
- •Вправа «Поняття «Творчість»
- •Міні-лекція
- •Огляд виставки робіт і обговорення у групі
- •IV. Практична робота з демонстрацією показу прийомів виконання.
- •V. Підведення підсумків заняття.
- •Огляд виставки робіт і обговорення у групі
- •В права «Виготовлення виробу в техніці орігамі»
- •Огляд виставки робіт і обговорення у групі
- •В права «Виготовлення виробу в техніці орігамі
- •Міні-лекція
- •Огляд виставки робіт і обговорення у групі
- •Вправа «Виготовлення виробу в техніці орігамі
- •Метод «Акваріум»
- •План-конспект майстер-класу «Розвиток креативних здібностей дошкільників під час роботи із солоним тістом» «Виготовлення саморобок в техніці - квілінг»
- •Хід майстер-класу:
- •Міні-лекція
- •Правила взаємовідносин у групі
- •Міні-лекція
- •Огляд виставки робіт і обговорення у групі
- •Вправа «Виготовлення виробу з солоного тіста»
- •Презентація робіт Підведення підсумків майстер-класу
- •Метод «Акваріум»
План-конспект
План-конспект майстер-класу
«Виготовлення поробок в стилі «Tunnel book»
Тема: Ознайомлення з паперовим мистецтвом..
Вироби в стилі «Tunnel book»
Мета:
дати знання про паперову техніку «Tunnel book»;
формувати уявлення про виготовлення поробок, дидактичних ігор та посібників для дітей дошкільного віку з паперу;
вправляти у виготовленні виробу в стилі «Tunnel book».
Хід заняття:
І. Організація учнів до заняття.
Вправа «Давайте познайомимось»
Мета: знайомство-завоювання довіри. Створення атмосфери доброзичливості та відвертості. Прийняття правил участі в занятті.
Хід: Ведучий збирає учасників у коло і пропонує гру "Давайте познайомимось ближче".
Умови гри:
кожен учасник по черзі називає своє ім'я, коротка розповідь про те, що йому відомо про це ім'я, подобається воно йому чи ні, хто його так назвав, чи знає видатних людей, що носять таке ж ім'я, назвати одну рису характеру, яка на його думку, найбільш притаманна людині з таким ім'ям і має відношення до нього, знову повторює своє ім'я. Сусід повторює ім'я попереднього учасника і представляє своє ім'я. Наступний повторює ім'я попередніх учасників і презентує своє. Можливий обмін думками і враженнями між учасниками щодо інформації про імена, особливо між тими, хто має однакові імена.
Запитання для обговорення:
Як Ви вважаєте з якою метою проводилася гра?
Вправа «Поняття «Творчість»
Матеріал:
ватман із написом слова «Творчість»;
маркер.
Мета:
сформулювати узагальнене визначення поняття «творчість».
Хід: педагог-майстер пропонує учасникам написати слова, які асоціюються зі словом «творчість». Педагог-майстер зачитує слова і підбиває підсумок.
ІІ. Оголошення теми, мети, завдань та мотивація навчальної діяльності.
Отож ми з вами сьогодні ознайомимось з паперовим мистецтвом та виготовлятимемо вироби в стилі «Tunnel book».
Міні-лекція
Tunnel book – це один з різновидів паперових виробів. Своїм виглядом вироби в техніці tunnel book нагадують невелику книжечку з отвором всередині. Саме завдяки цій особливості техніка отримала свою оригінальну назву, що перекладається з англійської мови як «книжковий тунель». Саморобки в стилі tunnel book поєднують в собі різні паперові техніки: орігамі, вирізування, аплікація, скрапбукінг.
Перші
вироби, що нагадують сучасні tunnel book,
почали створюватися ще в 18 столітті,
вони зображували сцени з театральних
постановок. З розвитком цієї творчості
tunnel book стали виготовляти на честь
якої-небудь важливої події або
заходу.
У 1840 р. був створений перший у світі підводний тунель, який перебував під річкою Темзою в Лондоні. Ця дата була відзначена створенням традиційної книги з зображенням всередині, з того часу мистецтво створення подібних книг і стали називати tunnel book.
Нове життя в даний вид творчості вдихнула Керол Бартон, автор книги «Скульптурні форми».
Виріб у стилі tunnel book в залежності від складності композиції може служити листівкою, фото рамкою або невеликою сувенірної книгою.
Огляд виставки робіт і обговорення у групі
Педагог-майстер запрошує учасників до огляду виставки, в ході якого надає необхідні коментарі. Після огляду надає учасникам змогу висловити свої думки та пропозиції.
ІІІ. Інструменти і матеріали для роботи. Правила безпечної праці з інструментами.
Вправа «Виготовлення виробу в техніці «Tunnel book»
Матеріали: Аркуші досить щільного паперу, наприклад, тонкий картон або ватман. циркулі, різаки для паперу, ножиці, скотч або клей, приладдя для художньої творчості, різноманітні картинки, ілюстративні матеріали, шаблони, покрокові схеми для виконання робіт.
IV. Практична робота з демонстрацією показу прийомів виконання.
Пропоную учасникам розділитися на підгрупи за бажанням та розміститися за столами. Під спокійну мелодію учасники виготовляють виріб за технологічною карткою.
|
|
|
|
|
|
За допомогою циркуля креслять на кількох аркушах коло однакового діаметру, кількість таких листів може бути різними, але найчастіше використовують 4-6 аркушів.
Один
з аркушів з отвором - це обкладинка
майбутнього виробу, добре буде зробити
її з кольорового паперу, ще один аркуш
без вирізаного отвору - це задня стінка
роботи. Окремо заготовлюється два
аркуші, які слід скласти «гармошкою»,
їх висота повинна дорівнювати висоті
майбутньої листівки. Вирізаючи кола,
слід залишати невеликі штирі - на них
будуть приклеюватися елементи композиції,
в якості яких можуть виступати самостійно
зроблені моделі, або готові невеликі
фігурки метеликів, квіток тощо. Після
того, як заготовка до композиції
зроблена, аркуші слід склеїти - спочатку
внутрішні, а потім обкладинку і задню
стінку. Листи у формі гармошки - це
боковинки готової роботи.