Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку.

— Яке нове словникове слово вивчили? З якою орфограмою? (Юннати.)

— Підберіть найвлучніші прикметники до іменника ЮННАТИ. (Допитливі, дбайливі, доброзичливі, старанні.)

— На що вказує закінчення дібраних прикметників? (Прикметники вжиті у називному відмінку множини.)

VI. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 7, завдання 2 (усно).

уроку_______ Дата__________

Тема. Навчальний письмовий переказ. Узагальнюючий урок з теми "Прикметник". (Вправи 8—10.)

Мета. Узагальнити і систематизувати знання учнів з теми "Прикметник". Вчити передавати зміст тексту (усно й письмово), продовжити форму­вати вміння переказувати текст. Виховувати дбайливе ставлення до природи, розвивати інтерес до народних традицій.

Обладнання. Таблиця "Почуття" (додаток 4).

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання.

III. Навчальний тренувальний письмовий переказ (за вправою 8).

1. Читання тексту вправи 8 вчителем і з'ясування значень невідомих слів.

2. Висловлення учнями почуттів від прослуханого тексту. (Таблиця почуттів.)

3. Визначення головної думки і мети тексту.

Головна думка тексту. Новорічне свято — свято надій і сподівань.

Мета тексту. Ознайомити учнів з новорічними традиціями наших предків.

4. Самостійне вдумливе читання учнями тексту з метою підготовки до письмового переказу.

5. Усне переказування тексту учнями.

6. Запис на дошці словосполучень і виразів, необхідних у письмовому переказі.

Сива давнина, предки-слов'яни, біло-рожевим цвітом, навколо новорічної вишні, вічнозелена ялинка, цар Петро Перший, у тисяча сімсотому році.

7. Самостійне складання плану переказу і записування переказу в зошит.

8. Зачитування учнями текстів-переказів з метою вдосконалення (якщо необхідно).

Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти — треба трішки відпочити. Руки вгору, руки вниз, на сусіда подивись.

Вище руки підніміть, а тепер їх опустіть. Плигніть, діти, кілька раз. За роботу, все гаразд.

IV. Каліграфічна хвилинка.

Нов виш ння з ацв віл Під Новий рік вишня зацвіла.

— Прокоментуйте зміст записаного речення.

— Які асоціації виникають у вас?

V. Вибірковий диктант-пісня (за вправою 9).

1. Вчитель співає щедрівку "Ой сивая та зозуленька", даючи завдання впізнати прикметники.

2. Словникова робота.

— Поясніть значення слів: щедрий, щедрівка, щедрувати. Щедрівка — старовинна українська обрядова новорічна пісня, що виконується 31 грудня та 1 січня.

Щедрувати — співати щедрівки, брати участь в обряді, пов'язаному з виконанням цих пісень.

— Які щедрівки ви виконуєте в сімейному колі?

3. Виписування прикметників після повторного співу щедрівки.

— Яка роль прикметників у щедрівці?

— Якнайшвидше визначте прикметник у називному відмінку множини. Доведіть правильність свого вибору.

4. Перевірка вибіркового диктанту.

VI. Підсумок уроку.

— Яка частина мови називається прикметником?

— Як змінюються прикметники?

— Як визначити рід, число і відмінок прикметника в реченні?

— Які закінчення мають прикметники у називному відмінку однини і множини?

— А на завершення — гра "Впіймай оплеском прикметник".

Прикметник —

це частина мови,

без якої нам не обійтись.

Ти вслухайсь в слово пречудове,

йому, як другові, всміхнись.

Земля — ласкава, люба, рідна,

а сонце — щире, золоте,

а небо — лагідне, погідне,

життя — прекрасне, золоте.

А очі в мами — добрі, ніжні,

а голос — чистий і дзвінкий,

а руки — теплі і надійні,

а погляд — сонячний, ясний.

Квітки у полі — білі, сині, червоні, жовті, голубі.

Хмарки у небі — бистрокрилі, весняні, літні, голубі.

Усі ознаки називає прикметник як частина мови

і жодної не обминають слова ці, справді пречудові.

(Л. Лужецька)

VII. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 10.

уроку_______ Дата__________

Тема. Контрольна робота. Письмовий переказ.

Мета. Перевірити вміння письмово переказувати текст розповідного характеру за самостійно складеним планом.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]