кількість перлин у 9 скриньках.

960 - 34 · 9 - залишилось.

II спосіб

34 · 9 - стільки перлин Русалка розклала.

960 - 34 · 9 - залишилось.

2. Самостійний запис розв’язання задачі після аналізу плану розв’язання

3. Робота над задачею № 31

За даними таблиці скласти задачу про знаходження маси однієї бандеролі. Скласти план розв’язання, записати розв’язання у зошит.

4. Знайомство з круглими числами

Підбір круглих чисел до будь-яких. Вправа № 32.

5. Вправа на розвиток уваги й логічного мислення

У поїздів, що прямують назустріч один одному, вагони розміщені в однаковому порядку. Намалювати відповідні знаки на вагонах зустрічного потяга.

 

 

IV. Підсумки уроку

 

V. Домашнє завдання

№ 33, 34.

5 Тема. Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число

 

Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число.

Обладнання: картки для усної лічби, картки для групової роботи.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Записати по діях розв’язання задачі № 33.

• Записати виразом розв’язання задачі № 34.

2. Усні обчислення

1) Обчислити приклади й за кодом розшифрувати слово.

 

 

472

494

616

808

496

680

428

453

 

 

 

 

 

 

 

 

Слово: вересень.

2) Математичний диктант.

• Перший множник — 3, другий множник — частка чисел 40 і 5. Записати добуток.

• Число 72 зменшити у 8 разів і результат збільшити на 16.

• Суму чисел 15 і 6 зменшити у 3 рази.

• Знайти довжину відрізка, 1/4 якого становить 2 см.

• Ділене — 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Записати частку.

• Знайти 1/3 суми чисел 10 і 20.

3. Робота біля дошки.

• Обчислити, записуючи приклад стовпчиком: 148 · 4, 205 · 3, 224 · 4.

• Перше число 400, друге у 2 рази менше. Третє число є сумою першого і другого чисел. Знайти третє число.

• У шкільному саду 33 ряди вишень, по 4 дерева у кожному ряду, та 6 рядів слив, по 12 дерев у ряду. Скільки всього дерев у шкільному саду?

• Розв’язати приклади: 81 : 6, 54 : 9, 45 : 7, 34 : 6.

 

II. Повторення письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове

1. Усне розв’язання з коментуванням прикладів № 35 і 36

2. Пояснення учнями розв’язання прикладу: 618 : 3. (Аналогічно — № 3.)

3. Робота з підручником (№ 41)

4. Коментоване розв’язання прикладів № 42

5. Самостійне розв’язання прикладів № 43

6. Фізкультхвилинка

 

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Обчислення виразів з іменованими числами (за вправою № 38)

2. Робота в групах

I група (середній рівень знань)

1) Знайти значення виразу 207 : а, якщо а = 9.

2) Обчислити: 650 - (486 + 29); 158 · 4.

II група (достатній рівень знань)

1) Знайти значення виразу 348 : a + 87, якщо a = 4.

2) У п’яти класах було 160 учнів порівну. Скільки учнів було у 3 таких класах?

III група (високий рівень знань)

1) На 10 порцій морозива витрачається 200 г цукру. На скільки порцій вистачить 300 г цукру? (Змінити одне число в умові так, щоб у відповіді отримати більше число.)

2) Обчислити 1/4: від 1 хв., від 1 кг, від доби.