Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
педпрактика додатки 2014-2015.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
479.23 Кб
Скачать

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

  2. Зміст навчального матеріалу.

  3. Структура уроку із зазначеною послідовністю його етапів і приблизним розподілом часу, відведеного на кожен із них:

а) перевірка знань, умінь і навичок учнів, повторення вивченого;

б) актуалізація опорних знань учнів;

в) мотивація навчальної діяльності;

г) засвоєння учнями знань, їхнє узагальнення і закріплення;

д) відповіді вчителя на запитання учнів;

е) проведення підсумків уроку;

є) домашнє завдання.

4. Подяка вчителя школярам за спільну навчально-виховну діяльність на уроці.

Урок (Таблиці) Урок – основна форма організації навчання1

Урок – головна форма організації навчального процесу

Типи уроків

Мета уроку

Функції уроку

  • вивчення нових знань

  • формування вмінь і навичок

  • узагальнення і систематизації знань

  • повторення і закріплення знань

  • перевірки, оцінки й корекції знань, умінь і навичок

  • комбінований

  • інтегрований

  • застосування знань

  • нестандартний

  • освітня

  • виховна

  • розвивальна

  • актуалізація опорних знань і засобів діяльності

  • формування нових понять і способів дії

  • застосування засвоєнних знань і прийомів діяльності

  • формування світогляду, духовних потреб та інтересів

  • виховна

  • розвивальна

Структура комбінованого уроку

Організаційний момент

  • психологічна практична підготовка учнів до навчальної роботи

Перевірка домашніх завдань

  • фронтальна бесіда

  • письмові контрольні завдання і практичні роботи

  • індивідуальне опитування учнів

Вивчення нового матеріалу

  • методи словесного навчання

  • методи наочного навчання

  • методи практичного навчання

  • методи дослідження

Закріплення нового матеріалу

  • бесіда

  • творчі роботи

  • робота з підручником

  • вправи

  • повторення демонструвань, дослідів

Домашні завдання

  • вивчення змісту підручника чи навчального посібника

  • вправи, письмові роботи

  • робота зі словником, із довідником

  • вивчення документів

  • проведення дослідів

  • читання творів, перегляд фільмів

Вимоги до сучасного уроку2

Загальнопедагогічні

  • урахування вікових та індивідуальних особливостей учнів

  • створення емоційно-актуальної атмосфери уроку

  • педагогічний такт і культура мови

  • пізнавальна самостійність учнів

  • чітке визначення освітніх, виховних і розвиваючих завдань уроку

Психологічні

  • урахування психологічних особливостей кожного учня

  • нормальний психічний стан і стійкий настрій учителя й учнів

  • розумна вимогливість і доброзичливість учителя

  • педагогічна етика і педагогічний такт

Дидактичні

  • раціональне використання кожної хвилини уроку

  • раціональне поєднання словесних, наочних і практичних методів навчання

  • розвиток пізнавальних інтересів і активності учнів

  • зв’язок із вивченим раніше

  • формування вмінь учнів самостійно здобувати знання і застосовувати їх на практиці

  • індивідуалізація, диференціація та інтенсифікація навчального процесу

  • організоване завершення уроку

Гігієнічні

  • температурний режим

  • норми освітлення

  • провітрювання

  • відповідність шкільних меблів нормативам

  • чергування видів навчальної роботи і різноманітність методів навчання