Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

VI. Підсумок уроку.

— Що ви запам'ятали на сьогоднішньому уроці?

— Для чого вам потрібні ці знання?

VII. Домашнє завдання. С.84, правила; вправа 172.

уроку_______ Дата__________

Тема. Контрольна робота. Письмовий переказ.

Мета. Перевірити вміння переказувати тексти розповідного й описового типу; будувати зв'язні висловлювання на задану тему; викладати матеріал логічно, послідовно; дотримуватися норм літературної мови, вдало користуючись її лексичним та граматичним багат­ством.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Контрольна робота.

Тексти для письмових переказів взяти із книги „Підсумкова перевірка та оцінювання знань". Дидактичний матеріал. 4 клас. — Тернопіль, „Нав­чальна книга — Богдан", с. 19-25.

уроку_______ Дата__________

Тема. Правопис відмінкових закінчень іменників у множині. (Вправи 173-176.)

Мета. Ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині; удоско­налювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень імен­ників; розвивати мислення дітей, уміння узагальнювати; виховува­ти бережне ставлення до природи.

Обладнання. Мовний матеріал, малюнок білки, загадки.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу.

1. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 172.)

— Прочитайте текст.

— У яких відмінках вжито іменники?

— Які ви дібрали антоніми до виділених слів?

2. Робота з прислів'ями.

— З частин складіть прислів'я.

— Підкресліть іменники жіночого роду в орудному відмінку. Поясніть їх написання.

Зло кінчається прикрістю, не женись за тінню.

Наполегливістю гору доброта — радістю.

Перед матір'ю можна розрубати.

Не змагайся з вітром, ми завжди в боргу.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з загадками.

• Все, малята, дуже просто, склав я загадку легку: круть направо — прошу в гості, круть наліво — на замку. Є відгадка— не мовчи, а кажи, що це ... (ключі).

• Два тікає, два доганяє,

а один одного не дожене.

( Колеса)

• Два брати через гору живуть,

а ніколи один до одного в гості не ходять.

(Очі)

• Один „плід" ми їли ... Вчотирьох за стіл сідали, ледве-ледве подолали, півгодини смакували, розстебнули пояски,

ще й залишились скибки. Щоб не було дивини — скажи: їли ... (кавуни).

— У якому числі вжито іменники-відгадки?

2. Оголошення теми і мети уроку.

3. Колективна робота над віршем. (Вправа 173.)

— Доберіть до вірша заголовок.

— Які іменники вжито в однині, а які—.в множині?

— Які іменники вживаються тільки в однині?

4. Спостереження над мовним матеріалом. (Вправа 174.)

а) Розгляд таблиць відмінювання іменників у множині.

б) Бесіда за матеріалом вправи.

— Як побудована таблиця?

— Порівняйте відмінкові закінчення іменників, що належать до різних груп відмінювання. Який висновок можна зробити?

— В яких відмінках закінчення іменників збігаються?

— Про що це свідчить?

— В одному чи в різних відмінках стоїть іменник дівчина в цих реченнях?

1. На подвір'ї школи ми побачили дівчат.

2. Біля дівчат стояли хлопчики і розмовляли з ними.

— Як ми розрізняємо родовий і знахідний відмінки іменників жіно­чого роду на -а (-я) у множині?

— А як розрізняємо іменники, що означають назви неістот у назив­ному і знахідному відмінках множини?

Наприклад. Гаї шумлять. Ми проїжджали повз зелені гаї. (Форми імен­ників — назви неістот можна розрізняти за їх роллю в реченні.)

Фізкультхвилинка.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]