Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zelene_divo.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
108.03 Кб
Скачать

Природознавство, 3 клас Розділ. Жива природа Автор:

Шелешей Світлана Павлівна

вчитель початкових класів

I кваліфікаційної категорії

спеціалізованої природничо- математичної

школи I-III ступенів № 16 м. Білої Церкви

Тема. Зелене диво землі – рослини.

Мета:

  • сформувати уявлення про царства живих організмів, середовище існування рослин, значення рослин у житті людини: практичне, моральне ( духовне), естетичне, валеологічне, пізнавальне;

  • продовжити формувати поняття «природа жива і нежива», уявлення про різноманітність рослинного світу;

  • розвивати навички дослідницької діяльності та спостереження, пізнавальну активність учнів;

  • виховувати любов до зеленого друга – рослин, любов до рідного краю, викликати інтерес до традицій та історії свого народу, його культури.

Обладнання: комп’ютер, проектор, екран, диск з презентацією, магнітофон, диск з музичним супроводом, знакові символи для визначення погоди, квітниковий годинник, різноманітні предмети виготовлені з рослин, ікебани, букети квітів, штучні ялинки, екзотичні рослини, український національний костюм, вишиті рушники, таблиця з надписом «Клуб «Пізнайко».

Тип уроку: інтерактивний урок, вивчення нового матеріалу. (Слайд 1)

Хід заняття

I Організаційний момент. Створення мікроклімату.

  • Діти, давайте посміхнемося один одному і уявимо, що ми знаходимося у дивному чарівному лісі. Мандруючи ним, ми підійшли до озера. Уявимо озеро.

  • Яке озеро ви уявили? (глибоке, чисте , тепле ,навколо багато зелені, співають пташки)

  • Який у вас настрій? (радісний , приємний..)

  • Давайте залишатися у такому настрої і розпочнемо роботу клубу «Пізнайко» . (Слайд 2)

  • Сьогодні у нас присутні: експерти, члени інформаційного бюро,представники рослинного світу. ( Діти , одягнені у костюми різноманітних рослин.) І разом ми відправимося у подорож в чарівний світ природи.

II Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Опорна бесіда.

  • Що таке природа? ( Все, що нас оточує, але не зроблено руками людини.)

  • Якою буває природа? (Природа буває жива і нежива.)

  • Що ми відносимо до неживої природи? (Сонце, повітря, вода, зорі, земля...)

  • Які зміни в неживій природі відбуваються сьогодні нам повідомить інформаційне бюро.

  1. Визначення погоди.

(звучить музика)

Інформатор: Небо плаче чи сміється,

Дощ іде чи сонце сяє,

(хором) А сьогодні на уроці

Ми погоду визначаєм.

(за допомогою знакових символів інформатор визначає погоду)

  • Сьогодні небо (ясне, похмуре, хмарне).

  • Температура повітря…

  • Вітер… (легкий, помірний,сильний чи тихо).

  • Опади… (сніг, дощ, іній, туман, роса, тощо).

(діти роблять записи в календарях погоди)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]