Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

III. Збір зошитів.

уроку_______ Дата__________

Тема. Повторення вивченого про іменник. (Вправи 96-102.)

Мета. Повторити, закріпити і поглибити знання учнів про іменник, його значення і граматичні ознаки. Вдосконалювати вміння розпізнава­ти іменники в тексті серед інших частин мови.

Обладнання. Таблиця "Іменник — частина мови", таблиця словникових слів.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Вступна бесіда.

— Діти, з чого складається наше мовлення?

  • Які бувають речення за метою висловлювання та інтонацією?

  • — З чого складається речення?

— Як групуються слова у мові? За якими ознаками? Пригадайте каз­ку, яку я розповіла вам у другому класі про Царицю Граматику, що ви­шикувала всі слова мови у 10 довгих рядів.

— Пригадайте, як називались ці ряди. (Іменники, прикметники і т. д.)

2. Гра "Впізнай іменник".

— Я прочитаю вам уривок із поезії Т. Шевченка «І мертвим, і живим», а ви постарайтеся впізнати і назвати іменники.

"Не дуріте самі себе,

Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

І свого не цурайтесь.

Бо хто матір забуває,

Того Бог карає,

Того діти цураються,

В хату не пускають.

Чужі люди проганяють,

І немає злому

На всій землі безконечній

Веселого дому.

Я ридаю, як згадаю

Діла незабуті

Дідів наших.

Тяжкі діла!

Якби їх забути,

Я оддав би веселого

Віку половину.

Отака-то наша слава.

Слава України.

— Назвіть іменники, які почули. Доведіть свою думку.

III. Повторення і закріплення вивченого про іменник.

1. Розв'язання проблемних завдань за матеріалами вправи 96.

2. Опрацювання таблиці "Іменник — частина мови".

3. Вибіркове списування (за матеріалами вправи 97).

а) Читання тексту, з'ясування значень невідомих слів, добір заголовка.

б) Вибіркове списування (2 групи іменників в 4 колонки).

в) Визначення роду виділених іменників.

Фізкультхвилинка.

4. Гра "Питання на засипку" (за вправою 98, завд. 1).

5. Уточнення предметності іменника.

а) Вправа 98, завдання 2.

б) Вправа 99, завдання 1-3.

6. Словниковий диктант з граматичним завданням (за вправою 99, завд. 4).

а) Записування слів.

Сад, дорога, поле, лоб, серце, руки, любов, горе, окуляри, сани, ножиці, рукавиці, лінь, сила.

б) Визначення роду іменників.

7. Колективне виконання вправи 100 (усно).

8. Редагування тексту з наступною взаємоперевіркою (за вправою 101).

а) Словник.

Шеренга — група людей, вишикуваних в один ряд і повернених об­личчям в один бік (переважно про військових); стрій, лава, ряд, лінія; бути розмішеним, побудованим, поставленим і т. ін. в один ряд а рядами.

— До якої частини мови належить слово шеренга? Доведіть.

— Перевірте написання цього слова за орфографічним словником, назвіть орфограму в цьому слові.

б) Колективне редагування тексту (добір іменників-синонімів).

в) Записування речень з дібраними іменниками.

г) Визначення частин тексту вправи, самостійний добір кінцівки.

V. Підсумок уроку.

— Пригадаймо гру, яку ми грали, вивчаючи іменник у третьому класі.

Гра-конкурс "Пригадай іменник".

— Хто добре засвоїв матеріал про істоти та неістоти, про власні та загальні іменники, хто уважно вислухає умови гри-конкурсу, зможе пере­могти.

Опис гри-конкурсу

Ведучий (вчитель) пропонує написати у дві окремі колонки щонай­більше іменників (назв істот і неістот), що починаються на одну букву. Виграє той учень (група, ряд), який протягом визначеного часу (3-5 хв.) записав найбільшу кількість таких слів, правильно згрупу­вавши їх.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]