- •Жанри образотворчого мистецтва. На що ми схожі?
- •Хід уроку
- •Повторення і закріплення раніше засвоєних знань.
- •Вступна бесіда
- •Продовження бесіди
- •Наступна зупинка – Гра «Настрій картини»
- •Наступна зупинка, яка непомітно перенесе ближче нас до країни «Фантазія» називається гра «Запитання по сюжету картини «Березовий гай »а. Куінджі»
- •Демонстрування малюнків.
- •Продовження бесіди.
- •Зупинка «Пантоміма» - «Уяви себе деревом»
- •А зараз ще одна зупинка, яка називається «Хвилинка-веселинка» (Оживлення предметів картини «Березовий гай»)
- •Гра «Відшукати обличчя між гілками дерев»
- •V. Підсумок уроку
- •Vі. Висновок. Завершення уроку
Методична скарбничка міста Новограда-Волинського
Жанри образотворчого мистецтва. На що ми схожі?
Кравчук Зоя Миколаївна Вчитель образотворчого мистецтва Новоград-Волинської ЗОШ І-ІІІ ст. №8
Образотворче мистецтво
5 клас
Мета:
Навчальна: продовжувати закріплювати знання учнів про живопис та його жанри, закріплювати розуміння учнями природних форм; навчати спостерігати за красою лісу;
Розвивальна: розвивати в дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати характерні особливості фантастичної композиції, формувати образне, логічне, просторове мислення; розвивати дрібну моторику руки;
Виховна: Виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості, інтерес до мистецтва, виховувати акуратність під час роботи з фарбами, любов до природи, рідного краю
Форма проведення: гра-подорож.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання: таблиці, ілюстрації, дитячі роботи (малюнки), репродукції картин А.І. Куїнджі «Березовий гай», І.І. Шишкіна «Дубовий гай», І.І. Левітана «Золота осінь», К.Я. Крижицького «Повіяло весною»; піктограма, словничок художника, альбом для малювання, простий олівець, гумка, акварель, губка, свічка (парафін).
Якщо хочете чогось навчитись – робіть це!
Роберт С.-Шанк
Хід уроку
І. Організаційний момент
Ранок! Сонце в небі піднімається…
Наш клас із гостями вітається:
Добрий день вам!
Добрий день нам!
Добрий день всім!
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім п’ятім класі
Діти просто молодці.
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь.
Повторення і закріплення раніше засвоєних знань.
Ви вже так багато знаєте, що мабуть, вважаєте себе майже художниками? Але чарівний світ мистецтва лише відчиняє вам свої двері. Давайте увійдемо в них!
Сьогодні на нас чекає цікава подорож до країни «Фантазія». А хто допоможе нам її здійснити, ви здогадаєтесь, відгадавши загадки.
* Невелика деревина,
Із графіту середина
Всім потрібен, щоб писати
Щоб картини малювати.
Гарно лінії виводить,
На папері легко ходить
Він художник-молодець
Чудодійний …(Олівець)
* Колосок, тюльпан, ромашка
Малювати їх не важко
І букетом все назвемо
Він для фарби – незамінний,
Бо художник він відмінний
Розфарбує все як треба
І малюнок є вже в тебе. (Пензлик)
Молодці! Відгадали.
Сьогодні нашими помічниками будуть Хлопчик-Олівчик та Пензлик. Але знаєте, діти, вони мені сказали, що допоможуть нам перенестися до цієї фантастичної країни лише тоді, коли ми з вами розгадаємо ще одну загадку.
Небо в ясний день блакитне
Листя навесні зелене,
Ось жовтенька квітка квітне,
Сонце світить золочене.
А сунички всі червоні,
Яблуні з рожевим цвітом
Сірий горобець на гроні,
І жита зелені літом.
Білий сніг зимою сипле,
Чорна ніч до ніг упала,
Біле й чорне, темне й світле,
Все я вам намалювала.
(Кольори)
Так, правильно! Дійсно ця загадка була про кольори.
А давайте ми зараз із вами за допомогою кольорів пограємо у гру «Ану, відгадай!» і визначимо емоційний стан нашого класу на початок уроку. Це буде наша перша зупинка до країни «Фантазія»
Гра «Ану, відгадай!»
Колір, про який іде мова не жовтий не оранжевий і не схожий на перший чи другий. Цей яскравий колір нам нагадує теплі сонячні промені. (Червоний)
Скажіть, будь-ласка, яким є цей колір: основним чи похідним? Так, цей колір є основним. Зараз ми будемо відгадувати колір, що зустрічається в багатьох місцях та особливо лісах, полях, садах, парках, майже на всіх рослинах ми можемо побачити цей колір. (Зелений).
Скажіть, цей колір є основним чи похідним? Так, він є похідним і утворюється при поєднанні синього та жовтого кольорів.
Ми будемо відгадувати колір, що зустрічається в забарвленні пелюсточок волошки або в морських хвилях. (Синій) Це є основний колір. А де ще в природі ми можемо зустріти цей колір. Молодці! Відгадали!
Діти, нагадайте нашим помічникам Хлопчику-Олівчику та Пензлику, якими є всі ці кольори теплими чи холодними? Червоний колір є теплим і може символізувати радість (Сонечко) тобто гарний настрій. Зелений колір є холодним і може символізувати спокій, тобто помірний настрій. Синій колір символізує сум і навіює відчуття холоду. Тому він може супроводжувати поганий настрій.
Давайте тепер ми переведемо наш настрій на кружечки з відповідними кольорами, що знаходяться перед вами на партах і вибравши потрібний кружечок з певним кольором, прикріпимо його на дерево настрою, яке знаходиться на дошці. Але перед тим, як ви прикріпите кружечок напишіть на ньому свої міркування, тобто що ви очікуєте від нашого уроку.(Вчитель зачитує очікування від уроку написані учнями.)
А які це теплі та холодні кольори? Ви знаєте?
ІІІ. Оголошення теми уроку
