- •Тема2. Надзвичайні ситуації мирного і воєнного часу
- •Навчальна: -вивчення нс мирного і воєнного часу
- •1. Вступна частина ( 5 хв ).
- •11. Основна частина (35 хв)..
- •1.Класифікація та причини виникнення надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу мирного і воєнного часу. 15 хв
- •2. Нс мирного часу та їх вплив на довкілля і безпеку життєдіяльності людини 15 хв
- •111. Заключна частина (5 хв).
- •Конспект
- •Класифікація та причини виникнення надзвичайних ситуацій
- •1.1 Основи класифікації нс
- •Класифікація нс за характером їх походження
- •Катастрофа – великомасштабна аварія чи інша подія, що призводить до тяжких трагічних наслідків.
- •1.3 Класифікація нс за їх територіальним поширенням.
- •Причини виникнення нс - надзвичайне техногенне навантаження території;
- •Нс природного характеру.
- •Пожежі.
Тема2. Надзвичайні ситуації мирного і воєнного часу
Урок 1. Класифікація та причини виникнення надзвичайних ситуацій (НС)
мирного і воєнного часу. НС мирного часу та їх вплив на довкілля і
безпеку життєдіяльності людини.
Мета:
Навчальна: -вивчення нс мирного і воєнного часу
Виховна:
-усвідомлення необхідності знань про НС та їх вплив на довкілля
Розвивальна:
- пізнання про безпеку життєдіяльності людини
Практично-корисна:
- професійна орієнтація учнів на майбутнє.
Настанови та посібники: “Захист Вітчизни ”, 2006.
Стеблюк М. І. Цивільна оборона”, 2004
Матеріальне забезпечення: плакати ЦЗ
ХІД УРОКУ
1. Вступна частина ( 5 хв ).
1. Шикування, рапорт, привітання ( 1 хв ).
2.,Перевірка готовності учнів до уроку ( 1 хв ),
3. Тренування 2-3 стройових прийомів ( 3 хв ).
11. Основна частина (35 хв)..
Доведення теми, мети уроку,
порядку та способів відпрацювання навчальних питань ( 3хв )
Розгляд навчальних питань, їх протяжність ( хв ):
1.Класифікація та причини виникнення надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу мирного і воєнного часу. 15 хв
2. Нс мирного часу та їх вплив на довкілля і безпеку життєдіяльності людини 15 хв
Висновки по темі. Досягнення мети уроку ( 2 хв )
111. Заключна частина (5 хв).
1..Закріплення вивченого матеріалу (3 хв):
дати визначення НС природног характеру;
назвати осн. причини аварій;
що таке “стихійне лих” .
2.Завдання додому (1 хв):
вивчити матеріал конспекту та стор232-235 підр. “ Захист Вітчизни “, 2006;
ознайомитися з матеріалом на стор.30-33 підр “Цивільна оборона”, 2004.
ЗВ
Розділ V1
Т2 у1
Конспект
Класифікація та причини виникнення надзвичайних ситуацій
мирного і воєнного часу ( 15 хв ).
1.1 Основи класифікації нс
Екологічна обстановка у світі за останні роки погіршилась і вваається несприятливою. Надзвичайні ситуації від стихійних лих, аварії і катастрофи на підприємстві і транспорті супроводжуються загибеллю людей, руйнуванням населених пунктів, забрудненням і зараженням довкілля. Політична нестабільність у світі приводить до розв’язання конфліктів між державами воєнними засобами, результатом яких також є руйнування населених пунктів та жертви серед цивільного населення. Зниження масштабів людських втрат та матеріальних збитків, запобігання надзвичайним ситуаціям миргого і воєнного часу, ліквідація їх наслідків є важливою загальнодержавною проблемою і одним з найважливіших завдань органів державного управління, спеціалістів ЦО і населення. Надзвичайні ситуації класифікують за такими ознаками:
за характером (природний, техногенний, воєнний, соціально-політичний) походження подій, які призводять до НС;
відповідно до територіального поширення та обсягів заподіяних збитків;
за загальною причиною виникнення;
за видом;
за наслідками, термінами та масштабами прояву.
Створення ефективного механізму оцінювання події, що відбулася або може відбутися у прогнозований період; визначення ступеня реагування на відповідному рівні управління складають мету класифікації НС.
