Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Usi_uroki_ukrayinskoyi_movi_4_klas.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.31 Mб
Скачать

III. Збір зошитів.

уроку_______ Дата__________

Тема. Комплексні вправи та аналіз текстів, добір до них заголовків. Спостереження за роллю префіксів у словах. (Вправи 209 - 212.)

Мета. Закріплювати вміння аналізувати тексти і добирати до них заго­ловки. Спостерігати за роллю префіксів у словах. Вдосконалювати навички письма під диктовку.

Обладнання. Тлумачний словник, таблиця "Почуття".

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 208.)

— Прочитайте слова, записані в алфавітному порядку.

— Прочитайте записані вами речення. Які слова ви використали?

— Якою може бути тема вашого тексту?

— Які нові словникові слова ви вивчили? До якої частини мови вони належать? Доведіть.

III. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Вибіркове списування з граматичним завданням. (За вправою 209.)

а) Читання тексту, з'ясування значень невідомих слів.

— Яка головна думка цього тексту? (Завзята робота приносить користь і радість.)

б) Вибіркове списування з граматичним завданням.

— Випишіть виділені слова. Позначте префікс.

в) Звуковий аналіз слова засяяла.

2. Робота над текстом. (За вправою 210.)

а) Читання тексту, словникова робота.

Тин — огорожа, сплетена з лози, тонкого гілля.

— Підберіть заголовок до тексту.

— Які почуття викликає цей текст?

б) Списування тексту із заголовком.

в) Робота над словом.

— До виділених слів доберіть і запишіть споріднені з іншими префіксами. Префікси позначте.

Одрізала — відрізок, підріз, зарізаний, перерізано.

3. Каліграфічна хвилинка (підручник, с. 107).

Вийшла червона хустина.

Фізкультхвилинка.

4. Коментоване вибіркове списування. (За вправою 211.)

а) Читання тексту, з'ясування значень невідомих слів.

— Який це тип тексту? (Опис.)

— Які почуття викликає цей текст?

— Яку пору року і яку частину доби тут описано? (Схід сонця влітку.)

— Підберіть заголовок до цього тексту.

б) Списування слів з префіксами.

5. Тренувальний диктант.

Квітень

Ожили річки і розлилися широкими морями. Розкинулось небо яскра­вою блакиттю. Оживає торішня зелень трав.

На клені з'явилися пучечки зелених квітів. Бджоли впізнали їх і гудуть серед віття. Зацвіли верба, береза, в'яз. Скоро білими квітами вкриються сади.

IV. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 212.

уроку_______ Дата__________

Тема. Конструктивні вправи зі спільнокореневими словами, вживання їх у реченнях, зв'язних текстах. (Вправи 213 - 217.)

Мета. Закріпити й узагальнити знання учнів про морфемну будову слів, закріплювати вміння розрізняти спільнокореневі слова та форми одного й того самого слова. Вправляти учнів у розборі слів за будо­вою. Виховувати почуття любові і поваги до свят і традицій українського народу.

Обладнання. Ілюстрації краєвидів Закарпаття, міста Мукачеве (для тренувального диктанту-інформації).

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу.

1. Фронтальне опитування.

— З чого складається наше мовлення?

  • Які бувають речення за метою висловлювання?

— За інтонацією?

— Наведіть приклад розповідного речення. Утворіть з нього питальне речення.

— Чи траплялись питальні речення у домашній вправі?

2. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 212.)

— Прочитайте тексти, коментуючи, які букви вставили у словах.

  • Назвіть слова у тексті, де були пропущені букви у префіксах.

— Яким правилом скористалися, щоб вставити пропущені букви у словах безжально, безводному!

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]