Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку.

— Що нового ви дізналися про однорідні члени речення?

— Складіть речення з однорідними членами за ілюстраціями, почеп­леними на дошці.

— Поширте це речення залежними словами.

— Чи є однорідними залежні слова, які вживаються при однорідних членах?

VI. Домашнє завдання з інструктажем. Вправа 86, с. 41 — правило.

уроку_______ Дата__________

Тема. Розвиток зв'язного мовлення. Говоримо — чуємо, читаємо — пи­шемо. Складання оповідання за поданою темою.

уроку_______ Дата__________

Тема. Закріплення знань про однорідні члени речення. (Вправи 87-90.)

Мета. Закріпити знання про однорідні члени речення, розділові знаки при однорідних членах, інтонування речень з однорідними членами. Ви­ховувати почуття любові до природи, дбайливе ставлення до птахів.

Обладнання. Ілюстрації морських тварин, зимуючих птахів, таблиця слов­никових слів.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 86.)

1. Повторення правила про залежні слова при однорідних членах ре­чення.

2. Зачитування речень домашньої вправи, виділення залежних слів при однорідних членах речення.

3. Зачитування самостійно складених речень з однорідними члена­ми шо мають залежні слова.

III. Каліграфічна хвилинка.

а)оккееаанн

б) Складання і запис слів із використанням букв каліграфічної хвилинки, з'ясування значень невідомих слів.

Океан, око, на, канна і т. д.

в) Робота з таблицею словникових слів.

Слово океан,

г) РЗМ.

— Складіть речення зі словом океан, використовуючи однорідні чле­ни речення із залежними словами. Для цього пригадайте казочку "Вовче­нятко, яке запливало далеко в море".

IV. Закріплення вивченого матеріалу про однорідні члени речення.

1. Списування із завданням (за вправою 87).

а) Читання тексту вправи, з'ясування значення невідомих слів, підбір заголовка до тексту.

б) Виписування речень з однорідними членами, вправляння в інто­нуванні речень зі сполучниками.

в) Робота над словом.

— Доберіть усно синоніми до виділених слів.

Захоплюючий — захопливий, привабливий, звабливий, принадний, ваб­ливий, приманливий, притягальний, чарівливий, цікавий, інтересний, понадливий, спокусливий.

Безмежний (про простір, який не має видимих меж) — безконечний, безкрайній, безкраїй, нескінченний, безкінечний, безбережний, неокраїй, бездонний, безмірний, незмірний, незміренний, невимірний, неоглядний, неозорий, неосяжний, несходимий, несходжений.

2. Колективне виконання вправи 88 (усно).

а) Підбір заголовка до вірша і відшукування синонімів у тексті. Пісня — ллється, літа, щебече (у значенні — звучить).

б) Звуко-буквений аналіз слова ллється

в) Відшукування однорідних членів речення у другій строфі.

Гори і долини (пов'язані сполучником і).

3. Самостійна робота з фронтальною перевіркою (за вправою 89, завд. 3).

а) Виписування речень з однорідними членами, вправляння в інто­нуванні цих речень.

б) Робота над словом.

облагороджує, олюднює;

• овдовіти, оволодіти, оглухнути, огляд, оголосити, одвірок, озимина, озиратися, одружений, ожиріння, ожити, одужати, озброєння, оздоров­чий, опалення, спадати, оніміти.

4. Розвиток зв'язного мовлення (за вправою 90).

а) Розгляд малюнка (підр., с. 44.), підготовлених ілюстрацій і співставлення його з текстом вправи.

б) Визначення теми, мети, підбір заголовка до тексту.

в) Встановлення зв'язку між членами речень (усно, перше і останнє речення).

г) Стислий переказ (усний) тексту.

5. Конструювання речень за моделями і схемами,

а) і .

б) і .

в) не , а .

6. Складання схем до речень.

а) Реве та стогне Дніпр широкий.

б) На могилі Кобзар сидить та на кобзі грає.

V. Підсумок уроку.

— Діти, запишіть під диктовку речення, з яких ми будемо починати наступний урок, підкресліть в них граматичну основу.

Зійшло сонце. Туман розвіявся.

Блиснула блискавка. Загримів грім.

Настав травень. Зацвіли каштани.

— Скільки граматичних основ у кожному реченні?

— Запам'ятайте це.

VI. Домашнє завдання. Вправа 90 (завд. 4).

уроку_______ Дата__________

УРОК 26

Тема. Поняття про складне речення. (Вправи 91-95.)

Мета. Ознайомити учнів із складним реченням. Вчити дітей розрізняти просте і складне речення, визначати головні члени в реченнях, що складаються з двох-трьох основ.

Обладнання. Ілюстрації осінніх пейзажів, художні книги, які зараз чита­ють учні.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 90, завд. 4.)

— Прочитайте речення з однорідними підметами, присудками, друго­рядними членами (якщо такі є).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]