- •Державна пенітенціарна служба україни чернігівський юридичний коледж
- •Плани семінарських занять
- •Чернігів – 2014 Семінарське заняття №1
- •Хід заняття
- •Реферативні доповіді за підготовленими індивідуальними навчально-дослідними завданнями за визначеною тематикою:
- •Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять
- •Рекомендована література для самостійної роботи студентів
- •Семінарське заняття № 2
- •Наближений розрахунок часу
- •Хід заняття
- •Методичні рекомендації для підготовки до теми
- •Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять
- •Рекомендована література для самостійної роботи студентів
- •Семінарське заняття № 3
- •Хід заняття
- •Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять
- •Реферативні доповіді за підготовленими індивідуальними навчально-дослідними завданнями
- •Рекомендована література для самостійної роботи студентів
- •Семінарське заняття № 4
- •Хід заняття
- •Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять
- •Рекомендована література для самостійної роботи студентів
- •Семінарське заняття № 5
- •Хід заняття
- •Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять
- •Реферативні доповіді за підготовленими індивідуальними навчально-дослідними завданнями за
- •Рекомендована література для самостійної роботи студентів
- •Семінарське заняття № 6
- •Тема 6: Види, структура, повноваження апеляційних судів.
- •Хід заняття
- •Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять
- •Рекомендована література для самостійної роботи студентів
- •Семінарське заняття № 7
- •Тема 7: Види, структура, повноваження вищих спеціалізованих судів.
- •Хід заняття
- •Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять
- •Рекомендована література для самостійної роботи студентів
- •Семінарське заняття № 8
- •Тема 8: Склад та повноваження Верховного Суду України.
- •Хід заняття
- •Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять
- •Реферативні повідомлення за підготовленими індивідуальними навчально-дослідними завданням за
- •Рекомендована література для самостійної роботи студентів
- •Семінарське заняття № 9
- •Тема 9: Склад та повноваження Конституційного Суду України.
- •Хід заняття
- •Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять
- •Реферативні повідомлення за підготовленими індивідуальними навчально-дослідними завданням за
- •Рекомендована література для самостійної роботи студентів
- •Критерії оцінки усних відповідей студентів за національною шкалою
- •Порядок оцінювання знань студентів (освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст» 2012 рік набору)
- •Порядок оцінювання знань студентів (освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст» 2014 рік набору)
- •Порядок оцінювання знань студентів (освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр» - Правоохоронна діяльність 2013 рік набору)
- •Порядок оцінювання знань студентів (освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр» - Правознавство, Правоохоронна діяльність 2014 рік набору).
Семінарське заняття № 8
Тема 8: Склад та повноваження Верховного Суду України.
Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані під час лекції та самостійної роботи; обговорити додатковий навчальний матеріал, що вивчений студентами відповідно до плану семінарського заняття; організувати дискусію навколо навчальних питань, що виносяться на розгляд; ознайомити студентів з навчальною літературою, характером проведення занять та підготовки до них, особливостями поточного та підсумкового контролю; виховувати у особового складу навчальної групи необхідність постійної роботи над підвищенням своєї теоретичної підготовки, розвитку корисної ініціативи, вдосконалення практичних навичок,
вміння вільно спілкуватися, наполегливість у розв’язанні виникаючих задач.
План проведення семінарського заняття:
1. Письмове опитування (проводиться в процесі розгляду першого навчального питання тривалістю 5 хв.)
2. Заслуховування реферативних доповідей за підготовленими індивідуальними навчально-дослідними завданнями (реферативні доповіді за визначеною тематикою заслуховуються у процесі розгляду навчальних питань, тривалість однієї доповіді до 3- х хв.)
3. Індивідуальне та фронтальне усне обговорення навчальних питань.
Навчальні питання:
Верховний Суд України – найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції.
Голова Верховного Суду України, заступники Голови Верховного Суду України, їх повноваження. Судові палати, склад і повноваження.
Апарат Верховного Суду України: структура і повноваження.
Наближений розрахунок часу
№ з/п |
Навчальні питання |
Розрахунок часу, хв |
|
Організаційний момент та вступне слово |
5 |
1 |
Верховний Суд України – найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції. |
30 |
2 |
Голова Верховного Суду України, заступники Голови Верховного Суду України, їх повноваження. Судові палати, склад і повноваження. |
30 |
3 |
Апарат Верховного Суду України: структура і повноваження. |
10 |
|
Висновок |
5 |
|
Разом |
80 |
Хід заняття
Вступне слово викладача
Після організаційного моменту у вступному слові викладач називає тему, вид заняття, визначає його мету, час та порядок проведення. Оголошує навчальні питання та особливу увагу приділяє актуальності й значенню кожного навчального питання для майбутньої професійної діяльності випускників.
Порядок проведення семінарського заняття
Після вступного слова викладач пропонує 2 студентам письмово надати відповіді на наступні питання:
Основні положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які визначають статус Верховного Суду України.
Склад, порядок, формування і структура Верховного Суду України.
Перше навчальне питання
Верховний Суд України – найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції.
Контрольні запитання:
Верховний Суд України, як найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції.
Повноваження Верховного Суду України.
Склад Верховного Суду України.
Друге навчальне питання
Голова Верховного Суду України, заступники Голови Верховного Суду України, їх повноваження. Судові палати, склад і повноваження.
Контрольні запитання:
Порядок обрання і повноваження Голови Верховного Суду України.
Порядок обрання і повноваження заступника Голови Верховного Суду України.
Судові палати, склад і повноваження.
Пленум Верховного Суду України: склад і повноваження.
Порядок роботи Пленуму Верховного Суду України.
Третє навчальне питання
Апарат Верховного Суду України: структура і повноваження.
Контрольні запитання:
Повноваження і структура апарату Верховного Суду України.
Організація роботи у Верховному Суді України.
Методичні рекомендації для підготовки до теми:
Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції.
Верховний Суд України:
1) переглядає справи з підстав неоднакового застосування судами (судом) касаційної інстанції однієї і тієї ж норми матеріального права у подібних правовідносинах у порядку, передбаченому процесуальним законом;
2) переглядає справи у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
3) надає висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносить за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров'я;
4) звертається до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України;
5) здійснює інші повноваження відповідно до закону.
До складу Верховного Суду України входять сорок вісім суддів, з числа яких обираються Голова Верховного Суду України, Перший заступник Голови Верховного Суду України та чотири заступники Голови Верховного Суду України.
Суддя Верховного Суду України:
1) бере участь у розгляді справи в порядку, встановленому процесуальним законом;
2) бере участь у розгляді питань, що виносяться на засідання Пленуму Верховного Суду України;
3) аналізує судову практику, вносить у встановленому порядку пропозиції щодо вдосконалення законодавства та його застосування;
4) здійснює інші повноваження, визначені законом.
Голова Верховного Суду України обирається на посаду строком на п'ять років та звільняється з посади Пленумом Верховного Суду України більшістю голосів від загального складу Пленуму шляхом таємного голосування.
Пленум Верховного Суду України з питання обрання Голови Верховного Суду України скликається не пізніше одного місяця з дня припинення повноважень попереднього Голови Верховного Суду України.
Судові палати Верховного Суду України:
1) здійснюють судочинство у справах у порядку, встановленому процесуальним законом;
2) аналізують судову статистику та вивчають судову практику;
3) здійснюють інші повноваження, передбачені законом.
Науково-консультативна рада утворюється при Верховному Суді України з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для попереднього розгляду проектів постанов Пленуму Верховного Суду України стосовно надання висновків щодо проектів законодавчих актів та з інших питань діяльності Верховного Суду України, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
Верховний Суд України має офіційний друкований орган, в якому публікуються матеріали судової практики Верховного Суду України та інших судів загальної юрисдикції, матеріали з питань організації діяльності судів загальної юрисдикції та інші матеріали.
