Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Розвиток зв'язного мовлення. Перевірка домашнього завдання.

(Вправа 65.)

Розповіді учнів за малюнком у підручнику,с.37.

III. Узагальнення і закріплення вивченого матеріалу.

1. Бліц-конкурс (за вправою 66).

2. Конкурс на кращого редактора. (За матеріалами вправи 67.)

а) Читання тексту, словникова робота.

б) Самостійна робота (за поданим початком).

— Перебудуйте текст, щоб розповідь велася від 3-ї особи. Запишіть перебудований текст.

3. Списування з граматичним завданням (За вправою 68.) а) Пояснення прислів'їв.

б) Списування і підкреслення особових займенників.

— Усно визначте особу, число і відмінок займенників. 4."Поле чудес". (За вправою 69.)

Можна запропонувати скласти якнайбільше особових займенників у різних формах із букв слова:

насмішкуватий — 1-й ряд,

яйцезаготівельний — 2-й ряд,

повітряноморський — 3-й ряд.

Для виконання завдання дається 4-5 хв.

5. Вибіркове списування з граматичним завданням. (Вправа 70.)

а) Читання і відгадування загадок.

Відгадки.

1. Тінь. 4. Чорна смородина.

2. Тінь. 5. Риба.

3. Мороз. 6. Риба.

б) — Спишіть дві загадки на вибір. Підкресліть особові займенники. Визначте їх особу, число і відмінок.

6. "Хто кмітливіший". (За вправою 71.)

— Знайдіть рядок, у якому наведено лише форми займенників 1-ї особи. Доведіть це.

Відповідь. З рядок.

7. Творча вправа 72.

— Спишіть словосполучення, ставлячи займенники, що в дужках, у потрібній формі.

Фізкультхвилинка.

8. Самостійна робота (за вправою 73).

— Спишіть, вставляючи потрібні займенники.

9. Вчимось редагувати текст (за вправою 74).

а) Перший текст діти редагують усно всі разом під керівництвом учителя.

б) Редагування другого тексту учні виконують самостійно, перевіряючи свої вміння перебудувати текст.

10. Розгадування кросворда (за вправою 75). Відповіді. 1. Мир.

2. Мить.

3. Миска.

4. Митець

5. Митниця.

6. Миргород.

7. Мисливець.

IV. Підсумок уроку.

— Які займенники належать до особових? Чому вони так називаються?

- Визначте, про які займенники йдеться, якщо вони вказують:

а) на 3-тю особу однини жіночого роду;

б) на 1-шу особу множини;

в) на 2-гу особу однини;

г) на 3-тю особу множини.

V. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 76, запитання і завдання для повторення, с. 41.

Акровірш — вірш, у якому перші літери рядків утворюють слово або речення.

уроку_______ Дата__________

Тема. Контрольна робота. Мовна тема 3. Числівник. Займенник.

Мета. Перевірити вміння розпізнавати числівник і займенник як частину мови, групувати і класифікувати їх, влучно вживати в мовленні.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Виконання завдань мовної теми.

Числівник. Займенник

1 варіант

1. Числівник — це... .

а) частина мови;

б) частина слова;

в) цифра.

2. Числівники поділяються на... .

а) кількісні;

б) порядкові;

в) кількісні й порядкові.

3. Займенник — це ... .

а) частина мови;

б) частина слова;

в) службове слово.

4. Які займенники належать до III особи?

а) я, ми;

б) ти, ви;

в) він, вона, воно, вони.

5. Займенник у реченні може бути... .

а) тільки підметом;

б) тільки присудком;

в) підметом або другорядним членом речення.

6. Займенники з прийменниками пишуться ... .

а) окремо;

б) разом.

II варіант

1. Числівник — це ... .

а) частина слова;

б) частина мови;

в) цифра.

2. На яке питання відповідають кількісні числівники?

а) скільки?

б) який?

в) коли?

3. Займенник — це.....

а) частина мови, що вказує на предмет, але не називає його;

б) частина мови, яка називає предмет;

в) службове слово.

4. Які займенники належать до І особи?

а) я, ми;

б) ти, ви;

в) він, вона, воно, вони.

5. Визначити початкову форму займенника ним.

а) він;

б) я;

в) ми.

6. Займенники змінюються за ... .

а) особами, числами і відмінками;

б) родами і особами;

в) за відмінками і числами.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]