Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ІІ семестр конспекти.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
187.39 Кб
Скачать

Урок 36

Підтема: Телевізійні програми

Мета: Повторити й активізувати навчальний матеріал. Ознайомити учнів з новою лексикою.

Формувати комунікативну компетенцію.

Практикувати навички письма.

Розвивати фонетичну компетенцію.

Удосконалювати аудіативну компетенцію.

Виховувати відчуття міри у споживанні інформації з мас-медіа.

Обладнання: Підручник, зошит, CD-диск.

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення (10 хв)

Привітання.

Повідомлення мети уроку.

Today’s theme is “Your Media Way”. We are going to learn new inter­esting words, phrases, expressions. We will also have a lot of speaking and learn how to compose a TV guide.

Перевірка домашнього завдання.

Учні читають свої інструкції та результати вправи на вивчення фонетики

Уведення в іншомовну атмосферу.

а) Формування фонетичної компетенції.

Rhyme and Reason. SB p. 112, CD 1, track 32.

Listen to and read the TV Poem and practise the sounds /і:/ and /о:/. Say if this could be a description of your TV experience.

ІІ. Основна частина уроку (ЗО хв)

1. Презентація нового лексичного матеріалу.

а) Формування аудіативної компетенції.

Words. Phrases. Expressions. CD 1, track 31, SB p. Ill Учні прослуховують слова, записані на диску, а потім читають один за одним по слову. Перекладають за допомогою вчителя.

broadcast — теле-, радіомовлення; передавати по радіо чи телебаченню

TV viewer — телеглядач

radio addict — захоплюватися слу­ханням радіо

channel — канал

quiz show — розважальна передача, в якій учасники повинні відповідати на запитання

wildlife programme — передача про дику природу

science fiction programme — науково-популярна передача

chat show — ток-шоу

soap opera — серіал (мильна опера)

analytical programme — аналітична передача

to be glued to the screen — уткнутися в екран

to switch on / off — вмикати / вимикати

to switch from channel to channel — перемикати з канала на канал

to enjoy sth to one’s heart’s content — займатися тим, що тобі подобається (насолоджуватися чимось) to cope with sth — упоратися із чимось, подолати щось

to deal with sth — розглядати якесь питання, займатися чимось, ужива­ти заходів для чогось

to see all the programmes running — продивлятися програми нашвид­куруч

(not) to drag sb away from the screen — (не) відтягати когось від екрану

to be hypnotized by sth — бути чимось загіпнотизованим (-ною) to enjoy every bit of sth — насолоджуватися кожною частинкою чогось

Importantly, ... — Дуже важливо, що ...

That reminds me ... — Це нагадує ...

What’s on TV today? — Що показують по телебаченню?

Активізація нового лексичного матеріалу.

а) Формування комунікативної компетенції.

Go Ahead! SB p. Ill

Read what people say about the radio and television and guess who said these words and why. Say whom you agree with.

Enrich Yourself! SB p. 112

Read and learn the words and word-combinations.

Enrich Yourself! SB p. 113 (a)

Guess the words by their definitions and match them in your workbook to the right pictures.

a TV programme in which people have to answer questions = quiz show = 6 th picture;

a TV programme in which people play games to win prizes = game show = 3rd picture;

a TV or radio show on which people talk about themselves in reply to questions = chat show = 5th picture;

a TV programme that is intended to make people laugh = comedy show = 4 th picture;

a news programme on radio or television = news report = 2nd pic­ture;

a programme on TV or radio that tells you what the weather will be like = weather report = 1st picture.

Enrich Yourself! SB p. 114 (b)

Say what is your favourite radio / TV:

  1. report;

  2. show;

  3. drama or programme.

Enrich Yourself! SB p. 114 (c)

Think and decide what kind of radio listener / TV viewer you are. Give your reasons. Use the 10-point scales below.

Enrich Yourself! SB p. 115 (d)

Answer the questions.

3. Тренування навичок письма.

  1. Презентація нового матеріалу.

Your Language Portfolio: Writing. SB p. 118 Information about a TV Guide.

  1. Активізація нового матеріалу.

Your Language Portfolio: Writing. SB p. 119 How to compose a TV guide.

Your Language Portfolio: Writing. SB p. 119 (a)

Look through the fragment of a TV guide and say what tips it reflects.

Програма телеперадач (англ. a TV guide) — одна з рубрик тижне­вих газет, що надає повну інформацію про телевізійні програми й пе­редачі, а також час їх трансляції.

III. Заключна частина уроку (5 хв)

Домашнє завдання.

Words. Phrases. Expressions. CD 1, track 31, SB p. Ill Listen to and learn.

2. Підведення підсумків уроку.

Діалог вчителя з учнями.

What is your attitude to waching TV? Have you ever been glued to the screen? What is your favourite TV programme?

Урок 37

Підтема: Массмедіа. Минуле, теперішнє, та майбутнє

Мета: Повторити й активізувати навчальний матеріал.

Продовжувати навчати спілкуватися за темою.

Практикувати навички читання.

Удосконалювати фонетичну компетенцію.

Розвивати крос-культурну компетенцію.

Формувати комунікативну компетенцію.

Виховувати бажання жити в гармонії з природою.

Обладнання: Підручник, зошит, CD-диск.