Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МАТЕМАТИКА 1.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
747.56 Кб
Скачать

Тема. Нумерація трицифрових чисел. Табличне множення й ділення. Задачі на дві дії

Мета: узагальнити знання з нумерації чисел у межах 1 000; провести бесіду про складання таблиць множення й ділення; вправляти учнів у розв’язанні задач на зведення до одиниці; вдосконалювати навички усної лічби.

Обладнання: нумераційна таблиця, силует годинника для усної лічби, таблиці для розв’язання задач.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

1. Вступне слово учителя (розповідь про матеріал, який буде вивчатись, ознайомлення з підручником, його структурою, умовними позначками. Бесіда про види завдань, які дітям більше всього подобається виконувати)

II. Повторення матеріалу, вивченого в 3 класі

1. Усні вправи

• Робота з нумераційною таблицею.

 

Сотні

Десятки

Одиниці

1

0

5

2

1

2

6

4

3

8

0

1

3

5

0

5

1

9

2

2

0

— Прочитайте числа з нумераційної таблиці.

— Скільки сотень у кожному числі?

— Скільки у кожному числі десятків? Одиниць?

— Яке число найбільше? Яке число найменше?

• Записування в нумераційну таблицю чисел: 697, 250, 205, 82.

2. Повторення таблиці множення й ділення. Гра «Годинник»

На дошці — силует годинника. Посеред вставляється число. Вчитель вказує на числа навколо того числа, що в середині; учні виконують множення й називають відповідь.

 

3. Скласти й записати таблицю множення числа 7.

Завдання виконується «ланцюжком».

4. Самостійна робота: розв’язання прикладів № 6

5. Фізкультхвилинка

Iіi. Розвиток математичних умінь. Закріплення матеріалу

1. Робота за таблицею (на дошці). Складання задачі, запис її розв’язання в зошитах. Складання оберненої задачі

 

Щоденна витрата

Кількість днів

Усього витратили

Однакова

7

42 кг

5

? кг

 

2. Робота з підручником Розв’язання задачі за малюнком № 7.

3. Фронтальна робота над вправою № 8 (роботу над задачею вчитель пропонує виконати за рівнями: учні високого рівня знань розв’язують самостійно, решта — під керівництвом учителя)

4. Цікаві вправи

• Щоб піднятися на сходинку цієї числової драбини, треба додати 12, а щоб спуститися — відняти 21. Пройдіть драбину до кінця.

 

 

• Два пішоходи пройшли до зустрічі однакову відстань. Вказати того пішохода, який проминув більше прапорців.

 

 

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 9.



Тема. Нумерація трицифрових чисел. Множення й ділення з числами 0 і 1. Задачі на знаходження суми двох добутків

 

Мета: провести бесіду про значення числа 0 у записі числа; повторити множення й ділення з числами 1 і 0 та правила множення й ділення суми на число та ділення числа на добуток; розвивати в учнів уміння розв’язувати задачі двома способами.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, нумераційна таблиця, предметні малюнки, таблиця для усної гри.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Робота за картками

Картка 1

Розв’язати.

Записати числа: дев’ятсот один; дев’яносто один; дев’ятсот; один; п’ятсот п’ятнадцять; п’ятсот п’ять; п’ятсот п’ятдесят.

 

Картка 2

Обчислити.

Записати числа: двісті; двісті два; двісті двадцять; двісті двадцять два; сімсот сім; сімсот сімдесят сім.

2. Робота з нумераційною таблицею

 

Сотні

Десятки

Одиниці

ХХХХ

ХХ

ХХХХХ

 

У таблиці позначками (Х) записані числа. Учні читають числа й записують їх на дошці та в зошиті.

3. Завдання для опитування

• Назвати 6 послідовних чисел, починаючи від 186; від 325.

• Прочитати числа: 423, 840, 224. Що означає у запису цих чисел число 4? Цифра 0? Скільки в даних числах одиниць кожного розряду?

4. Робота за вправою № 10

5. Обчислити значення кожного виразу двома способами.

(2 + 7) · 5       

(18 + 24) : 6   

24 : (3 · 2)

Завдання коментуються біля дошки, записуються обидва варіанти розв’язання.

 

II. Розвиток математичних умінь учнів

1. Повторення правила множення на числа 0 і 1

Пояснити, як знайшли результат.

Виведення загального правила.

 

2. Коментоване розв’язання вправи № 13

3. Розв’язання задачі № 14 (двома способами)

 

 

4. Самостійне розв’язання прикладів № 16 із взаємоперевіркою

5. Вправа на розвиток уваги. Гра «Швидка лічба»

Двоє учнів відшукують числа в таблиці від 101 до 120, називають їх. Перемагає той, хто швидше відшукає й назве числа. Роботу можна проводити 2—3 рази.

 

101

111

105

103

112

108

115

110

106

114

100

117

107

116

119

113

104

109

102

118