Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку.

— Які типи текстів ви вже вивчили?

— Чим особливий кожен тип тексту? Які його основні ознаки?

  • Послухайте продовження гри-казки "А що ж далі?" і скажіть, до якого з 3-х типів текстів найбільше підходить уривок, який я зараз зачи­таю.

... Тим часом бідне Вовченя стояло серед моря і гірко плакало.

Гей, мале! — лагідно промовив мудрий Червоний Сом. — Сльози не по­можуть. — Послухай: колись я чув, що Морське Страховисько нічого в світі не боїться, окрім ... морських їжаків. Мерщій до них!..

їжаків довго вмовляти не довелося. Незабаром золоте їжаче військо, наче триста колючих сонць, підкотилося до страшної печери. Та ба!.. Залізні двері було зачинено на закодований замок.

Не журіться. Я знаю, що робити! — сказав морський Скат. Він за­блимав своїми лампочками — блись-блись-блись — і... замок піддався. Двері зі скрипом відчинилися, і їжаки миттю увірвалися в печеру. Страховисько саме засинало під колискову Риби-пили.

Ой! — заревіло воно. — Ой-ой-йой! Хто насипав мені у постіль ко ... ко ... ко ... колючок?!

Не ко-кокай, ти ж не курка! — засміялися їжаки. Страховисько розплющило очі й мало не вмерло з переляку:

Ой! Мамо! їжаки!.. Рятуйте!.. Здаюся! Ось ключі, тільки не коліть! Я боюся уколів!..

— Що найбільше вразило вас у цьому уривку? Які почуття викликав цей текст?

VI. Домашнє завдання з інструктажем. Вправа 46, с. 23 — правило.

уроку_______ Дата__________

Тема. Будова тексту. (Вправа 47-50.)

Мета. Продовжити закріплювати знання учнів про текст, удосконалювати вміння визначати частини тексту. Вчити будувати текст за даними частинами і власними доповненнями. Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.

Обладнання. Схема-таблиця "Текст", таблиця словникових слів, малюнки морсь­ких тварин: восьминіг, скат, краб, дельфін, окунь, морський їжак.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 46.)

1. Запитання для повторення.

— Діти, які типи текстів ви вже вивчили?

— До якого із цих типів належить текст домашньої вправи?

— Про що розмірковується в тексті?

— То який висновок з усіх цих міркувань?

— А ще без праці не було б зошита, книжки, парку, красивого квітни­ка, величавої затишної будови, а ще — не було б письменника, лікаря, інженера, пекаря, пожежника. Бо, якщо хочеш чогось досягти, щось мати, треба спочатку добре попрацювати.

- А яка ваша найголовніша праця на сьогоднішній день?

2. Перевірка граматичних завдань вправи 46.

а) Як можна назвати слова говорить, твердить, каже?

— Підберіть синоніми до слова працювати.

III. Каліграфічна хвилинка.

еле еф тел егр ам фон

— Підберіть і запишіть слова, до яких входять буквосполучення, подані в каліграфічній хвилинці.

Діти пропонують свої варіанти, а вчитель, пропонує записати слова телефон, телеграма.

— Отже, наш словничок поповнюється.

— До якої частини належать слова телефон, телеграма! Доведіть.

— Запишемо ці слова в таблицю до іменників. Зверніть увагу на орфограму у цих словах.

— Складіть речення з одним із цих слів.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]