Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 113.)

— Яка тема і мета вірша?

— У якому відмінку стоять виділені іменники?

— Що таке початкова форма іменника?

— Прочитайте речення із звертанням, поясніть розділові знаки.

— Назвіть за порядком відмінки і питання до них.

III. Робота над вивченням нового матеріалу.

1. Попереджувальний диктант (за матеріалами вправи 114, перший абзац).

а) Читання тексту, словникова робота, добір заголовка.

б) Записування диктанту з наступною самоперевіркою.

в) Завдання до диктанту.

— Знайдіть 5 іменників, визначте відмінок кожного з них, назвіть початкову форму.

2. Вправляння у відмінюванні іменників.

— Провідміняйте усно іменники мама, дід, сонце.

3. Колективне виконання вправи 115.

а) Порівняння початкової форми іменників жіночого роду в таб­лицях 1 і 2.

— Іменники, що містяться в першій таблиці, належать до жіночого роду і мають в називному відмінку однини закінчення -а (-я).

— До другої таблиці вміщено іменники жіночого роду, які в називно­му відмінку однини мають нульове закінчення.

б) Опрацювання додаткового теоретичного матеріалу (підручник, с. 59).

4. "Перевір себе".

— Виправте помилки в тексті, записаному на дошці (скористайтеся таблицею 3, с. 58).

Немає дарунку, чистого двора, готуємось до диктанта, дивитися з ек­рану, шукати затишка.

Фізкультхвилинка.

5. Науково-дослідницька робота учня (за матеріалами вправи 116).

а) Повторення про будову слова

б) Дослідницька робота (завд. 1, впр. 116).

в) Відмінювання (письмово) двох іменників із запропонованих у пер­шому завданні, позначення в них закінчень.

6. Каліграфічна хвилинка творчого характеру.

— Запишіть якнайбільше іменників чоловічого роду з основою на м'я­кий приголосний. Наприклад. День, ... .

(День, гай, кінь, кінець, стілець, палець і т. д.).

7. Розвиток зв'язного мовлення (за матеріалами вправи 117).

IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання з інструктажем. Вправа 118.

уроку_______ Дата__________

Тема. Розвиток зв'язного мовлення. Складання казки за серією малюнків та планом.

УРОК 33

Тема. Диктант.

Мета. Перевірити рівень засвоєння учнями знань за темою "Речення. Од­норідні члени речення", та вміння, набуті під час вивчення цих тем.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Диктант Нечуйвітер

Прохолодними ранками, густими туманами, рясними дощами сповісти­ла про себе золотокоса осінь. Ще стоять теплі дні, та в природі свої закони. Минула зоряна пора для багатьох трав.

Та деякі рослини не підкоряються вимогам осені. В тіні сосен і дубів жовтіє нечуйвітер волохатенький. Вся рослинка густо вкрита світлим пушком. Тож і нагадує кумедне зайченя, що причаїлося в траві.

Вже й листя опало. А нечуйвітер все зеленіє. Впаде на траву сніг, сховає рослину од лютих морозів. Живим і свіжим залишається її стебельце цілу зиму. (82 слова.)

III. Збір зошитів.

уроку_______ Дата__________

Тема. Аналіз контрольного диктанту. Розрізнення відмінків іменників жіночого роду на (-я). (Вправи 119-126.)

Мета. Ознайомити учнів зі способами розрізнення називного і знахідно­го, давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду на (-я). Виробляти в учнів вміння і навички розрізняти відмінкові закінчення іменників. Виховувати любов до природи, дбайливе став­лення до неї.

Обладнання. Політична карта Європи або світу, ілюстрації з історії Запо­різької Січі, таблиця словникових слів, тлумачний словник.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]