Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
матем ІІ семестр.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
263.47 Кб
Скачать

Урок математики №70

2 клас

Дата____________

Тема. Складання виразів з дужками. Повторення взаємозв’язку дій множення і ділення. Знаходження довжини ламаної лінії

Мета: формувати в учнів уміння складати вирази з дужками; повторити взаємозв’язок дій множення і ділення; навчати знаходити довжину ламаної лінії; розвивати вміння складати і розв’язувати задачі; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 86, завдання 545; 546)

Завдання 545

— Скільки горщиків меду було на першій полиці?

Завдання 546

— Прочитайте вирази та їх значення.

2. Усна лічба

1) Гра «Здогадайся».

3 • 6 + 3 = 3 • ?3 • 8 + ? = 3 • 9

3 • 7 + 3 = 3 • ?3 • ? + 3 = 3 • 6

3 • 10 – 3 = 3 • ?3 • ? – 3 = 3 • 4

2) Робота за таблицею.

246810205456

1214151618306364

212425272872

3235364081

42454849

Учитель показує один з горизонтальних рядків, а учні — числа, від множення яких отримані ці добутки. Наприклад, вони відповідають: «12 дістали від множення 3 на 4, або 2 на 6; 16 — 2 на 8; і так далі».

Позначаючи в кожному ряду ті випадки, які складно запам’ятати дітям, потрібно надалі частіше повертатися до них у процесі обчислень.

Інший прийом — усне опитування за таблицею, спочатку — послідовно, потім — вибірково (з формулюванням задачі на слух: 3 • 9 = ?) з постійним оберненим питанням: «Скільки дістанемо, якщо 27 розділити на 3?».

3. Хвилинка каліграфії

— Випишіть з таблиці парні числа.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо зв’язок між діями множення і ділення, будемо вчитися знаходити довжину ламаної лінії.

IV. Повторення вивченогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 86–87)

Завдання 547

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

Математичний диктант 

1) Добуток чисел 3 і 2 зменшити на 2. 

2) Суму чисел 12 і 6 поділити на 2. 

3) Різницю чисел 20 і 18 помножити на 8. 

4) Добуток чисел 3 і 6 збільшити на 4. 

Завдання 548. Усне виконання завдання 

Учні пояснюють, як склали рівності. 

Завдання 549 

Учні «ланцюжком» з кожного добутку за зразком складають вирази на ділення на 3 та обчислюють їх значення. 

Завдання 550 

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє. 

Завдання 551 

Учні з місця складають задачу за таблицею та план розв’язування. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє. 

Завдання 552 

Учні вимірюють довжини ланок ламаної, один учень біля дошки пояснює, як знайти довжину ламаної. 

Після цього учні будують іншу ламану такої самої довжини. 

2. Фізкультхвилинка 

V. агальнення й систематизація знань 

1. Запис виразів, значення яких дорівнює 9 

2 + 14 : 2 3 • 7 – 10 27 – 2 • 9 4 : 2 + 7 

2. обота над задачею 

Фермер продав двом покупцям по 3 л молока й одному покупцеві — 5 л молока. Скільки всього літрів молока він продав? 

3. Офтальмологічна пауза 

4. Розв’язування логічних задач 

1) Завдання 553*. 

Треба перевезти 11 шаф. На автомобіль можна навантажити не більше 3 шаф. Скільки рейсів доведеться зробити автомобілю? (4 рейси) 

2) У Петрика було 7 грн, а у Михайлика — 5 грн. Петрик купив олівець. Скільки коштує олівець, якщо у хлопчиків грошей стало порівну? (2) 

3) У Кості і Сергійка марок порівну. Скільки марок Костя віддав Сергійкові, якщо у нього стало на 6 марок менше, ніж у Сергія? (3) 

4) У Люсі 3 цукерки, у Валі — стільки ж. Люся віддала Валі 1 цукерку. На скільки цукерок стало більше у Валі? (На 2) 

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія 

VII. Домашнє завдання 

С. 87, завдання 554; 555.

Урок математики №71

2 клас

Дата____________

Тема. Повторення вивченогоматеріалу. Знаходження значень виразів здужками. Творча робота над задачею

Мета: формувати в учнів уміння знаходити значення виразів з дужками, творчо працювати над задачею; повторити прийоми письмового додавання і віднімання; розвивати обчислювальні навички; прищеплювати любов до математики.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 87, завдання 554; 555)

Завдання 554

— Яка довжина доріжки?

Завдання 555

— Прочитайте вирази та їх значення.

Наприклад. Щоб знайти другий множник, потрібно добуток поділити на перший множник. 12 ділимо на 2, отримуємо 6. Відповідь: другий множник дорівнює 6.

2. Повторення назв компонентів ділення

Ділене1816 1210 

Дільник2 22 42

Частка 27 526

3. Усне розв’язування задач

1) Складіть та розв’яжіть задачі.

а) По 3 грн 6 кг, ? грн.

б) По 3 грн 8 ігр., ? грн.

в) По ? грн. 2 м, 18 грн.

2) В одному пакеті 2 кг борошна. Що дізнаєтесь, обчисливши вирази: 2 • 3? 2 • 5? 10 : 2?

4. Математичний диктант

Добуток чисел 3 і 4 зменшити на 6.

Суму чисел 11 і 7 поділити на 2.

Різницю чисел 20 і 18 помножити на 7.

Частку чисел 12 і 2 збільшити на 5.

Різницю чисел 16 і 4 поділити на 2.

5. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

21 33 75 9 16 57

— Діти, одне число тут «зайве», воно відрізняється від усіх інших. Здогадайтеся, яке це число, і поясніть чому.

(«Зайвим» можна назвати число 9 — воно одноцифрове, а решта чисел — двоцифрові.

«Зайвим» може бути і число 16 — оскільки воно парне, а решта чисел — непарні.)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.

IV. Вивчення новогоматеріалу

1. Робота за підручником (с. 87–88)

Завдання 556

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта у зошитах.

Завдання 557

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 558

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 559. Колективне розв’язування задачі

Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

Учні пояснюють, про що можна дізнатися, обчисливши значення виразів:

18 + 22; 22 – 18; (18 + 22) – 30?

Завдання 560

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 562. Колективне розв’язування задачі за схематичним малюнком

— Яку відстань пролетіла бджілка спочатку? А потім?

— Скільки всього метрів пролетіла бджілка?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Робота над задачами

1) Два комп’ютерних диски коштують 8 грн, а флешка — 60 грн. На скільки флешка дорожча за диск?

2) Знайдіть масу трьох кошиків з яблуками, якщо в кожному з них міститься 5 кг яблук, а 3 порожніх кошики мають масу 1 кг.

3) 2 м тканини коштують 16 грн. Скільки коштує 1 м такої тканини?

2. Обчислення значень виразів

29 – 2 • 916 : 2 – 514 : 2 + 72 • 8 + 38

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 562*.

Двоє коней пробігли 16 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь? (16 км)

2) У Даші і Маші 15 книг з віршами. Даші подарували ще три книги з вір-шами. Скільки тепер стало у них книг разом?

Розв’язання. Хоча ми не знаємо, скільки книг було у Даші і скільки у неї стало книг, ми можемо розв’язати задачу. Якщо до одного з доданків додати деяке число, то сума збільшиться на це число: (а + c) + b = (a + b) + c за сполучною властивістю додавання. Отже, від збільшення кількості книг у Даші ще на 3 книги загальне число книг теж збільшиться на 3 книги, тобто стане рівним 15 + 3 = 18.

Відповідь: 18 книг.

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

VII. Домашнє завдання

С. 88, завдання 563; 564.

Урок математики №72

2 клас

Дата____________

Тема. Таблиця ділення на 3. Розв’язування задач

Мета: скласти і вивчити таблицю ділення на 3; працювати над засвоєнням змісту множення і ділення та взаємозв’язку між ними; формувати вміння застосовувати випадки табличного ділення на 3 під час розв’язування прикладів і задач; розвивати мислення, пам’ять, мовлення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку