Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 75.)

1. Презентація творів на тему "100 можливостей зробити добро".

2. Завдання для слухання учнівських творів:

— визначити тип тексту;

— впізнати у тексті розповідне, питальне або спонукальне речення.

III. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  1. Коментований диктант.

а) Слухання тексту диктанту, з'ясування значень невідомих слів, запис диктанту.

Перший урок котоповітроплавання розпочався несподівано. Навчав цієї науки кіт Орлик. Учитель розбігся по злітній стежинці, злетів, розвернувся над соснами, але промахнувся і врізався в двері. Вони миттю відчинилися, і він залетів до середини.

(За Андрієм Курковим "Школа котоповітроплавання)

б) Виконання завдань на матеріалі диктанту.

— Визначити головні та другорядні члени речення у першому і друго­му реченні.

— Побудувати схему першого речення.

— Проблемне завдання: у третьому реченні визначити головні члени речення.

У ході виконання цього завдання з'ясовується, що у реченні може бути кілька присудків. Звідси починає формуватися поняття про однорідні члени речення.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Опрацювання таблиці "Однорідні члени речення".

2. Колективне виконання вправи 76.

Висновок. Однорідними бувають підмети, присудки і другорядні чле­ни речення.

3. Робота з правилом (с. 38) як підтвердження висновку попередньо вправи.

4. Каліграфічна хвилинка творчого характеру.

У полі ростуть волошки, ... .

Соловейки співали, ... у нічному лісі.

Фізкультхвилинка.

5. Вибіркове списування (за вправою 77).

а) Бесіда за змістом вправи 77.

б) Інформація учнів про народні традиції українців.

в) Виписування однорідних членів речення разом зі словами, від яких вони залежать.

Берег (який?) укритий, пологий. Хлопців (яких?) веселих, збуджених.

V. Підсумок уроку.

1. Запитання для повторення.

— Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Які члени речення називають однорідними?

— Які члени речення можуть бути однорідними?

2. Практична робота над реченнями, записаними на дошці.

— Визначте основу кожного речення а також однорідні члени цих речень.

Сіреньке кошеня вийшло на злітну стежину, на мить застигло, а потім рвануло з місця.

Воно пробігло всю стежину й урізалося в ялину.

  • Складіть міркування "Що було далі?"

VI. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 78, с. 38 — правило.

уроку_______ Дата__________

Тема. Поєднання однорідних членів речення за допомогою сполучників. (Вправи 79-82.)

Мета. Продовжити удосконалювати знання про структуру речення. Фор­мувати поняття про сполучниковий зв'язок між однорідними чле­нами. Виробляти вміння інтонаційно правильно читати речення з однорідними членами, ставити розділові знаки на письмі. Вихо­вувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка виконання домашнього завдання. (Вправа 78.)

— Прочитайте речення, назвіть у ньому однорідні члени речення. Уточніть, чи це однорідні підмети, однорідні присудки чи однорідні другорядні члени речення.

— Які розділові знаки поставимо в реченнях з однорідними члена­ми? Доведіть правильність свого твердження.

ІІІ. Каліграфічна хвилинка творчого характеру.

1. Пригадайте і запишіть найкоротші слова, які трапляються у мов­ленні (усному, писемному).

І у в а з за але й під на та

2. Складання речень спочатку зі словами, підкресленими однією лінією, потім зі словами, підкресленими двома лініями.

— Знайдіть у реченнях однорідні члени і зверніть увагу, як вони зв'я­зані між собою.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]