Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани семінарських занять.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
646.66 Кб
Скачать

Методичні вказівки щодо самостійної роботи під час підготовки до наступних занять

  1. Повторити навчальний матеріал теми.

2. Під час самостійної підготовки з метою поглибленого вивчення теоретичного матеріалу законспектувати питання, що винесені на самостійне опрацювання.

    1. Для освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» 2012 року набору:

  • Основні положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які визначають статус апеляційних судів.

  • Характеристика складу і структури апеляційних судів.

2.2. Для освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» 2014 року набору:

  • Основні положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які визначають статус апеляційних судів.

2.3. Для освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» - Правоохоронна діяльність 2013 року набору.

  • Основні положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які визначають статус апеляційних судів.

  • Характеристика складу і структури апеляційних судів.

2.4. Для освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» - Правоохоронна діяльність, Правознавство 2014 року набору.

  • Основні положення Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які визначають статус апеляційних судів.

  • Характеристика складу і структури апеляційних судів.

Реферативні доповіді за підготовленими індивідуальними навчально-дослідними завданнями за визначеною тематикою

1. Зобразіть схематично види апеляційних судів та наведіть перелік судових повноважень кожного виду апеляційних судів.

2. Чи потрібні в апеляційних судах судові палати? Як Ви ставитеся до ідеї про створення окремих цивільних і кримінальних апеляційних судів.

Рекомендована література для самостійної роботи студентів

1. Про судоустрій і статус суддів : Закон України від 7 серпня 2010 р. [з наст, змінами] // ВВР України. — 2010. — № 51—59.

2. Діяльність судових і правоохоронних органів України : Нормативно-правове регулювання. – Алерта ; ЦУЛ, 2011 – 424 с.

3. Кивалов С. В. Судебная реформа в Украине: разочарования и надежды / С.В. Кивалов. — О.: Юрид. літ. — 2010. — 312 с.

4. Молдован В. В. Судоустрій України : навч. посіб. для вузів [Рекомендовано МОН України] / В. В. Молдован. – К.: Алеут, 2010. — 360 с.

5. Судові та правоохоронні органи України : Збірник законодавчих і нормативних актів / Упоряд. А.В. Паливода; за наук. ред. С.А. Кузьміна. – К.: Паливода А.В., 2009. – Том 1. – 308 с. (Закони України).

6. Судові та правоохоронні органи України : Збірник законодавчих і нормативних актів / Упоряд. А.В. Паливода; за наук. ред. С.А. Кузьміна. – К.: Паливода А.В., 2009. – Том 2. – 352 с. (Закони України).

7. Судові та правоохоронні органи України: навчальний посібник / П.Д. Біленчук, І.І. Котюк, А.П. Гель, Г.С. Семаков, Н.М. Ахтирська, С.М. Круль / За заг. ред. П.Д. Біленчука. – К.: Атіка, 2011. – 328 с.

Семінарське заняття № 7

Тема 7: Види, структура, повноваження вищих спеціалізованих судів.

Мета заняття: закріпити теоретичні знання, отримані під час лекції та самостійної роботи; обговорити

додатковий навчальний матеріал, що вивчений студентами відповідно до плану семінарського заняття;

організувати дискусію навколо навчальних питань, що виносяться на розгляд; ознайомити студентів з

навчальною літературою, характером проведення занять та підготовки до них, особливостями поточного та підсумкового контролю; виховувати у особового складу навчальної групи необхідність постійної роботи над підвищенням своєї теоретичної підготовки, розвитку корисної ініціативи, вдосконалення практичних навичок, вміння вільно спілкуватися, наполегливість у розв’язанні виникаючих задач.

План проведення семінарського заняття:

1. Письмове опитування (проводиться в процесі розгляду першого навчального питання тривалістю 5 хв.)

2. Заслуховування реферативних доповідей за підготовленими індивідуальними навчально-дослідними завданнями (реферативні доповіді за визначеною тематикою заслуховуються у процесі розгляду навчальних питань, тривалість однієї доповіді до 3- х хв.)

3. Індивідуальне та фронтальне усне обговорення навчальних питань.

Навчальні питання:

  1. Вищі спеціалізовані суди – вищі судові органи в системі спеціалізованих судів.

  2. Голова вищого спеціалізованого суду, його повноваження.

  3. Апарат вищого спеціалізованого суду: структура і повноваження.

Наближений розрахунок часу

п/п

Навчальні питання

Розрахунок часу, хв.

Організаційний момент та вступне слово

5

1

Вищі спеціалізовані суди – вищі судові органи в системі спеціалізованих судів.

30

2

Голова вищого спеціалізованого суду, його повноваження.

25

3

Апарат вищого спеціалізованого суду: структура і повноваження.

15

Висновок

5

Разом

80