- •Заняття для другої молодшої групи ( сфера " Природа")
- •Як Зайчик грівся взимку проти Місяця.
- •Модель бесіди з дітьми на морально-етичну тему (за казкою в. Сухомлинського "півень" ) в середній групі, сфера "люди".
- •Заняття в середній групі з використанням педагогічних ідей в. Сухомлинського
- •Семінар-практикум для батьків на тему "василь сухомлинський про сімейне виховання: використання його творів".
- •Семінар - практикум для вихователів днз №5 "аналіз літературних творів в. Сухомлинського про цінності людського життя для дорослих та дітей".
- •Конспект заняття в середній групі ( сфера " люди").
- •Розвага у середній групі "осіння казка на новий лад" ( з використанням педагогічних ідей в.Сухомлинського ).
Модель бесіди з дітьми на морально-етичну тему (за казкою в. Сухомлинського "півень" ) в середній групі, сфера "люди".
М
ета:
на прикладі художнього твору, його
героїв виховувати у дітей доброзичливість,
щирість, ввічливість, чемність.
Хід бесіди:
1. Читання тексту казки, розгляд ілюстрацій.
2
.
Вправи на розвиток міміки та жестів.
Вихователь розповідає ситуації з казки,
а діти імітують рухи персонажів.
3. Бесіда з дітьми за змістом з наголосом на поведінку півника, курочок та курчат. Пригадати треба, якими словами звертався півник до своєї рідні. Проблемне питання: чому курочкам та курчатам не дісталося зернятко?
4. Дидактична гра " Підкажи слово". Вихователь читає текст, діти вставляють слова: - Півник був ( який? ): добрий чи злий, жадібний чи щирий? - Курочки і курчатка були ( які? ): ввічливі чи грубіяни, ласкаві чи сварливі?
5. Висновки-узагальнення ( діти разом з вихователем ): - Як би мали повестися курчата й курочка? - Якими треба бути, щоб усі любили? - Як звертаєтесь ви до своїх рідних, родичів та однолітків?
6
.
Дидактична вправа-змагання " Хто
більше назве ввічливих слів?"
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З ДІТЬМИ ДРУГОЇ МОЛОДШОЇ ГРУПИ З ВИКОРИСТАННЯМ ОПОВІДАННЯ В. СУХОМЛИНСЬКОГО "ВЕЛИКЕ Й МАЛЕ", ( СФЕРА " ПРИРОДА" ).
Тема. ДОМАШНІ ТВАРИНИ.
Мета: закріпити знання дітей про домашніх тварин та їх дитинчат; ввести в активний словник дітей слова " великий", " малий", назви тварин та дитинчат; впізнавати їх на картинках, розповідати про них ( 1 - 3 речення ). Розвивати мовлення. Виховувати у дітей любов і дбайливе ставлення до домашніх тварин.
М
атеріал:
картинки з зображенням домашніх тварин
та їх дитинчат; оповідання В. Сухомлинського
" Велике й мале".
Хід заняття:
1. Розгляд картин, де зображені дорослі домашні тварини і їх дитинчата. Називання їх. Розповідь вихователя про них.
2. Читання оповідання В. О. Сухомлинського " Велике й мале". Бесіда за його змістом.
3. Фізкультхвилинка.
4. Дидактична гра " Розкажи про свою улюблену домашню тварину" ( 1 - 3 речення ).
5. Підсумок заняття проводить вихователь разом з дітьми: - назвіть домашніх тварин, ілюстрації яких ви бачите? - назвіть їхніх дитинчат? - чому треба любити домашніх тварин і дбайливо до них ставитись? Що це означає? ( Варіанти відповідей дітей та розповідь вихователя ).
Заняття в середній групі з використанням педагогічних ідей в. Сухомлинського
( СФЕРА " КУЛЬТУРА" ).
Тема. ПОСПІШАЙ РОБИТИ ДОБРО НА ЗЕМЛІ.
Мета: сприяти розпізнаванню дітьми емоційних станів людини: радість - сум, здивування - байдужість; розкривати значення якостей характеру: доброта, працьовитість, любов та повага до рідних. Вправляти дітей у використанні цих слів в активному словнику; виховувати повагу до доброго вчинку.
М
атеріал:
хмаринка із різним настроєм; розповідь
казкової хмаринки мрії, оповідання В.
Сухомлинського "Поспішай робити
добро на землі", будівельний матеріал
.
Хід заняття:
1
.
Бесіда з використанням зображень
хмаринок: ( весела, сумна, добра, зла,
здивована, байдужа ).
2. Розповідь про казкову хмаринку Мрію, яка пережила всі ці настрої і стала доброю, працьовитою, любить та поважає рідних.
3. Зустріч із героями оповідань В. Сухомлинського. Визначення дітьми з допомогою вихователя рис характеру персонажів.
4
.
Зустріч із феєю Чемності, яка розповідає
про правила культури поведінки справжньої
людини.
5. Вирішення проблемних ситуацій, зображених на картинках. Пояснення своїх суджень, висновків дітьми.
6. Гра-драматизація " Як Аня, Антон та Діма допомогли звірятам".
7
.
Підсумок заняття проводить вихователь
разом з дітьми:
- що означає бути добрим, працьовитим?
- що означає любов та повага до
рідних? - які настрої хмаринок ми
сьогодні бачили? Давайте зобразимо їх.
- чи сподобались вам
оповідання В. Сухомлинського? Які і чим?
